Třinec slaví výhru, podruhé v ročníku dovolil Olomouci jediný gól

28.11.2021 · Patrik Czepiec
Před tisícovkou fanoušků se Oceláři v neděli podívali zpátky do WERK ARENY a po porážce ve Zlíně zařazují znovu vítězný stupeň. Na skalpu Olomouce v poměru 5:1 se přesnými zásahy podepsal kapitán Petr Vrána, Milan Doudera, Michal Kovařčík a hned dvakrát také Andrej Nestrašil.
27.kolo, neděle 28.11.2021
5:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 4:0  Branky a nahrávky: 17. Vrána (Adámek), 42. Nestrašil (Zahradníček, O. Kovařčík), 48. Doudera (Růžička), 59. Nestrašil (O. Kovařčík), 60. M. Kovařčík (Szturc) - 27. Nahodil (Knotek, Káňa). Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva - Vít Lederer, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 1:0 - 1:1 - 5:1.
Kacetl (Mazanec) - Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek - Daňo, Vrána, Růžička - Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Hrehorčák, Marcinko, Roman - Šedivý, Szturc, Hrňa - Dravecký.
Lukáš (Špunar) - Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Švrček - Káňa, Kusko, Kuczera - Klimek, Knotek, Bambula - Olesz, Kolouch, Navrátil - Stapáč, Nahodil, Kunc.

Po 21 dnech se Oceláři vrátili do WERK ARENY, ale natěšení na domácí prostředí neodpovídalo výkonu v samotném úvodu. Hostům chyběla největší hvězda – David Krejčí, za Olomouc nenastoupil poprvé v sezoně. Třinec zase postrádal v minulém klání zraněného Jana Jaroměřského.

Hru bez větších šancí naboural až Erik Hrňa, který strávil na Hané v sezoně 2014/15 rovných 18 zápasů a byl dokonce šestým nejproduktivnějším hráčem klubu. V páté minutě zastavil rybičkou Strapáčovu průnikovou přihrávku a na druhé straně hrací plochy z levého křídla těsně minul dorážku vlastní střely Roman Szturc.

Hosté hrozili zejména z přesilovek, vyloučení Hrni a Adámka přinesla několik nebezpečných ran z první v podání nejproduktivnějšího hráče Mory Jana Káni a také Rostislava Olesze. Třinec si během dvou početních převah vyložené šance nevypracoval, branku ovšem vsítil 192 vteřin před sirénou Petr Vrána. Adámek se vrátil z trestné lavice, zadovkou vyslal třineckého kapitána do kontru a Vrána už našel místo na přední tyči.

Oceláři do další třetiny i vlivem pokračující přesilovky vstoupili aktivněji. V páté minutě měl obrovskou šanci Martin Růžička a po něm i z druhé vlny dojíždějící Marko Daňo, avšak oba trochu nepochopitelně přihrávali na dobře pokrytého Vránu.

Na trestnou lavici pak musel právě Daňo a do té doby nepříliš agresivním kohoutům se povedlo vyrovnat. Ve 27. minutě Lukáš Nahodil z levého křídla po přihrávce Jana Knotka se štěstím procedil kotouč mezi betony Ondřeje Kacetla. Hosté se premiérovou trefou nabudili, po chvíli na hranici brankoviště dorážel v pádu Jan Bambula, Kacetl mu ovšem stihl zatarasit cestu betonem a udržel remízový stav.

Poslední třinecká formace šlapala dál, ve 34. minutě tečoval střílenou přihrávku Erika Hrni o kousek vedle Tomáš Marcinko. Stejně tak aktivitou hýřil Jan Bambula, který ze slotu těsně minul. Olomoucké barvy s blížícím se koncem periody pozdvihl Michal Kunc, který vyhrál klíčový souboj u modré čáry a tváří v tvář Kacetlovi bekhendem nastřelil tyč. Oceláři se už výrazněji nepřipomněli.

Vypadalo to, že další góly budou padat jen o přestávce, neboť jeden z fanoušků parádně trefil z poloviny hřiště místečko mezi betony „falešného“ brankáře a vyhrál televizi. Po minutě a 27 vteřinách poslední části nicméně ostrými pálil už i Třinec. Andrej Nestrašil zaparkoval před brankovištěm a rána Jana Zahradníčka se od něj dílem štěstěny odrazila až za záda gólmana Jana Lukáše.

Vítězství pak domácímu mužstvu zajistil využitou přesilovkou Milan Doudera, který od modré čáry po přiťuknutí Růžičky příklepem vyprášil nečistoty v horním růžku Lukášovy svatyně. Devět minut před koncem mohl zdramatizovat zápas Jan Káňa, ale fantasticky se proti němu vytáhnul Ondřej Kacetl, který zlikvidoval rovněž bezprostřední dorážku kapitána Ondruška. Oceláři už si závěr pohlídali, další šance nepřipustili a navíc potrestali poslední klopýtnutí hostující obrany. Výsledek 5:1 dokonali Andrej Nestrašil a Michal Kovařčík. První jmenovaný trefil prázdnou branku při power play hostů, druhý si už za rozhodnutého stavu vychutnal hostující obranu i brankáře Lukáše a po individuálním sólu zasunul kotouč za jeho beton.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Výsledek 5:1 neodpovídá tomu utkání, jaké se hrálo. Jsme rádi ale za tři body a že nám to ve třetí třetině napadalo, i když se štěstím. Myslím, že jsme si mohli pomoct přesilovou hrou už v první třetině, kde jsme jich pár měli a nesehráli jsme je dobře. Olomouc nám to ztížila jako pokaždé. Bylo to o tom (za stavu 1:1), kdo dá branku. Malinko jsme se ve druhé třetině klepali, kdyby padl ještě jeden nějaký slabý gól, tak jsme to měli těžké. Našli jsme v sobě sílu, zredukovali jsme hru na tři útoky a šli jsme si za třemi body. Gratulace klukům do kabiny, že to nevzdali a že to odmakali, hlavně ve třetí třetině."

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Z výsledku jsme zklamání. Z předvedené hry ani tak ne, po minimálně čtyřicet minut jsme byli důstojným soupeřem. Vytvořili jsme si i nějakou šanci, nejen střeleckou ale i gólovou. Pak jsme udělali hrubou chybu. Kotouč jsme měli posunout do středního pásma, nestalo se tak a dostali jsme gól na 2:1, v oslabení na 3:1. To už se těžko otáčí. Výsledek 5:1 je poměrně dost, ale šli jsme do risku na powerplay a bohužel se nám to nepodařilo. Nutno ale respektovat sílu domácích, která je obrovská ve všech směrech."