Mladší dorost válcuje další tým, s Havířovem si poradil 12:0!

13.03.2014 · Kamila Schmiedová
Předposlední utkání základní části, nebo-li 35. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu nám přineslo boj Třince s Havířovem. Již první třetina potvrdila roli favorita, kdy si hosté vytvořili čtyřbrankový náskok. Ve druhé periodě navyšovali už v první minutě a do konce zápasu jim góly jen naskakovali na konečných 12:0.
35.kolo, čtvrtek 13.3.2014
Havířov
0:12
Třetiny: 0:4, 0:5, 0:3  Branky a nahrávky: Imrich (Kaukič, Roman), 7. Kalus, 11. Stuchlík (Kaukič), 16. Stuchlík (Roman, Krása), 21. Roman (Stuchlík), 28. Papaj (Veselý, Najsar), 30. Krzak (Imrich), 34. Kalus (Hladoník), 38. Hladoník (Kalus, Matějka), 45. Matějka (Hladoník, Kalus), 47. Roman (Kaukič, Stuchlík), 53. Hladoník (Kalus, Matějka). Rozhodčí:Škuta – Cirkl, Tuizal . Vyloučení: 2:6. Využití:0:2 . V oslabení:0:0 . Diváci: 89. Střely na branku:33:45 . Průběh utkání: 0:12.
Zsibrita – Ševěček, Srníček, Adámek, Szturc, Kozubek – Lenomar, Mrowiec "C", Konečný, Rzekanowski, Hýsek, Cháňa, Pawliczek "A", Ligocký, Hynek
Prokop (Ochman) – Valíček, Krása, Imrich, Marguš, Rufer, Krzak, Plitko, Kaukič, Roman, Veselý, Kalus, Stuchlík, Papaj, Matějka, Molin, Hladoník, Przybyla, Najsar

První třetina sice začala lépe pro třinecké Oceláře, kteří si hned v úvodních minutách zápasu vytvořili velký tlak se spoustou šancí, ale posléze se nechali dvakrát po sobě vyloučit a hráli ve třech. Havířov této možností ovšem nevyužil a poté již Oceláři udeřili. V 6. minutě se jako první prosadil kličkou zakončenou mezi betony Ondřej Imrich . O pouhou půlminutu později už domácí prohrávali o dvě branky, když se před brankou zjevil s pukem Jan Kalus zakončující do horního růžku.

O pár momentů později měli dobrou příležitost ke snížení stavu domácí hokejisté, ale využít jí nedokázali a posléze sami inkasovali. To když se v 11. minutě prosadil nenápadnou střelou z velkého úhlu Kryštof Stuchlík . Výčet všech branek z první části ukončil v 16. minutě tentýž hráč, tedy Kryštof Stuchlík , který tentokrát skóroval z dorážky před brankou.

Obrátek hry ve druhé třetině značně kopíroval tu první, s tím rozdílem, že Třinečtí vstřelili ještě o branku navíc. Už v úvodní minutě druhé části hosté skórovali prostřednictvím Miloše Romana , který si svým hokejovým uměním dovolil udělat z protihráčů tréninkové kužely. Brankář Zsibrita se mnohdy snažil seč mohl, přesto debaklu zabránit nedokázal. Podobně marně se snažil i ve 28. minutě, když jej z dorážky překonal Michal Papaj .

Ve 30. minutě navyšovali hosté své vedení, když se k puku dostal Filip Krzak . Po této brance se hostující trenér rozhodl protočit své brankáře, a tak se do branky postavil brankář Ochran. Kanonáda Třince pokračovala i nadále. Ve 34. minutě se prosadil Jan Kalus . Střelecký výčet branek druhé třetiny zakončil v 38. minutě Jan Hladoník .

I třetí třetina nabídla podobně jednostranný hokej a tomu odpovídalo i finální skóre. Ve 45. minutě zaokrouhloval na desátou branku Třince Adam Matějka , který před brankou zamířil přesně do horního růžku svatyně domácích. Ve 47. minutě to bylo již 11:0, když se prosazoval Miloš Roman . Na konečných 12:0 usměrnil Jan Hladoník .