Třinecká vítězná série je u konce, Zlín po nájezdech úspěšnější

01.10.2010 · Radek Barkman
Třinečtí Oceláři po třech vítězství v řadě narazili. Přesto ovšem nemusí tak úplně smutnit. Ve Zlíně totiž po první třetině prohrávali už dvoubrankovým rozdílem, ale díky buldočí vůli a odhodlanosti dokázali dovést utkání až do samostatných nájezdů. V nich už více umu prokázali Berani a po rozhodující brance Lešky si do tabulky připisují dva body.
6.kolo, pátek 1.10.2010
3:2sn
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 8. Důras (Galvas, Sýkora), 20. Hamrlík (Galvas, Leška), rozhodující nájezd Leška - 38. Polák (Lojek, Bonk), 48. Zíb (Hudec, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Orszag - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9, navíc Hrabal os. trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Sedáček - Hamrlík, Linhart - Švrček, Galvas - Míka, Řezníček - Lučka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Balán, Sivák - Holík, Vlach, F. Čech
Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, S. Hudec, Lojek, Vágner, Cartelli, P. Hořava - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, McGregor, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Mičulka

Třinečtí před utkáním překvapili nasazením obránce Petra Hořavy, který byl nasazen do čtvrté obrany po boku Maria Cartelliho. Pětadvacetiletý bek v loňské sezoně oblékal dres prvoligového Znojma a v minulosti odehrál sezonu také na Kladně. Po poněkud rozpačitém úvodu, v němž se obě mužstva spíše otrkávala než ohrožovala soupeřovu branku, se aktivita začala přenášet na hokejky domácích.

V osmé minutě se navíc poprvé měnilo skóre. Po sérii vhazování před Vojtkem vypálil Galvas a Michal Důras hájící čest svého jména uplatnil svůj důraz a přesnou dorážkou dostal Berany do vedení. Poté herní tempo na chvilku opadlo, ale s přibývajícím časem se častěji do Vojtkovy blízkosti dostávali domácí. Köhlerův únik ještě stihl efektivní rybičkou uhasit Krajíček, v následné dvojnásobné početní převaze způsobené tresty Kohna a Adamského však Zlín udeřil podruhé. Čistým průstřelem od modré totiž vyzrál na třineckého gólmana Martin Hamrlík a Valachům se tak odjíždělo do šatny v mnohem lepší náladě.

Ani úvod druhého dějství obratu nijak nenasvědčoval. Svěřenci trenéra Marka na ledě spíše paběrkovali, zatímco Berani ostřelovali Vojtkovu klec ze všech pozic. Leška si udělal v rohu kluziště prostor, nabil do mezikruží Köhlerovi, jehož tvrdou ránu ramenem zastavil Vojtek. Po půlhodině hry se ovšem stále častěji dostávali do zakončení i Oceláři a hru přinejmenším vyrovnali. Těsně před koncem třetiny se také dočkali důležité kontaktní branky. Vojtěch Polák dokázal z dobré práce Bonka a Lojka vytěžit maximum možného a vrátil hosty do zápasu.

Střeleckou aktivitu ze závěru druhé periody si třinecký tým přenesl také do třetí části. Úvodní tlak Třince sice poněkud zbrzdil zbytečný faul Lojka, po jeho návratu ale led opět opanovali Oceláři. V rychlém sledu navíc putovali na trestnou lavici Balán s Vlachem a hostům se tak naskytla velmi lákává možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3. Třinečtídoslova sevřeli svého soupeře do kleští, proti třem obrovským šancím Růžičky ovšem pokaždé dokázal výtečně zasáhnout Sedláček. Vyrovnání ale přesto nezabránil. Zlín už sice bruslil v pěti, ale pozapomněl na modré čáře pohlídat Lukáše Zíba, jehož tvrdý projektil zastavila až síť.

Přesto utkání až do nájezdů dospět nemuselo, Sivák nicméně ve stoprocentní šanci na Vojtka nevyzrál. Hosté se dostávali pod tlak a podruhé v zápase museli čelit soupeřově přesilovce 5 na 3. Trenér Marek si však vyžádal oddechový čas a Oceláři tento kritický moment přestáli. V pětiminutovém prodloužení se několika jistými zákroky blýskli oba gólmani, a tak musely vítěze zápasu určit až samostatné nájezdy. V nich se třinečtí střelci příliš nevytáhli. Polák, Polanský ani McGregor výtečně chytajícího Sedláčka nepřekonali, zatímco na straně Zlína byl ve druhé sérii úspěšný Petr Leška a rozhodl tak o osudu zápasu.

Rostislav Vlach (trenér PSG Zlín): Od Třince jsme očekávali útočný tlak, protože má zkušené útočníky. Za dvougólové vedení jsme byli rádi, ale pak se hra vyrovnala. Při oslabení tří proti čtyřem jsme měli štěstí, protože Třinec nastřelil tyčku. Utkání bylo vyrovnané a bodové rozdělení je spravedlivé. Jaroslav Balaštík momentálně nestřílí branky, ale věřím, že se dostane do formy a že góly zase začne střílet.

Břetislav Kopřiva (trenér HCO Třinec): V úvodu utkání bylo vidět, že naše mužstvo je na tom bruslařsky dobře. Nechali jsme se ukolébat útočnou hrou, což Zlín gólově potrestal. Ceníme si, že hráči zabojovali a díky svému úsilí srovnali stav, protože tady ve Zlíně to není jednoduché. Brankář Vojtek nás podržel v oslabeních a má velký podíl na našem jednobodovém zisku.