Úvodní trénink Ocelářů: Dřina ve vysokém tempu

21.07.2014 · Martin Stebel
Venkovní teploty vykazují v těchto dnech nadprůměrně vysoké hodnoty, které jsou vhodné například pro vodní radovánky. Hokejoví Oceláři ovšem absolvovali letošní první tréninkovou jednotku na vodě v poněkud jiném skupenství - ledovém. Pod vedením trenérského kvarteta Kalous, Marek, Varaďa a Kameš vyjel na plochu zimního stadionu na Lesní kompletní tým.

Na třineckých hokejistech bylo znát, že po delší pauze jsou zdravě natěšení a plní elánu. V pondělí se na ledové ploše objevilo celkem 33 hráčů: 3 gólmani, 12 obránců a 18 útočníků.

Na zkoušku přišlo slovenské duo útočníků Jakub Gašparovič (24 let) a Vladimír Dravecký (29 let). Prvně jmenovaný naposledy působil v kazašské Karagandě. Dravecký v minulé sezoně hrál ve švýcarském týmu HC Ajoie. Po ledě svižně kroužil rovněž talentovaný David Pastrňák. Bývalý mládežnický útočník Ocelářů byl v nedávném draftu vybrán do týmu Boston Bruins.

Kustod Pavel Smelík upravuje helmu Vladimíru Draveckému. foto: Marian Ježowicz

V aktuálním týdnu budou Oceláři trénovat jednofázově. V nové WERK ARENĚ absolvují první trénink v pondělí 28. července. Hokejisté Třince mají za sebou devět týdnů tvrdé fyzické přípravy. Kromě posiloven a běžeckých terénů podstoupili také soustředění v Nízkých Tatrách nebo Turecku. "V letní přípravě dostali hráči pod vedením kondičních trenérů pořádně do těla. Všechno v přípravě klaplo," sdělil trenér Ocelářů Jiří Kalous.

Kamil Kreps poprvé na třineckém ledě. foto: Marian Ježowicz

Premiéru na třineckém tréninkovém kluzišti dnes prožil 29letý Kamil Kreps, jenž přišel z finského klubu Ässät Pori: "První trénink byl hodně náročný, což je normální. Trenéři nás nešetří, ale tak to má vypadat, musíme tvrdě pracovat. Bruslilo se mi dobře, v tom nebyl problém, ale zvykám si na výstroj. Věřím, že za pár dní to bude ještě lepší. Pozitivní je, že mě vůbec nebolí tříslo, se kterým jsem kdysi marodil. Přišel jsem do týmu, který má nejvyšší cíle, to bylo nejdůležitější," říká silově vybavený forvard, který hokejově vyrůstal v severočeských Litoměřicích

Rostislav Klesla před mikrofónem České televize. foto: Marian Ježowicz

Starou Werk arénu téměř důvěrně zná Rostislav Klesla, který se už několik let s Oceláři pravidelně v létě připravoval: "Na led jsem se hrozně těšil, letní příprava byla dlouhá. Přiznám se, že jsem to čekal horší, bruslilo se mi výborně. Už z prvního tréninku jsem vycítil, že v Třinci máme kvalitu. Pravá síla se ovšem ukáže až v zápasovém rytmu," hlásí robustní zadák, jenž v minulém ročníku hájil barvy Phoenixu Coyotes.

Fotogalerie z úvodního tréninku Ocelářů ZDE

Jak trénovali?

Gólmani:

Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Miroslav Svoboda

Obránci:

Rostislav Klesla - Vladimír Roth

Tomáš Linhart - David Nosek

Marek Trončinský - Milan Doudera

Lukáš Galvas - Jakub Matyáš

Michael Foltýn - Lukáš Zíb

Lukáš Doudera - Petr Heider (junior)

Útočníci: