Výhra v Litvínově – Oceláři opět na vítězné straně!

01.02.2022 · Michal Samiec
Třineckým hokejistům se poprvé v sezóně stalo, že prohráli dvakrát v řadě. Hned při další příležitosti v utkání na ledě Litvínova však negativní sérii utnuli a získali opět na své konto vítězství. Utkání, které bylo čtyřicet minut velmi těsné, Oceláři definitivně rozhodli v závěrečné desetiminutovce, kdy zasadili soupeři tři údery.
48.kolo, úterý 1.2.2022
Litvínov
2:6
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:3  Branky a nahrávky: 14. Estephan, 29. Irving (M. Sukeľ, Jarůšek) – 19. Svačina (M. Doudera), 26. P. Vrána (M. Adámek), 39. Hrehorčák (P. Vrána, M. Adámek), 53. Chmielewski (Svačina), 55. D. Kofroň (R. Szturc), 57. R. Szturc (Dravecký, D. Kofroň). Rozhodčí: O. Hejduk, Ondráček – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (snížená kapacita). Střely na branku: 40:27. Střely mimo: 14:5. Zblokované střely: 14:9. Hity: 8:6. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6.
HC Verva Litvínov: Godla (41. Zajíček) – Irving, D. Kolář, Strejček, P. Demel, Baláž, Hrbas, Stříteský – Patrik Zdráhal, Estephan, P. Straka – Jarůšek, M. Sukeľ, A. Kudrna – Fronk, V. Hübl, Zygmunt – P. Svoboda, Gerhát, Havelka.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – M. Adámek, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Teper, D. Krenželok – Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Svačina, Marcinko, Kurovský – Dravecký, R. Szturc, Hrehorčák – D. Kofroň.

Oceláři jsou v posledních týdnech zvyklí sčítat ztráty a nejinak tomu bylo i před utkáním v Litvínově. Jenže na rozdíl od období na přelomu roku, kdy do sestavy třineckého týmu zasáhly zdravotní komplikace, tentokrát hlavním důvodem absence byl přesun pěti hráčů do olympijských týmů svých zemí. Proto chyběli beci Kundrátek, Musil, Marinčin a útočníci Roman s Daněm, ze zdravotních důvodů se k nim přidal ještě Hrňa. Třinecký trenérský štáb tak opět sáhl do zásob partnerského klubu ve Frýdku-Místku a povolal trio Teper, Krenželok, Svačina, po čase se v nominaci na utkání objevil i křídelník Kurovský.

První třetina začala svižně, ale diváci dlouho čekali na výraznější příležitost. Tu první měl Estephan, který na konci šesté minuty v situaci tři na jednoho orazítkoval horní tyč Mazancovy branky. Následně domácí nevyužili první početní výhodu utkání, gólově se hráči Vervy prosadili asi dvě a půl minuty po návratu prvního vyloučeného hráče utkání, třineckého Draveckého. Velkou minelu Ocelářů ve středním pásmu využil Giorgio Estephan, který postupoval sám na Mazance a z pravé strany jej prostřelil mezi betony. Hosté mohli vyrovnat záhy, ale z předbrankového prostoru se neprosadil Marcinko. Gól dal po šikovném uvolnění na pravém křídle minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky Vladimír Svačina, jenž poslal kotouč šikovně bekhdenem pod horní tyč Godlovy branky.

Druhá třetina kromě gólových situací příliš zajímavého nenabídla. V šesté minutě si náznak příležitosti vytvořila trojice Zygmunt – Hübl – Fronk, ale následoval faul Patrika Demela a první přesilovka Třince v utkání. Tu Oceláři hned po dvaceti sekundách využili. Adámkovo nahození od modré si před brankou našel Petr Vrána a z nebezpečného prostoru na brankovišti překonal Godlu. Hosté se z vedení radovali dvě a půl minuty a následovalo vyrovnání po ráně Aarona Irvinga od modré čáry, kterou přes provoz před svou brankou Mazanec neměl šanci vidět. Třinečtí si v dalším průběhu prostřední dvacetiminutovky byli schopni vytvořit náznaky příležitostí poté, co drželi hráče Vervy před jejich brankářem. K třetímu gólu ale vedla až situace minutu před koncem prostřední hrací doby, když Vrána v útočném pásmu předal puk na pravou stranu Patriku Hrehorčákovi a sám šel na sebe navázat soupeře před Godlovu branku. Hrehorčák si mezitím povytáhl brankáře z brankoviště, a jelikož prakticky nebyl bráněn, neukvapil se a za ležícího brankáře pohodlně zasunul kotouč. Domácí si ještě před druhou sirénou vynutili Adámkův faul a do třetí třetiny tak vstupovali v početní převaze.

Litvínovští zahájili třetinu v početní převaze, ale museli do ní vstoupit s náhradním brankářem Zajíčkem. Godla se totiž při třetí brance Ocelářů na konci druhé části hry zranil, druhou třetinu sice dochytal, ale do poslední dvacetiminutovky zasáhnout nemohl. Verva byla v přesilovce po vyloučení Adámka blízko vyrovnání, ale střelu Fronka z levého kruhu z první do odkryté klece zázračným skokem chytil Mazanec, který dokázal skrýt touš do lapačky. Sekundu před návratem Adámka na led ještě na trestné lavici přibyl Jaroměřský a domácí plynule pokračovali v přesilovce, ale tuto situaci nezvládli a nevyrovnali průběh utkání. Další pasáž přesilových her následovala po vyloučení Hrbase v šesté minutě a následně Michala Kovařčíka o tři minuty později. Gól nepadl ani v jedné nerovnovážné situaci, i když Estephan deset minut před koncem třetí třetiny byl blízko.

Když nevyužilo velkou šanci ani ve dvanácté minutě duo Jarůšek s Irvigem – první jmenovaný trefil tyč a druhý minul – přišla pasáž Třince, který se díky ní velmi přiblížil třem bodům z utkání v Litvínově. Nejprve Aron Chmielewski v situaci dva na jednoho napálil citlivou přihrávku Svačiny a následně David Kofroň stal na správném místě, kam nacentroval po objetí branky přihrávku Szturc. Platnost Kofroňova gólu ještě musel posvětit videorozhodčí, neboť puk směřoval do Zajíčkovy branky po odrazu od brusle třineckého hráče, na způsobu zakončení však nebylo nic v rozporu s pravidly. Závěrečné minuty utkání tak dostaly jasný scénář, Oceláři se nepotřebovali nikam honit a v pohodě drželi vypracovaný náskok. To se projevilo i na další brance, kterou společnou aktivitou vypracovala trojice Kofroň, Dravecký a z předbrankového prostoru dorážející Roman Szturc. Konečné resumé zápasu – Verva 2, Oceláři 6!

Foto použité v článku: HC Verva Litvínov

Vladimír Růžička (hlavní trenér HC Verva Litvínov): „První třetinu jsme měli výbornou, ale bohužel přijdeme po třetině do kabiny a místo, abychom vedli, tak to bylo 1:1. Soupeř měl jednu gólovou šanci a dal gól, my jsme měli šancí víc, ale dali jsme taky jenom gól. Ve druhé třetině soupeř hru zrychlil, víc po nás šli, ale myslím si, že třetina nebyla z naší strany špatně odehraná. Zase jsme měli šance, nedali jsme góly. Ke konci třetiny jsme udělali hrubou chybu a dostali jsme gól na 2:3. Ve třetí třetině jsme hráli přesilovku, měli jsme tutovou šanci do prázdné branky, nedali jsme gól. Pak jsme to víc a víc otvírali a soupeř – více méně každou šanci, co dneska měl, tak potrestal. Je vidět, že Třinec to umí, v koncovce je hodně dobrý, my bohužel góly nedáváme.“

Marek Zadina (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): „Do zápasu jsme nevstoupili optimálně, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, soupeř nás v tom přehrával. Měli víc ze hry, víc střel, šance. My jsme první třetinu přestáli. Ve druhé třetině se to zlepšilo, byli jsme lepší při forčekingu, důraznější v útočné třetině. Dostali jsme se na kotouče, ta hra se zlepšila, dali jsme nějaké góly. Ta třetí třetina – vyhrávali jsme o gól, soupeř se na nás tlačil, měli spoustu šancí. V přesilovce nás podržel Mazanec, když chytil šanci do prázdné brány, to by určilo ráz dalšího průběhu třetiny. Pak jsme z našeho brejku dva na jednoho dali gól na 4:2, soupeř to pak musel otevřít a měli jsme to jednodušší. Jsme hrozně rádi, že jsme tady vyhráli dneska a máme tři body. Ti kluci, co tady jsou, to odbojovali, zvládli to takticky, hráli poctivý hokej a já bych jim chtěl za to poděkovat.“