Střelecké trápení pokračuje. Třinečtí rozdali body také Vítkovicím

15.09.2009 · Adam Sušovský
První ocelářské derby letošní sezóny vyznělo ve prospěch Moravanů. Oceláři opět selhali na žalostném zakončení. O vítězi rozhodla třetí třetina, ve které byli Oceláři sice ve výrazném tlaku, ale branky stříleli pouze hosté. Vítěznou trefu Vítkovic zaznamenal v 55. minutě Marek Kvapil.
4.kolo, úterý 15.9.2009
1:3
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 20. Polanský (Polák, Tomas) - 23. Treille (Štefanka, Krenželok), 55. Kvapil (Ujčík, Hruška), 60. Stehlík (Kvapil, Ujčík). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3023. Průběh utkání: 1:0, 1:3. 3023
Hamerlík - Cartelli, Zíb, Seman, Malec, Hrabal, Výtisk, Andersons, Lojek - Balej, Kohn, Růžička - Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polanský, Polák - Kanko, Kůtný, Ostřížek.
Štěpánek - Sičák, Trnka, Kuboš, Stehlík, Rehák, Jurečka - Hubáček, Burger, Kvapil - Varaďa, Ujčík, Hruška - Treille, Štefanka, Krenželok - Svačina, Strapáč, Klimek

V úvodu zápasu na svého regionálního rivala Oceláři doslova vlétli. Ve velkých šancích se z pozice mezi kruhy objevil Kohn s Martynkem. Oba však selhali na žalostné koncovce. Domácí gólman Peter Hamerlík si poprvé šáhl na puk až v osmé minutě a hned z toho byla velmi ošemetná situace, když Lukáš Klimek netrefil kotouč před úplně prázdnou brankou. Hosty zvedla až přesilová hra po zbytečném vyloučení Tomase za faul v útočném pásmu, jenže Jiří Burger vzápětí nevyzrál tváří v tvář na výborného Hamerlíka.

V poslední minutě tak Oceláři trestali. Tomas vyslal do přečíslení 2 na 1 Poláka, který "odcentroval" na najíždějícího Jiřího Polanského a ten nádherným baseballovým úderem poslal Oceláře do vedení dělovkou nad levý beton Štěpánka - 1:0.

Na vyrovnání se ovšem nečekalo dlouho. Už ve 22. minutě usedl na tresnou lavici Výtisk a Vítkovice svou druhou přesilovku v zápase využily. Třinecký Kohn zlomil hokejku a Oceláři de facto ve třech nedokázali odolat sílícímu tlaku Moravanů. Puk se ve skrumáži dostal k levé tyči na hůl Yoricka Treilleho a ten nekompromisně protlačil puk podél betonu brankáře do brány - 1:1.

V polovině zápasu nabídl zbytečným faulem exvítkovický Daniel Seman 1:54 minut dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Vítkovice si v první polovině dvojnásobné přesilovky vytvořily obrovský nápor, jenže Jiří Burger dvakrát naprosto selhal osamocen u pravé tyče. Lodivod vítkovické střídačky Alois Hadamczik vycítil, že se může lámat chleba, a proto si vzal oddechový čas. Jeho svěřencům však třicetivteřinová pauza neprospěla a Oceláři dvojnásobné oslabení ubránili. Hosté zvedali ruce nad hlavu ve 32. minutě, jenže zcela zbytečně. Richard Stehlík totiž dotlačil puk za brankovou čáru fotbalovým způsobem.

Známé pořekadlo nedáš - dostaneš mohl potvrdit třinecký David Květoň, který však o tři minuty později tvrdým příklepem přestřelil. I díky vyloučení Ostravanů se Třinec dostal v závěru třetiny do náporu, šance Baleje a Peterka se však neujaly. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Závěrečná třetina byla ve znamení trvalého tlaku Třineckých. Ti však narozdíl od svého soupeře své loženky využít nedokázali. Neujaly se šance Martynka, ani nepříjemné rány Výtiska.

Vítkovice útočily pouze ojediněle, zato gólově. V 55. Minutě dostal ideální přihrávku Marek Kvapil a střelou zpoza obránce zařídil Vítkovicím všechny tří body – 1:2. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě střelou z mezikruží Richard Stehlík – 1:3.

Oceláři tak ani dnes nezískají všechny tři body. O nápravu se budou muset pokusit v pátek na horké půdě nováčka letošního ročníku – Komety Brno.

Břetislav Kopřiva (asistent trenéra Třince): Nám se povedl vstup do utkání, ale opět to bylo trápení v koncovce. Bylo to docela podobné jako minulý zápas v Boleslavi, které jsme taky nezvládli. Práce týmu byla dobrá, dokázali jsme si vytvořit tlak, ale v hokeji se vítěství rodí z branek, ty jsme nedali, dal je soupeř. Samozřejmě nás moc mrzí, že jme to utkání ztratili, ale kluci po kondiční stránce odvedli dobrou práci. Stále nás trápí mizerná produktivita přesilových her.

Kamil Konečný (asistent trenéra Vítkovic): Myslím si, že to byl spíš velký boj než nějaký pohledný hokej. Utkání bylo ovlivněné i tím ledem, bylo to složité pro oba týmy. Kontrola puku byla ztížená. Nemyslím si, žebychom podali nějaký super výkon, nebyli jsme lepší než Třinec. Rozhodla větší produktivita a taky jsme měli trochu víc štěstí než domácí.