Třetí triumf v řadě, Oceláři vítězí v Litvínově!

20.01.2021 · Martin Stebel
Úspěšné období Ocelářů pokračuje. V rámci dohrávky 37. kola Tipsport extraligy Oceláři potřetí v aktuálním ročníku dokázali porazit litvínovskou Vervu. Na severu Čech byl k vidění gólově skromný duel se šťastnou tříbodovou pointou pro hosty. Branky vítězů obstarali v prostřední části Tomáš Marcinko a Petr Vrána.
37.kolo, středa 20.1.2021
Litvínov
1:2
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 8. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl) – 29. Marcinko (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Adámek, Rodewald). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:24. Zblokované střely: 15:8. Radegast index: 1:20. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Bez diváků.
HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský.

Do třinecké branky se pro duel v Litvínově znovu vrátil Jakub Štěpánek, další složení sestavy zůstalo identické, jak tomu bylo v neděli proti Spartě. Úvod patřil hostům. Teprve devatenáctiletého Zajíčka pořádně proveřili Hrehorčák a Rodewald. Na druhé straně se do zakončení probíjel Jarůšek, ale třinecká obrana jej do finální fáze nepustila.

Litvínov udeřil hned při své první přesilovce. Za katrem seděl Růžička, kdy nejprve Balinskis orazítkoval tyč. Menší štěstí už měli bíločervení chvíli poté, kdy z křídla vypálil Pospíšil a úspěšnou dorážkou se z předbrankové zóny prezentoval František Lukeš. Jelikož kotouč přešel brankovou čáru jen těsně, trefu musel potvrdit videosudí. Na konci 14. minuty si solidní šanci vytvořil kanadský Ocelář Leier, ale jeho ostrou ránu domácí mladík zpacifikoval.

Třinečtí pořádně zatápěli pod kotlem také na startu druhé části hry. Skóre se na remízový stav posunulo v čase 28:52. Stalo se tak během přesilovky. Kapitán Vrána po krkolomném buly posunul puk na Tomáše Marcinka a ten po pouhých dvou vteřinách duchapřítomně skóroval z bezprostředního teritoria před Zajíčkem. Chvíli poté hosty lehce pozlobil extřinecký Petružálek, ale před Štěpánkem si nesrovnal ideálně hokejku a nakonec mu puk utekl.

Čtyři minuty před druhou sirénou už na kostce nad ledem svítil výhodnější stav pro Slezany. Ti dlouho a aktivně kroužili v ofenzivním pásmu, až přišlo nenápadné nahození od hrazení v podání Mariana Adámka, které velmi pohotově a precizně tečoval Petr Vrána. Pro třineckého hráče s číslem dvacet, jenž skóroval po pěti týdnech, to byla jubilejní desátá trefa sezony.

Začátkem třetího dějství se na stadionu Ivana Hlinky hrál oboustranně spíš opatrnější hokej. Mírnou převahu měli domácí, ale před Štěpánka se dostávali poměrně sporadicky. Třineckého brankáře zaměstnaly střely Žejdla či Demela. Postupem času se do optimální provozní teploty znovu dostali také bíločervení. Pozornost litvínovského gólmana zkoušel otestovat z mezikruží Michal Kovařčík, ale zařízení netrefil.

Svěřenci Václava Varadi mohli navýšit vedení během přesilovky, kdy nadějně vypadaly především tvrdé pumelice Erika Hrni či Taylora Leiera. Perspektivní gólman Vervy ale působil jistým dojmem. Ani v závěrečných minutách se obraz hry zásadním způsobem nezměnil. Na hokejky domácích se postupem času vkrádala drobná nervozita, ocelářská obrana navíc pracovala kompaktně. Dvě minuty před třetí sirénou to ještě Litvínov vyzkoušel bez gólmana, jenže bez gólové tečky. Oceláři nejtěsnější náskok uhájili a Vervu zdolali už potřetí v probíhajícím ročníku.

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): "Odehráli jsme kvalitní zápas se špičkovým týmem extraligy. Samozřejmě mrzí, že nemáme body, ale výkon byl velice solidní. Myslím, že obě mužstva si to odmakala hlavně v defenzivě a nepouštěli jsme soupeře moc do šancí. Rozhodly maličkosti - chyba při buly v přesilovce Třince a dobré clonění a teč při druhém gólu. Minimálně bod bychom si zasloužili."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Přijeli jsme si pro tři body, ale kdyby tady byli diváci, tak by to pro nás nebyl nejlepší zápas. Litvínovští i my jsme zápas odmakali, hráli jsme urputně. Nebylo to o hokejové kráse, ale o těžké dřině. Proti soupeři, který v poslední době dokázal vyhrávat utkání, si tří bodů ceníme. Děkuji klukům za odvedený výkon, taky pro Kubu Štěpánka je to vzpruha do dalších bojů. Určitě také čekal na vítězství, které si dnes zasloužil velmi dobrým výkonem."