Velkolepý obrat v derby! Oceláři srazili Vítkovice!

22.02.2019 · Daniel Ježek
Bylo to derby jak se patří! Domácí Vítkovice se do poloviny duelu dostaly do tříbrankového vedení, Oceláři ale nic nezabalili a čtyřmi brankami otočili duel na svou stranu. Hráči s drakem na hrudi tak vyloupili Ostravar Arénu a odskočili svému tabulkovému soupeři!
47.kolo, pátek 22.2.2019
3:4
OSTRAVAR ARENA
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:3  Branky a nahrávky: 8. O. Roman (Lev, Schleiss), 21. Dej (Trška, Lev), 29. Olesz (Lev, Hrabal) – 38. Novotný (Marcinko), 43. Hrňa (P. Vrána), 46. P. Vrána (Martin Růžička, Svačina), 54. M. Kovařčík. Rozhodčí: Hodek, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 030. Střely na branku: 30:36. Zblokované střely: 7:13. Hity: 15:18. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Výtisk (A), Trška, Šidlík, Gregorc, D. Krenželok, Hrabal, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – D. Květoň, Poletín, Szturc (A) – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (29. Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko(C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

Do 110. derby zápasu lépe vstoupili domácí hráči, kteří si od úvodních minut vytvářeli brankové příležitosti. V šesté minutě se do sólového úniku dostal Zdráhal, na Hrubce si ale nepřišel. Hned v minutě následující Vítkovice hrály svou první přesilovku. Tyborovu ránu ještě zastavila tyč třinecké branky, na konci osmé minuty ale Ondřej Roman přesnou trefou otevřel gólový účet zápasu.

Oceláři chtěli na vedoucí branku domácích rychle reagovat, Svačinu ale v dobré pozici zastavil pohotový Bartošák. V šestnácté minutě Vítkovičtí dostali druhou možnost přesilové hry, tuto příležitost ale nevyužili. V závěru dvacetiminutovky se ještě do dobré šance dral Chmielewski, ani polský útočník ale Bartošáka nezaskočil.

Domácím se povedl také vstup do prostřední dvacetiminutovky, když již po osmadvaceti vteřinách hry druhou branku Vítkovic vsítil Rastislav Dej. Ostravané si následně zahráli další přesilovku, ani tu ale nevyužili. Na konci dvacáté deváté minuty pak Rostislav Olesz propálil Hrubce mezi betony a třinecká jednička přepustila své místo Pavlu Kantorovi.

Oceláři se od poloviny utkání začali prezentovat aktivnějším pojetím hry a začali se dostávat do šancí. Snažení hostujícího celku bylo odměněno v třicáté osmé minutě, kdy Štěpán Novotný z bezprostřední blízkosti propálil přesunujícího se Bartošáka. Trefa Ocelářů v závěru třetiny určila ráz části závěrečné.

Hráči s drakem na hrudi si hned v prvních minutách třetí části vybojovali přesilovku pěti proti třem, kterou nádhernou ránou proměnil Erik Hrňa. Oceláři se rázem dostali na koně, byli lepším týmem a po zásluze oslavili vyrovnávající branku. Bartošáka sice nejprve zachránila tyčka, Petr Vrána pak využil přesné přihrávky Martina Růžičky a vsítil svou první branku v dresu s drakem na prsou.

Domácí se pokusili na srovnání reagovat tlakem, třinecká defenzíva v čele s pozorným Kantorem ale všechny pokusy domácích zneškodnila. Postupem času se do hry znovu začali dostávat hráči ze Slezska, kteří se v padesáté čtvrté minutě poprvé v utkání dostali do vedení. Ondřej Kovařčík našel před Bartošákem zcela nehlídaného svého bratra, Michal Kovařčík si poradil zkušeně a po kličce zasunul kotouč pod padajícím brankářem Vítkovic.

Domácí tak museli dotahovat, trenér Jakub Petr v závěrečné dvouminutovce vsadil vše na jednu kartu, Vítkovice ale power play ve vyrovnávající branku nepřetavily. Svačina a Werek sice odkrytou klec netrefili, Oceláře to ale mrzet nemuselo. Hráči s drakem na prsou tak na své konto zapsali velmi cenné tři body.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Hrálo se ve skvělé kulise. Pro nás je to frustrující, dvě třetiny jsme soupeře přehrávali a hráli hokej podle našich představ. Když pak pustíte tým jako Třinec, aby dokázal zkorigovat zápas, tak je to špatně. Třetí třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Teď určitě budu vypadat jako strašný ufňukánek, ale všichni se podívejte na video vyloučení Jakuba Lva... Přijde mi to směšné, ale udělejte si obrázek sami. Každopádně zápas jsme měli ve svých rukou a prohráli jsme si ho sami.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Chtěl bych klukům poděkovat za tři body, které si hrou ve druhé polovině utkání vydolovali. Domácí hráli velmi dobře, zasloužili si své góly, půlku zápasu jme tahali za kratší konec. Za stavu 3:0 jsme zabrali, zredukovali sestavu na tři útoky, což na naší hře bylo znát. Pomohl nám gól na konci druhé třetiny. Cítili jsme stále šanci, že s utkáním můžeme něco udělat. Ve třetí třetině jsme ukázali skvělý obrat, hráli už náš hokej, který nám chyběl. Chtěl bych poděkovat našim i vítkovickým fanouškům, kteří vytvořili skvělou kulisu.“