Junioři po gólových hodech berou druhý bod!

19.03.2024 · Rostislav Niedoba
Juniorské hokejisty Třince a Pardubic čekalo v úterý večer druhé utkání v rámci čtvrtfinále play-off. Po úvodní výhře Ocelářů 8:6 jsme viděli brankově další velmi výživné utkání. Tentokrát nasázeli domácí hokejisté soupeři devět branek.
ČF2, úterý 19.3.2024
Pardubice
9:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 3:0, 3:3, 3:0

Branky a nahrávky: 12. Holinka (Volas, Gerych), 15. Gerych (Sikora, Holinka), 19. Sikora (Kozlík, Ošmera), 24. Haas (Sikora, Mrtka), 25. Šutý (Volas, Cedzo), 30. Cedzo (Kozlík, Šilar), 45. Kozlík (Buják, Šilar), 49. Haas (Cedzo, Šutý), 52. Sikora (Šilar, Kozlík) – 23. Pavlata (Fiala, Koudelka), 37. Fiala (Gromadzki), 38. Švec (Chabada, Helikar)

Vyloučení: 4:4 Využití: 3:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 125 Střely na branku: 52:29

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 9:3

Stav série: 2:0

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth, Blaha – Kozlík, Šilar, Sikora – Cedzo, Haas, Šutý – Gerych, Holinka, Spěváček – Bartoš, Pánek, Ramik
HC Dynamo Pardubice: Vilém (26. Batih) – Koudelka, Švec, Hebek, Tvrdík, Rájek, Chabada, Kubánek – Kalužík, Fiala, Gromadzki – Pavlata, Burda, Herčík – Štěpánek, Jevtěchov, Helikar – Bartoň, Jaša, Pilař.

Domácí vstoupili do zápasu úplně jinak než včera. Nejenže tentokrát neinkasovali, ale naopak dokázali sami na konci dvanácté minuty otevřít skóre. Miroslav Holinka si nejdříve vynutil po individuální akci faul, následně dokázal vybojovanou výhodu také využít, když se trefil střelou od modré čáry.

Za necelé tři minuty to bylo 2:0. To když doklepl nepovedenou střelu Sikory za brankovou čáru Robin Gerych. Oceláři si pak nachystali do úvodního dějství ještě jednu branku. Seniorskou extraligou ostřílený Petr Sikora dostal ideální nahrávku mezi kruhy a přesnou střelou zvýšil už na 3:0. Jeho branka taky stanovila skóre po první třetině.

Druhá dvacetiminutovka byla na góly ještě plodnější. V čase 22:32 hosté snížili z hole Dominika Pavlaty na 3:1. Z gólu se ale neradovali ani minutu. Už o 56 vteřin později zvyšoval na 4:1 pro domácí Oskar Haas. A domácí nadělovali dále. Oceláři hráli přesilovku a v čase 24:19 dorážel po střele do tyče za záda pardubického brankáře kotouč Patrik Šutý.

Půl minuty před polovinou utkání to bylo dokonce 6:1. To skóroval přesnou ranou Adam Cedzo. Pak se nechali domácí trochu ukolébat pohodovým náskokem. Po trefách Adama Fialy a Martina Švece snížilo v závěru druhé třetiny Dynamo na výsledek 6:3.

V poslední části už domácí jen navyšovali skóre. Na 7:3 upravil v čase 44:48 Matěj Kozlík. O čtyři minuty později pak Oceláři dovedli do zdárného konce další hezkou kombinaci, střelou do protipohybu pardubického brankáře se blýskl Oskar Haas. Oceláři dohrávali utkání v exhibičním stylu, na konečných 9:3 upravil skóre Petr Sikora.