Úvodní nezdar zapomenut, Košicím jsme nedali šanci

14.08.2014 · Tomáš Vacho
Čtyři branky versus žádná. Takovým poměrem skončilo dnešní čtvrté klání třineckého Steel Cupu, ve kterém proti sobě nastoupili naši Oceláři proti slovenskému mistrovi Košicím. O jednoznačnou výhru se zasloužili střelci Dravecký, Polanský, Cienciala a Irgl.
turnaj Steel Cup, čtvrtek 14.8.2014
Košice
4:0
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Kindl, Žejdl), 38. Polanský (Trončinský), 51. Cienciala (Růžička, Linhart) , 55. Irgl (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Baluška, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváci: 2847.
Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Doudera, Trončinský, Galvas, Nosek, Zíb – Rufer, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Kindl, Žejdl, Dravecký – Hrňa, Růžička, Cienciala – Matuš
Melicherčík (Hylák) – Cebák, Jánošík, Černák, Philipp, Drgoň, Klouček, Chovan, Štrbák – Stupka, Zagrapan Bartánus – Spilar, Pašek, Jenčík – Bicek, Kolena, Bartoš – Hinďoš, Hrnka, Zikmund

Oceláři již od začátku na svého soupeře vlétli. Polanský hned v úvodu mohl otevřít skóre, ale v jasné pozici nedokázal kotouč dopravit za záda gólmana. Další pozoruhodnou šanci měli domácí až v deváté minutě, kdy se po spolupráci Linharta s Draveckým dostal do zakončení Kindl, hned po něm i Roth, ale Melicherčík ani tentokrát neinkasoval.

V polovině první periody se k první vážnější šanci dostali i hosté z Košic. Hrubec musel nejprve zasáhnout proti dobrému pokusu Stupky a vzápětí musel rychle reagovat i na dorážku Bartánuse. Tutovou šanci si „Východňári“ vytvořili díky pohledné akci v patnácté minutě, kdy Pašek náramně tečoval Spilarovo nastřelení těsně vedle pravé tyče. Vyrovnaná hra vydržela téměř až do první sirény.

Jít do šaten za nerozhodnutého stavu se ale nechtělo Vladimíru Draveckému, který šikovně využil Žejdlovu šanci k dorážce puku za Melicherčíkova záda.

Ve druhé třetině se dlouho nedělo nic zajímavého. Až v polovině zápasu vyniknul zadák domácích Roth, který si šikovně najel před soupeřovu bránu a obdržel příhru z hole Růžičky, bekhendová klička ale úspěch neslavila.

Ve čtyřiatřicáté minutě vystrčil drápky Jiří Polanský, který si „povodil“ tři soupeře a svou individuální akci i zakončil, jenže mířil příliš vysoko.

V osmatřicáté minutě na ledě dominovala druhá třinecká pětka znovu v čele s Jiřím Polanským, který nejprve kul pikle neúspěšnou střílenou příhrou před bránu, aby si pak pro přihraný puk znovu dojel a nádhernou střelou vymetl pavouky Melicherčíkovy sítě.

Druhá lajna úřadovala i v poslední periodě. Irgl ale z tlaku dokázal vytěžit jen jednu orazítkovanou tyč.

V sedmačtyřicáté minutě byl Dravecký faulován tak, že rozhodčí nařídil trestné střílení, ale třinecký hráč při jeho exekuci nenašel místo mezi betony košického gólmana.

V jednapadesáté minutě slavili domácí potřetí, v závaru před bránou se nejlépe zorientoval David Cienciala a umetl puk za záda bezmocného brankáře. Ve třiapadesáté minutě se skvělý zákrokem blýskl Šimon Hrubec, který zlikvidoval rychlou střelu Bartoše.

Do konce zápasu zbývalo něco přes pět minut a prakticky bylo po zápase, protože Třinci se podařilo vsítit čtvrtou branku. Adamský našel od mantinelu Zbyňka Irgla a ten si s nabídnutou příležitostí poradil s přehledem, zavěsil totiž pod horní tyč.

Třinec tak dokázal odčinit nepřesvědčivý výsledek z prvního utkání. Zítra čeká Oceláře poslední zápas turnaje proti Čerepovci, v 17 hodin pak hrají Vítkovice s Košicemi v ostravské ČEZ Aréně.