Junioři a mladší dorostenci s novými trenéry

28.07.2015 · Martina Sikorová
Přípravné zápasy už klepou na dveře, ale ještě před tím, než mladí Oceláři vyjedou na led k prvnímu utkání, se pojďme podívat na změny v jednotlivých trenérských týmech a také se poohlédněme za, mezi hokejisty, nepříliš oblíbenou letní přípravou.

Jak už jistě dobře víte, trenér Jiří Juřík, který v posledních letech vedl třineckou juniorku, se přesunul na střídačku farmářského týmu z Frýdku-Místku a od letošní sezóny tak nejstarší mládežnickou kategorii povede bývalý trenér mladšího dorostu, Mgr. Vlastimil Wojnar, dále pak budou u juniorského týmu působit jako asistenti Aleš Mach a Jozef Lucák, jako kondiční trenérka pak Iveta Kochová. A jak probíhala suchá příprava juniorů pod vedením nového kouče?

"Přípravu jsme začali první týden v květnu, druhý týden jsme pak absolvovali na Chopoku v Nízkých Tatrách čtyřdenní soustředění, zaměřené na kondici, běhání a roztažení plic. Potom jsme se vrátili do Třince a zbytek přípravy jsme absolvovali zde. Trénovali jsme víceméně jednofázově, zaměřili jsme se hlavně na dolní končetiny, vytrvalost a rychlost, ale to je klasika. Jinak jsme využívali, rádoby nepraktické, cvičení na bosu, spinningu a pro zpestření jsme zařadili i thajský box."

Nejúspěšnější tým loňské sezóny, mistrovský starší dorost, povede i nadále trenér René Mucha, který bude nově působit i jako šéftrenér třinecké Akademie a také u reprezentační šestnáctky jako asistent Petra Hakena. Ani u staršího dorostu nedojde ke změně na pozici asistenta, kterými budou i nadále Miroslav Čečotka a Marek Malík, jako kondiční trenér pak Stanislav Synčák. A jak se starší dorostenci připravovali na obhajobu loňského titulu?

"Už v zimě jsme začali s thajským boxem a teď v létě jsme se na něj zaměřili ještě více, kluci si to strašně pochvalují a myslím si, že to je krok kupředu, co se týče mládežnických kategorií. Opět jsme využili, pro nás už osvědčené soustředění, na Visalajích pod Lysou horou, kde nám počasí maximálně přálo, takže jsme udělali vše, co jsme chtěli. Svazové testy, které máme dané termínově, byly poměrně brzy po soustředění,takže se tam ještě neprojevilo to, co kluci natrénovali, ale dostali potom individuální plán na dovolenou a na testech, které proběhly minulé pondělí, už bylo vidět, že kluci na dovolené nezaháleli, takže myslím, že na sezónu jsou dobře připraveni, ale budeme na tom pracovat dál."

Týmové foto starších dorostenců z letní přípravy.

Přesun trenéra Wojnara k juniorskému týmu pochopitelně přinesl změnu i na střídačce mladšího dorostu, který od letošní sezóny povede trenér Jiří Raszka, který loni trénoval třetí a čtvrtou třídu Ocelářů. Jeho asistentem pak bude Jaroslav Brabec, který do Třince přišel z Jindřichova Hradce, a René Mucha, jako kondiční trenérka pak bude u týmu působit Iveta Kochová. Co o přípravě na nadcházející sezónu řekl nový kouč mladších dorostenců?

"Suchou přípravu jsme začali první týden v květnu, celkově pak trvala osm týdnů a byla rozdělena na dvě fáze. První měsíc byla spíše objemová a vytrvalostní, ve druhé fázi jsme se zaměřili na rychlost a dynamiku. Měli jsme to takové pestřejší, protože jsme využívali thajský box s Martinem Vaňkou a kondiční trenérku Ivetu Kochovou, která s kluky dělala cvičení na bosu a posilování, jak dolních končetin a středu těla (core), tak celkové posilování. Týden před koncem letní přípravy jsme pak byli na soustředění v Bystřici."

Na závěr pak ještě přinášíme složení trenérských týmů tříd Ocelářů:

8. třída - hlavní trenér Miroslav Macháček, asistenti Jiří Raszka a Jaroslav Brabec

7. třída - hlavní trenér Jaroslav Brabec, asistenti Miroslav Macháček a Jan Lucák

6. třída - hlavní trenér Miroslav Macháček, asistent Jan Lucák

5. třída - hlavní trenér Jaroslav Brabec, asistenti Miroslav Čečotka a Mgr. Vlastimil Wojnar

4. třída - hlavní trenér Jan Lucák, asistenti Marian Kusnierz a Veronika Malyszová

3. třída - hlavní trenér Jan Lucák, asistenti Marian Kusnierz, Veronika Malyszová a Mgr. Jiří Juřík

1. a 2. třída - hlavní trenér Aleš Mach, asistenti Pavel Bochenek a Radek Benedik

Přípravka - hlavní trenér Aleš Mach, asistenti Mgr. Jiří Juřík, Pavel Bochenek, Radek Benedik, Veronika Malyszová, Oto Zajonc, Jiří Solarski, Jiří Podešva a Bedřich Laba