Vyrovnaná bitva s Torpedem, to nakonec vítězí o jeden gól

11.08.2015 · Daniel Ježek
Úvodní střetnutí Steel Cupu obstaralo měření sil mezi domácími Oceláři a týmem z KHL Torpedem Nižní Novgorod. Torpedo si během dvou třetin vypracovalo dvoubrankový náskok, to však Slezané dokázali smazat. Na trefu Klingberga šest minut před koncem už ale zareagovat nedokázali.
turnaj Steel Cup, úterý 11.8.2015
Nižnij Novgorod
3:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 2:1  Branky a nahrávky: 30. Plíhal (Rufer, Hrabal), 42. Dravecký (Růžička), 43. Matuš (Klesla, Nosek) – 6. Pepeljajev (Frolov), 22. Klingberg (Galuzin), 40. Kuljomin (Dvurečenskij), 56. Klingberg (Videll, Osipov). Rozhodčí: Mrkva, Trombik – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 472. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Hrubec – Klesla (C), Nosek, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Galvas (A), Adámek – Chmielewski, Kreps, Hrňa – Adamský, Růžička, Dravecký – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Plíhal, Rufer. Trenér: Jiří Kalous.
Aljapkin – Jegoršev, Pepeljajev, Piganovič, Chomitskij, Budkin, Rybnickij, Aljajev, Osipov – Tolpeko, Galuzin, Videll – Frolov, Sjomin, S. Kosticyn – Klingberg, Mozer, Ashton – Kuljomin, Potapov (C), Dvurečenskij – Bogoslovskij. Trenér: Peteris Skudra.

Úvodní duel Steel Cupu se již od úvodních minut hrál ve vysokém tempu. Oceláři si po šedesáti vteřinách hry vybojovali přesilovku, tu ale zužitkovat nedokázali. Z první branky se tak radovalo Torpedo. Psala se šestá minuta, když Alexej Pepeljajev dostal kotouč na modrou a tvrdou ranou propálil Hrubce mezi betony.

Také další minuty úvodní dvacetiminutovky nabídly oku lahodící akce. Srovnat krok mohli domácí v minutě třinácté, Dravecký svůj průnik ale k dokonalosti nedotáhl. Torpedo pak mohlo odskočit do dvoubrankového trháku v početní výhodě. Nejblíže ke gólu byl Klingberg, na Hrubce si ale nepřišel.

Z poloviny zaplněná WERK ARENA tak na další trefu čekala do prostřední části. Byl to opět Nižní Novgorod, který rozvlnil síť za soupeřovým brankářem. Torpedo hrálo v početní výhodě, Carl Klingberg si sebral puk ve střední třetině, prosvištěl před Hrubce a střelou mezi betony poslal svůj tým do dvougólového náskoku.

Oceláři pak přidali na obrátkách, hostujícího brankáře Aljapkina ale dlouho nemohli překonat. Hráčům s dráčkem na hrudi se to povedlo až čtrnáct vteřin před vypršením poloviny střetnutí. Josef Hrabal nahodil puk od modré, mezi kruhy do něj šikovně šťouchl po doteku Adama Rufera Tomáš Plíhal. Aljapkin na jeho teč nedokázal zareagovat a kotouč zaplachtil do sítě – 1:2.

Slezané byli i v dalším průběhu o něco aktivnějším týmem, kombinace Irgla s Rákosem ale vyrovnávající branku nepřinesla. Už už se zdálo, že se do kabin půjde za jednobrankového vedení Torpeda, když se před Hrubce natlačil Vjačeslav Kuljomin, který obstřelil Růžičku a vrátil Nižnému Novgorodu dvoubrankové vedení.

To však trvalo jen dvě minuty. Oceláři do závěrečné periody vlétli jako uragán a během úvodních dvou minut dokázali srovnat krok. Nejprve se přesnou střelou pod horní tyč prezentoval Vladimír Dravecký, za další minutě se šťastným odrazem o Osipovovy brusle radoval Radim Matuš - 3:3.

Do vedení se družina Jiřího Kalouse a Václava Varadi mohla dostat v polovině poslední periody, kdy Ashton svým faulem nabídl Ocelářům čtyřminutovou přesilovku. Slezanům se v ním však nevedlo, Aljapkin nemusel řešit žádné zapeklité situace.

Torpedo mohl k výhře přiblížit Sergej Kosticyn, ten ale nedokázal nadvakrát propálit Hrubce. Na čtvrtou branku si tak Nižní Novgorod musel počkat do padesáté šesté minuty. Torpedo hrálo přesilovku, v nepřehledné situaci před Hrubcem se nejlépe orientoval Carl Klingberg, který zametl kotouč za bezmocného brankáře Ocelářů – 3:4.

Oceláři se ještě v závěrečném tlaku, který trenéři podpořili odvoláním brankáře Hrubce, pokusili o srovnání stavu. Slezané si ale nedokázali vytvořit souvislejší tlak, brankář Aljapkin nemusel řešit žádné větší šance domácích. Torpedo tak vítězí v úvodním klání turnaje a připisuje se tři body.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Utkání mělo vysoké tempo. Tým Torpeda byl velmi silný na kotouči a v osobních soubojích. Z naší strany to nebylo optimální, protože jsme inkasovali čtyřikrát, což je moc. Nicméně byly tam i výborné okamžiky, kdy jsme se dostávali do šancí, ale bohužel jsme to ztratili v závěru, což se mi nelíbilo. Z hlediska výsledků to zatím není dobré, ale dosud jsme nehráli v kompletním složení, nenastoupili jsme tak, jak bychom chtěli v Lize Mistrů.