V prvním domácím zápase extraligy nestačili Oceláři na Pardubice

19.09.2010 · Daniel Ježek
Ve druhém kole nového ročníku Tipsport extraligy hostili třinečtí úřadujícího mistra z Pardubic. Svěřenci P. Marka a B. Kopřivy po bojovném výkonu prohráli, když o vítězství Pardubic rozhodly dvě slepené branky z první třetiny.
2.kolo, neděle 19.9.2010
Pardubice
1:3
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 27. Růžička (Hrabal) - 17. Bartek (Pivko), 18. Buchtele (Cetkovský), 56. Zohorna (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Prchal, Kisak. Vyloučení: 2:4, navíc Zíb(TRI) 10min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3701. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Duba - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Vágner, Hudec - Růžička, Květoň, Kohn - Adamský, Peterek, Havel - Varaďa, Bonk, Polák - McGregor, Polanský, Hampl
Růžička - Kaberle, Kolář, Kočí, Nakládal, Mezei, Jillson, Nahodil, Kudělka - Rákos, Koukal, Starý - Pivko, Zohorna, Bartek - Somík, Špirko, Pineault - Buchtele, Kousal, Cetkovský

První třetina druhého kola Tipsport extraligy přinesla svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Skóre mohl otevřít Ocelář Květoň, který se snažil usměrnit do hostující svatyně pas Růžičky. Jeho pokus tečoval těsně mimo bránu jeden z hostujících obránců. Další šance obou týmů mařili skvěle chytající gólmani. V 17. minutě se po chybě jednoho z třineckých obránců na útočné modré dostal k puku Libor Pivko, který našel rozjetého Martina Bartka, jenž z samostatného úniku překonal brankáře Dubu. O necelou minutu později už vedli hosté 2:0, když po střele Jana Buchteleho brankář Ocelářů nezkrotil kotouč. Do konce úvodní periody mohl ještě zvýšit náskok Špirko, před kterým se otevřela třinecká obrana. Tomáš Duba byl tentokráte pozorný a tak šli domácí do šaten s dvougólovým mankem.

Vstup do prostřední části vyšel lépe domácím, když mohl snížit Lukáš Zíb. Jeho střela skončila však na boční sítí. Další příležitost měl Květoň, který se proháčkoval až před branku Pardubic. V posledním možném okamžiku mu však zkřížil hůl obránce hostů. První větší šanci Eatonu měl Koukal, který se po pasu Starého dostal ke střele. Jeho pokus však skončil v lapačce pozorného Duby. A tak se radovali domácí. Po přihrávce Hrabala pálil z vrcholu pravého kruhu Martin Růžička, který svou dělovkou nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Po tomto gólu se domácí ještě více vybudili a produkovali stále více šancí. Všechny šance končily však na výborně chytajícím Růžičkovi. Také Tomáš Duba se zaskvěl skvělým zákrokem, když vykopl puk z hole Jana Starého, který stál osamocen před odkrytou brankou. Ke konci třetiny se strhla menší potyčka po neopískaném zákroku na obránce Zíba, tu však arbitři tohoto utkání rychle ztlumili.

Úvod závěrečné části poznamenaly nepřesnosti v rozehrávkách obou týmů. Hrálo se převážně u hrazení nebo v rozích třetin. Do obrovské šance se dostal Rastislav Špirko, který se svými spoluhráči nedokázal doklepnout poskakující kotouč za Dubova záda. Vyrovnat mohl Peterek, který se po chybě Koláře dostal před bránu Pardubic. Celou akci však zakončil střelou do ležícího gólmana hostů. Další šance měli hostující Cetkovský a domácí Lojek, oba však své příležitosti neproměnili. Uklidnění hostům přinesla 55. minuta, když za sebou trestuhodně zanechal kotouč obránce Hrabal. Proti přesile dvou hráčů byl Tomáš Duba bezmocný a po přihrávce Libora Pivka se do odkryté části klece trefil Tomáš Zohorna. Do konce utkání se domácí snažili něco udělat s výsledkem, ale nedařil se jim přechod přes útočnou modrou. Pozorně bránící hosté slavili úspěch a odvezli si sebou domů tříbodový náklad.

V dalším kole zajíždějí Oceláři na led Mladé Boleslavi, kde se v úterý 21.9. pokusí urvat tři body.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice)
Jelikož má Třinec výborné mužstvo, hlavně v útoku, přijeli jsme tady dobře bránit a Třinec vybrejkovat. To se nám povedlo hlavně v první třetině úplně excelentně. Ve druhé třetině nám už skřípala obrana, hlavně vracející se útočník propadal. Domácí toho využívali, ale Růžička skvěle zachytal. Ve třetí třetí třetině jsme výborně bránili a proměnili brejk. Mužstvo hrálo výborně a chtěl bych ho za to pochválit.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třiec)
Když prohráváte 2:0 s tak kvalitním mužstvem s tak výbornou obranou, tak je těžké otáčet. Ve druhé třetině se mužstvo zvedlo a hráči šli za góly. Nakonec jeden dali, ale přišla přestávka, která vždy tlak utlumí. Ve třetí třetině jsme nějaké šanci měli, ale chybělo nám trochu štěstí. Myslím si však, že mužstvo bojovalo a neodehráli jsme tak špatný zápas.