Novou posilou Ocelářů je útočník Vladimír Svačina

10.06.2015 · Martin Stebel
Třinecký klub čerstvě posílil zkušený útočník VLADIMÍR SVAČINA. Osmadvacetiletý reprezentant se s vedením Ocelářů domluvil na víceleté smlouvě. Technicky výborně disponovaný křídelník s pravým držením hole zaznamenal během minulé sezony ve Vítkovicích 18 gólů a 26 asistencí.

Bývalý hráč ostravského klubu hokejově vyrostl v rodné Studénce, v rámci extraligy krátce působil v Plzni a také v Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži má na kontě celkem 384 utkání a 207 bodů (96+111). Postrachem obran soupeřů se ve Vítkovicích stala především jeho spolupráce s Ondřejem Romanem, jenž v květnu přijal nabídku z ruského Jekatěrinburgu.

Nový třinecký hráč v loňské sezoně oblékl sedmkrát dres českého národního výběru, kde dokázal dvakrát skórovat a dvakrát asistovat. V osobě Vladimíra Svačiny Oceláři získali poměrně spolehlivého exekutora samostatných nájezdů.

"Vláďa byl ve Vítkovicích dlouho, chtěl každopádně změnu. Ať už do zahraničí nebo v naší extralize. Je pravda, že se ozvaly další top české kluby, ale Třinec měl zájem největší. Došlo k dohodě, Vláďa Svačina má o další budoucnosti jasno," prozradil Vladimír Vůjtek mladší, hráčský agent nové posily Ocelářů.

Na téma čerstvé ofenzivní akvizice se vyjádřil rovněž generální ředitel klubu Mgr. Pavel Marek: "Už od začátku jednání se nám líbilo, že Vladimír je ambiciózním typem hráče. Otevřeně mluví o tom, že chtěl jít do týmu, který má nejvyšší cíle a chce získat titul. Pozitivním faktorem je i skutečnost, že je z našeho regionu. Momentálně to je jeden z nejlepších útočníků v extralize, navíc člen reprezentace, hráč v ideálním hokejovém věku. Má výbornou techniku hole, šikovné ruce, je to hráč do zakončení."

foto: hc-vitkovice.cz