Z Trenčína bez bodu

14.08.2010 · Tomáš Vacho
T r e n č í n - Naši hokejisté dnes završili trenčínský turnaj Rona Cup zápasem se Skalicí. Třinec prohrával od sedmé minuty dvoubrankovým rozdílem, postupem času se však na soupeře dotáhl. Ve třičtvrtině utkání se dvakrát trefil Sakrajda, domácí ale záhy opět odskočili.
turnaj, sobota 14.8.2010
Skalica
5:3
Trenčín
Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2  Branky a nahrávky: 4. Školiak R. (Školiak M.), 7. Novák (Jarolín, Gula), 25. Zálešák (Kloz, Lušňák), 35. Jurík (Jankovič), 55. Kumstát (Jarolín) – 15. Marosz (Mičulka), 44. Sakrajda (Rangl), 47. Sakrajda (Mičulka). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Rozhodčí: Müllner – Stano, Výleta. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Lakosil – Jaborník, Jass, Gründling, Jankovič, Kumstát, Kloz, Gula, Školiak R. – Višnovský, Školiak M., Holovič, Jurík, Štepán, Zálešák, Prokop, Jarolín, Lušňák, Šátek, Novák, Konečný
Vojtek – Dacosta, Lojek, Vágner, Vitásek, Dóczy, Rangl, Horák, Kania – Škumát, Nelikainen, Ostřížek, McGregor, Czuy, Podešva, Orsava, Fišer, Mičulka, Marosz, Lefebvre, Sakrajda

Do utkání vstoupila lépe Skalice. První akci předvedl Miroslav Zálešák, který mohl již v první minutě otevřít skóre, nebýt pohotového zákroku Martina Vojtka. Na začátku páté minuty si Oceláři mohli znovu vyzkoušet hru v početní nevýhodě, kterých si v průběhu včerejšího utkání užili dosyta. Sudí rozhodli o hře 4 na 3 a využití této výhody na sebe nenechalo dlouho čekat – v čase 5:58 vymetl pavouky Michal Školiak. Za čtrnáct sekund se domácí prosadili znovu, efektním blafákem překonal brankáře Filip Novák. Soupeř červenobílých měl mírně navrch až do patnácté minuty, kdy zafungovala spolupráce Lukáše Mičulky s Rostislavem Maroszem, díky které druhý jmenovaný snížil na nejtěsnější rozdíl.

Úvod druhé třetiny byl jednostrannou záležitostí vyvrcholenou další brankou Skalice. Extřinecký Miroslav Zálešák totiž na Vojtka vyslal nechytatelnou bombu, kterou třinecký gólman nedokázal udržet před brankovou čárou. Mírnější tempo hry bylo stejné prakticky v celém průběhu utkání, do varu tak mohly diváky přivést alespoň akrobatické zákroky Martina Vojtka z poloviny zápasu, kdy neskutečným způsobem zlikvidoval dvě dorážky Zálešáka. Jenže ani muž z brankoviště třineckých není všemocný, v čase 34:20 ho obrana nechala na holičkách, což bylo vodou na mlýn pro Juraje Juríka, který přidal čtvrtý zářez.

Jiskru naděje pro Třinec vykřesal Petr Sakrajda v rozmezí od čtyřiačtyřicáté do sedmačtyřicáté minuty, kdy dvakrát rozvlnil síť. V prvním případě šlo o pohlednou spolupráci s Davidem Ranglem, v tom druhém šlo o trefu mezi betony domácího strážce. Poslední desetiminutovka utkání však byla opět ve znamení častého pobytu třineckých na trestné lavici. Kvůli tomu se jim Lakosila již v podstatě ohrozit nepodařilo, ba naopak sami ještě inkasovali. V přesilovce vyslal nechytatelnou bombu od modré čáry Pavel Kumstát, čímž vítězství svého mužstva pojistil.

Samostatné nájezdy po utkání, které již stejně neměly žádný vliv na pořadí, vyhráli naši hráči poměrem 3:1.

Oceláři tak na tomto turnaji skončili na posledním šestém místě bez zisku jediného bodu. Nutno však podotknout, že umístění na tomto turnaji nehraje velkou roli. Jak sami uváděli trenéři soupeřů po utkáních s Oceláři, naše mužstvo do Trenčína přivezlo tým plný nových tváří s prioritním úkolem dát jim prostor. Tento úkol byl splněn, nechme se tedy překvapit, zda duo Marek – Kopřiva po této anabázi získalo nové poznatky pro blížící se zúžení kádru.

Martin Pešout (HK Skalica)
Na přípravu to bylo hodně svižné utkání a jsme rádi, že jsme tady alespoň jednou zvítězili. Je nám ale samozřejmě sjasné, že Třinec přijel zkoušet hráče a kdyby nastoupil v plné sestavě, vypadal by zápas úplně jinak.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec)
Myslím si, že jsme se oproti minulému zápasu zlepšili hlavně v nasazení, za což jsem rád. Výsledkově jsme tady v Trenčíně nedopadli dobře, ale alespoň jsme zjistili jací ti kluci jsou. Hlavně v tom, že vidíme, jak se ti kluci zachovají, když prohrávají. Jsme rádi, že dostali zabrat, že byli obránci pod tlakem.