Špatný začátek nasměroval dorost ke druhé prohře

30.09.2023 · Rostislav Niedoba
Sobotní odpoledne ve WERK ARENĚ už tradičně patřilo dorostenecké extralize, domácí Oceláři vyzvali v rámci osmého kola Kometu Brno. Třinečtí mladíci v zápase doplatili na špatnou produktivitu a i přes střeleckou převahu museli kousat prohru 3:5.
8., sobota 30.9.2023
Kometa Brno
3:5
Třinec, WERK ARENA
Třetiny: 0:3, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 25. Weiss (Mrtka, Hrček), 34. Makula (Weiss), 55. Blahuta (Řehák, Řípa) – 1. Brabenec (Panasenko), 6. Kerbler (Kubín, Hamák), 18. Štulo (Hamák), 39. Hamák (Kubín, Štulo), 43. Hamák (Kubín, Panasenko)

Vyloučení: 3:7 Využití: 3:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 78 Střely na branku: 41:25

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5

HC Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Holub, Marek, Mrtka, Hebar, Niemczyk – Hrček, Rybnikár, Weiss – Řípa, Blahuta, Řehák – Karas, Morcinek, Makula – Spaskin
HC Kometa Brno: Váňa – Vyhlídal, Bína, Mátl, Panasenko, Beroun, Krämer – Štulo, Kubín, Hamák – Kerbler, Brabenec, Šebela – Chaika, Stibůrek, Šulla – Prchal, Kukleta

Do zápasu vlétla s daleko větším nasazením Kometa. Časomíra odkrojila pouze devětačtyřicet vteřin, když se ze druhé střely utkání prosadil Jan Brabenec. Než se domácí stihli z rychlého brněnského nástupu vzpamatovat, už to bylo 0:2. To se po samostatném úniku prosadil Jan Kerbler střelou pod vyrážečku Skácela. Oceláři se sice v průběhu první třetiny dostali do hry, produktivita ale byla na straně soupeře. Když v osmnácté minutě doklepl do branky snadný puk v brankovišti David Štulo, prohrávali Oceláři už 0:3.

Druhá třetina nabídla úplně jiný hokej. Domácí výrazně přidali na tempu, za což byli také po zásluze odměněni. V pětadvacáté minutě pálil v přesilovce přesně z pravé strany Matěj Weiss. I přes zvýšenou aktivitu třineckých hráčů jsme na další gól čekali až do čtyřiatřicáté minuty. To se Oceláři prosadili opět v přesilovce, když na brankovišti doklepával kotouč do sítě Wiktor Makula. Hosté se dostávali do šancí velmi sporadicky. Ale když už, tak to stálo zato. Tak jako v devětatřicáté minutě. Hodně schovanou, ale vražedně přesnou střelou se prezentoval Dominik Hanák a znovu to bylo o dva góly.

Do poslední třetiny se Ocelářům nepodařilo nastoupit ve stejném duchu jako do té druhé. Kometa toho také využila ve svůj prospěch. V čase 42:49 zakončil krásnou kombinaci dva na jednoho Dominik Hanák. Domácím se už podařilo výsledek jen korigovat, když Jakub Blahuta pět minut před koncem zakončil krásnou přesilovkovou kombinaci. Více už ale Oceláři nestihli a na skóre nic nezměnila ani závěrečná powerplay.