WERK ARENA pokřtěna výhrou! Oceláři - Pardubice 2:1!

12.09.2014 · Daniel Ježek
Tipsport extraliga vstoupila do své další sezóny, na programu bylo kompletní první kolo. Oceláři doma přivítali Pardubice, první extraligový zápas v nové aréně nakonec dokázali dovést k vítěznému konci. Slezané o své výhře rozhodli dvěma brankami ve třetí třetině.
1.kolo, pátek 12.9.2014
Pardubice
2:1
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 47. Polanský (Adamský, Irgl), 49. Irgl (Roth) – 15. Kolář (Starý, Benák). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Hamerlík – Klesla (C), Roth, Linhart, Nosek, M. Doudera, Trončinský, Galvas, L. Doudera – Adamský, Plíhal, Kreps – Rufer, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Kindl, Matuš, Dravecký.
Kristan – Čáslava (C), Píša, Ščotka, Benák, Kočí (A), Gregorc, Korím – Nahodil, Zohorna, Sýkora (A) – Tybor, Marcinko, Radil – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Cetkovský, Moučka – Poulíček.

Oceláři do prvního zápasu extraligy vstoupili ve velkém tempu. Hned ve třetí minutě se mohl na střeleckou listinu zapsat Adamský, jeho pokus z mezikruží ale letěl vedle. Východočeši se později díky přesilové hry dostali do tempa, pokus Radila dokázal Hamerlík zastavit. Slezané si první přesilovku zahráli v minutě šesté, využít ji ale nedokázali. A když v desáté minutě na Hamerlíka nevyzrál Starý, skončila první desetiminutovka bez branek.

Ve druhé polovině úvodní části už téměř zaplněná WERK ARENA branku viděla. Ve třinácté minutě nejprve Gregorc nezamířil přesně, o dvě minuty později se už hosté radovali. Při hře čtyř proti čtyřem se Jan Kolář ve střední třetině zmocnil puku, proklouzl kolem tří bránících hráčů a zavěsil pod horní tyč třinecké klece – 0:1.

Do druhé dvacetiminutovky tak s jednobrankovým vedením šli hosté z Pardubic. Východočeši mohli své vedení navýšit v dvacáté šesté minutě. Hosté hráli přesilovku, zamkly domácí před Hamerlíkem. Na třineckou branku šlo několik pokusů, ten poslední z hole Koláře pak na brankové čáře vykopl obránce Roth. Hned vzápětí mohl srovnat Galvas, ten ale trefil jen Kristana. Na druhé straně se pak blýskl Hamerlík, který zlikvidoval Nahodilovu tutovku.

Jen co se zápas přechýlil do své druhé poloviny, byli aktivnější domácí Oceláři. Na ledě byla vidět především první formace Třince, ani jedna akce se ale neujala. V dvaatřicáté minutě tutovku spálil Trončinský, za dalších pár minut nepřesně stříleli Adamský s Polanským. A když se v samotném závěru periody neprosadil ani Irgl, šlo se do kabin opět za stavu 1:0 pro Pardubice.

Hráči s dráčkem na prsou se tak první extraligové branky dočkali až ve třetí třetině. Na začátku sedmačtyřicáté minutě se na modré napřáhl Adamský, jeho ránu ještě před Kristanem tečoval Jiří Polanský. Hostující brankář byl bezmocný, rozhodčí i po konzultaci u videa gól uznali. Hned v následující dvouminutovce se Východočeši vyfaulovali do tří a domácí trestali.

Dvojnásobnou početní výhodu využil Zbyněk Irgl, jenž z ostrého úhlu dorazil Rothovu střelu – 2:1. Oceláři pak dohrávali ještě klasickou přesilovku, Irgl svůj další pokus ale v gól nepřetavil.

Ke slovu se poté přihlásili také hosté, a to v čtyřiapadesáté minutě. Chybnou rozehrávku Linharta sebral Radil, v přečíslení dvou proti jednomu přihrál Tyborovi. Ten na Hamerlíka zkusil bekhendový blafák, kotouč ale poslal těsně vedle levé tyče domácí branky.

Pardubice se ale jen tak nechtěly vzdát prvních tří bodů v sezóně. V dobré pozici stál po Sýkorově střele Marcinko, Hamerlík se ale dokázal včas přesunout. Hosté ještě v závěru třetiny zkusili hru bez brankáře, ta jim ale nevyšla dle představ. Po prohřešku Marcinka dohrávali Oceláři zápas v přesilovce a dokráčeli k první výhře v soutěži.

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): Soupeř měl lepší vstup do zápasy. Před velkou návštěvou jsme hráli trochu zakřiknutě, nevytvořili jsme si takový tlak, jak jsme očekávali. V prvních dvou třetinách jsme se trápili v koncovce, Pardubice hrály výborně v obranném pásmu. Měli jsme s jejich hrou velké problémy, některé brejky hostů smrděly brankami. Velký zápas odchytal Peter Hamerlík, v úvodních třetinách nás hodně podržel. Ve třetí třetině jsme zredukovali sestavu, proházeli formace. To oživilo naší hru a myslím si, že jsme byli lepším týmem. Branky sice nebyly nijak hezké, pro nás to jsou ale velmi důležité tři body.

Zdeněk Venera (ČSOB Pojišťovna Pardubice): Zápas jsme měli dobře rozehraný. Bohužel se nám ve druhé třetině nepovedlo odskočit na rozdíl dvou branek, pak by to domácí měli těžší. Největší šanci tam měl Honza Kolář v přesilovce, kdy gólman byl venku z brány. Měli jsme trochu smůly v koncovce. Ve třetí třetině bylo vidět, že domácí přidali. Hráli jednoduchý agresivní hokej. První gól, teč. Druhý v přesilovce pět na tři. Mrzet náš můžou ty neproměněné šance.