WERK ARENA? Stále nedobytá pevnost!

04.12.2020 · Daniel Ježek
Devátý domácí zápas, devátá výhra! Poslední extraligoví šampioni si poradili i s devátým nájezdníkem na jejich vlastní tvrz, litvínovskou Vervu porazili 4:2. Dvěma brankami se na vítězství podílel Tomáš Marcinko.
24.kolo, pátek 4.12.2020
Litvínov
4:2
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 19. Kundrátek (Zadina, Marcinko), 31. Marcinko (Jašek, Zadina), 42. Jaroměřský (Jašek), 60. Marcinko – 10. P. Zdráhal (Jarůšek, Cibulskis), 56. Zygmunt (Helt). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Axman. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:18. Zblokované střely: 20:13. Hity: 11:7. Vhazování: 38:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Kurovský.
HC VERVA Litvínov: Honzík – Irving, Ščotka, Štich (A), Cibulskis, Kudla, Demel, L. Doudera – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Látal, Válek, Myšák – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Do utkání čtyřiadvacátého kola lépe vstoupili domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou se od úvodních minut měli více ze hry, v prvních minutách je ale brzdily ofsajdy. Ve třetí minutě předvedla rychlou akci čtvrtá formace Varaďova celku, Roman ale napálil jen připraveného Honzíka. Slezané si následně zahráli přesilovou hru, Stránský ale tečoval Hrňovu pobídku těsně vedle litvínovské klece. Po ubráněném oslabení se hosté začali dostávat do hry, Hübla ale skvěle zastavil Jaroměřský. Další akci Litvínov už dokázal přetavit v branku. Patnáct vteřin před vypršením desáté minuty poslal Jarůšek krásný pas na Patrika Zdráhala, litvínovský útočník v brejku propálil Kořenáře střelou pod horní tyč.

Oceláři se po inkasované brance natlačili do útočné třetiny, domácí ale z tlaku nic nevytěžili. Ve třinácté minutě si Verva zahrála první přesilovou hru, v ní byl blízko skórování znovu Zdráhal, Ščotkovu nabídku ale poslal jen do tyče třinecké branky. Hra se následně vyrovnala, šance se střídaly na obou stranách. Vše podstatné se ale událo až v úvodu devatenácté minuty. Filip Zadina zavezl kotouč za litvínovskou branku, odkud nabil najíždějícímu Tomáši Kundrátkovi. Kreativnímu obránci sice střela pořádně nesedla, kotouč ale zaplaval do prostoru, kam brankář Honzík nedosáhl.

Úvod prostředního dějství patřil domácím Ocelářům. Slezané si vypracovali několik šancí, Ondřej Kovařčík, Martin Gernát ani Miloš Roman ale brankáře Honzíka nepřekonali. V pětadvacáté minutě musel Kořenář dávat pozor při pokusu Cibulskise, lotyšský forvard ale mířil mimo. Ještě v téže minutě na druhé straně kluziště dvakrát zahrozil Martin Růžička, nejlepší kanonýr třinecké historie po další půlminutě opět zaměstnával Honzíka, litvínovského gólmana ale ani jednou nepřekonal. Aby toho pro Růžičku nebylo málo, tak ve třicáté minutě třinecký útočník trefil tyč litvínovské klece.

Růžička však svým pohybem získal pro domácí přesilovou hru, která znamenala otočku ve skóre. Lukáš Jašek na levé straně podržel kotouč a poté milimetrovým pasem vyzval ke skórování Tomáše Marcinka. Urostlému útočníkovi stačilo jen správně položit hůl na led. Oceláři své vedení mohli navýšit ve třiatřicáté minutě, přesilovka se ale domácím nepovedla. Do konce druhé třetiny se na obou stranách urodilo několik šancí, ani jedna ale nebyla gólová.

V samotném úvodu závěrečné dvacetiminutovky se do další velké šance opět dostal Martin Růžička, třinecký snajpr ale ani tentokráte nebyl úspěšný. Růžičku to ale příliš mrzet nemuselo. Za další minutu totiž Jan Jaroměřský po Jaškově vyhraném buly poslal od modré kotouč přesně mezi Honzíkovy betony. Minutu po třinecké brance mohl manko Vervy snížit Hanzl, jeho střelu ale mimo tři tyče srazil Jaroměřský. Oceláři si následně po Irvingově faulu zahráli početní výhodu, tu ale zužitkovat nedokázali.

Ve čtyřiapadesáté minutě Oceláře zlobil Ščotka, domácí jej ale zastavili na modré čáře a naopak se sami vydali do protiakce. V útoku dvou proti jednomu pálil Hrehorčák, slovenský forvard ale trefil jen Honzíkův beton. V dalších minutách poslední dvacetiminutovky se do hry více dostávali hosté z Litvínova. Kudlovu tečovanou střelu Kořenář řešit nemusel, další akce hostí však již skončila brankou, Pawel Zygmunt střelou z osy kluziště dal hostujícímu celku naději. Verva to v závěru zápasu zkusila i v šesti bruslařích v poli, osm vteřin před koncem ale Tomáš Marcinko pečetil čtrnáctou výhru Ocelářů v této sezoně.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsme rádi za další tři body. Zápas se na startu nevyvíjel moc dobře, hlavně v první třetině, kde to bylo z naší strany dost vlažné. Nakonec pomohlo, že jsme srovnali na 1:1. Ve druhé třetině jsme za to vzali, a  vytvořili si spoustu šanci. Až na výjimky ale byly šance nevyslyšeny. Odskočili jsme až ve třetí části, a pak to zezadu ohlídali. Litvínov byl stále nebezpečný, hrozil z nenápadných situací, které jsme si ale v závěru pohlídali."

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): "Drželi jsme krok  v první třetině, ve druhé jsme ale úplně propadli, byla to nejhorší pasáž hry. Ve třetí jsme ještě něco zkoušeli, povedlo se snížit, ale jedeme domů bez bodů. Neumím si vysvětlit, že jsme nevyhrávali souboje, nebruslili, netlačili jsme se do brány. Jsem zklamaný zejména ze druhé třetiny, kterou jsme ustáli jen díky Honzíkovi, soupeř nám mohl více odskočit. Máme problém zahrát celých šedesát minut. Chceme být koncentrovaní, hrát svou hru, ale v každém utkání vypadneme z role. Výpadky máme bohužel každý zápas a pak jsme tam, kde jsme.