Vyrovnaný duel v prodloužení rozhodl Růžička!

19.12.2018 · Daniel Ježek
Oceláři se po reprezentační přestávce představili na ledě zlínských Beranů, velmi vyrovnané klání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V něm nejprve domácí Lakatoš spálil velkou šanci, v protiakci pak bekhendovým blafákem rozhodl Martin Růžička! Dva body tak putují do Slezska.
27.kolo, středa 19.12.2018
2:3p
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) – 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 151. Střely na branku: 36:22. Zblokované střely: 10:8. Hity: 6:4. Vhazování: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Žižka, Nosek, Řezníček, Freibergs, Gazda, Zbořil, Valenta – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Lakatoš, Okál – P. Sedláček, Fryšara, Honejsek – Kulda, Popelka, Poletín.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, k vidění moc šancí nebylo. Oceláři se v osmé minutě dostali do početní výhody, přesilovku ale hráči s drakem na prsou nevyužili. O chvíli později si stejnou herní situaci vyzkoušeli také domácí, pokusy Freibergse ani Gazdy ale nezasáhly brankový prostor. Další rozruch nabídla až předposlední minuta, do dvou dobrých příležitostí se dostali hostující Slezané. Ondřej Kovařčík neuspěl s tečí ani následnou dorážkou, Martin Růžička pak z levého kruhu minul odkrytou branku.

Druhá dvacetiminutovka nabídla o poznání lepší hokej, diváci na Zimním stadionu Luďka Čajky se dočkali i koření v podobě vstřelených branek. Jako první se na listinu střelců zapsal domácí David Nosek. Extřinecký útočník dostal nabito do prostoru mezi kruhy, svou tvrdou ránu poslal přesně do horní poloviny Hrubcovy branky. Hned v následující minutě mohl vedení domácích navýšit Řezníček, Hrubec si ale dokázal poradit i s následnou dorážkou Poletína.

Maskovaný muž v barvách Ocelářů byl hrdinou i v následujících okamžicích. Slezané hráli své druhé oslabení, Hrubec dokázal zastavit dva pokusy Fořta i následnou střelu Okála. Třinečtí mohli na vedoucí branku Zlína odpovědět v třicáté čtvrté minutě, Mikulík ale v dobré střelecké pozici ještě hledal Bukartse, kombinace se hostím nakonec nepovedla. Za další tři minuty mohli skórovat Polanský a Svačina, ani jeden ale své příležitosti nevyužil.

Příznivci Ocelářů se tak nakonec radovali až v poslední minutě prostřední periody. Slezané svou aktivitu zakončili gólově, Martin Růžička se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Do poslední třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu, ten mohly oba týmy zlomit v početních výhodách. Ocelářům se ale nevedlo, Zlínu pak gólovou radost zhatila tyč Hrubcovy klece.

Radovali se tak opět Oceláři. V padesáté minutě Martin Gernát šikovně tečoval Polanského pobídku, Sedláček byl bezmocný. Třinečtí mohli své vedení potvrdit v následující početní výhodě, kromě sražené Růžičkovy střely se ale hosté k ohrožení zlínské branky nedostali. Berani si o chvíli později také zahráli přesilovou hru, tu zužitkoval Dominik Lakatoš.

Po srovnání Berani zvýšili své tempo. Domácí nepříjemně zatápěli pod třineckým kotlem, defenzíva Ocelářů v čele se spolehlivým Šimonem Hrubcem ale odolala. Základní hrací doba tak vítěze neurčila, prodloužení ale nemělo dlouhého trvání. Na domácí straně nejprve v nájezdu neuspěl Lakatoš, který trefil horní tyč, na druhé straně pak svým tradičním bekhendovým blafákem o vítězství Ocelářů rozhodl Martin Růžička. Hráči s drakem na prsou tak ze Zlína vezou dva body.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Bylo tam všechno, co jsme si řekli. Kluci dnes měli chuť, hráli jsme agresivně od prvního střídání a byly tam pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. Poslední zápasy dáváme dost branek, což se potvrdilo i dnes; hráli jsme proti prvnímu týmu tabulky a výkon byl dobrý. Nemáme se za co stydět, bod bereme. Je spravedlivý.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Na Zlín se nám dlouhodobě hraje těžko, navíc u nich je to složité. Hrají jednoduše, rychle obrací hru, v útočném pásmu mají bruslivé hráče. Ke konci první třetiny nás Zlín sevřel, podržel nás Hrubec. Pak jsme si řekli, že musíme hrát rychleji, dávat puky ze třetiny. To se nám dařilo a dostávali jsme se do šancí, které jsme ale zbytečně přehrávali. Po pauze to byl skutečně velmi těžký zápas, nahoru dolů, šance na obou stranách, výsledek 2:2 odpovídal.“