Střelecká aktivita k bodům nevedla, výhru bere Olomouc

22.11.2022 · Daniel Ježek
Oceláři se v dohrávce 12. kola utkali s Olomoucí, v případě vítězství se mohli od soupeře z Hané v tabulce odpoutat. Na góly vyrovnané utkání už mířilo do prodloužení, sedmašedesát vteřin před třetí sirénou ale rozhodl hostující Navrátil. Třinci tak skončila vítězná série.
12., úterý 22.11.2022
2:3
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 28. Buček (M. Růžička), 47. Voženílek (M. Doudera, M. Růžička) – 26. Dujsík (Ondrušek, J. Káňa), 52. Navrátil (Plášek ml., Kunc), 59. Navrátil (Plášek ml.). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 512. Střely na branku: 33:24. Zblokované střely: 16:15. Hity: 8:9. Vhazování: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, J. Jeřábek, Čukste, Mar. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Daňo, Hudáček, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Buček.
HC Olomouc: Jak. Sedláček (Nowak) – Mareš, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček – Bambula, Knotek (A), J. Káňa (A) – Olesz, Nahodil, Kusko – Navrátil, Kunc, Plášek ml. – Rutar, Anděl, Menšík.

Utkání tabulkových sousedů, třetích Ocelářů a čtvrté Olomouce, se rozjíždělo pozvolně. Úvodní minuty byly ve znamení marné snahy obou týmů dostat se do útočné třetiny, WERK ARENA tak na první větší příležitost čekala do konce sedmé minuty. Bambula sebral kotouč po Marcinkem sražené střele, po jeho přihrávce mohl do odkryté klece zakončovat Káňa, ten ale situaci nezvládl a branku vůbec netrefil. V deváté minutě Marinčin vysunul do sóla Libora Hudáčka, který na Sedláčka zkusil bekhendový blafák, z ostrého úhlu ale slovenský střelec trefil jen boční síť.

Od dvanácté minuty se na kotouči drželi Oceláři. Čukste a Hudáček v dobrých pozicích pálili mimo branku, Třinec pak nedokázal využít přesilovku po Škůrkově faulu. V patnácté minutě mohl gólový účet utkání otevřít Hrňa, který střílel z ideální pozice po Draveckého akci. Ani tentokráte ale kotouč nemířil do branky.

Duel tak do prostřední dvacetiminutovky vstupoval s bezbrankovým stavem. To změnili hosté z Olomouce po necelých šesti odehraných minutách. Hudáčkův přestupek kohouti dokonale potrestali, Tomáš Dujsík napřáhl na levém kruhu pro vhazování a nedal Kacetlovi sebemenší šanci. Vedení ale hostujícímu celku vydrželo jen dvě minuty a osmnáct vteřin. Martin Růžička v útočném pásmu připravil pozici pro Samuela Bučka, slovenský forvard si stáhl kotouč na forhend a poslal jej do horních pater Sedláčkovy klece.

Na vyrovnávající trefu domácích mohli v třiatřicáté minutě odpovědět střílející Švrček, dorážející Nahodil a tečující Kusko s Oleszem. Kacetlovi propadla dorážka za záda, třinecký gólman ale dokázal skočit po kotouči ještě před brankovou čárou. Do hry se následně dostali Oceláři, když fauloval Švrček. Početní výhoda domácím ale příliš nevyšla, po jejím konci pak dobrou příležitost zahodil Jeřábek. V samotném závěru třetiny ještě při vlastním oslabení, po faulu Knotka, zahrozili Kusko s Bambulou, druhý jmenovaný napálil tyč.

Tři minuty po začátku poslední třetiny byl za krosček vyloučen Marcinko. Oceláři hru ve čtyřech ale skvěle ubránili a po návratu potrestaného útočníka na ledovou plochu podruhé skórovali. Daniel Voženílek se po Douderově pasu dostal do brejku, třinecký forvard sice kvůli dobrému zákroku vracejícího se beka nejprve nezakončil, Voženílek si ale potáhl kotouč a z otočky jej uklidil do odkryté branky.

Hra se pak začala docela kouskovat, v jednapadesáté minutě se z nenápadné akce prosadili hosté, kdy Jakub Navrátil ze slotu poslal puk do horního růžku Kacetlovy branky. Sedm a půl minuty před třetí sirénou nejprve Růžička nevyužil Voženílkovy přihrávky, třinecký kapitán pak fauloval a hosté šli do přesilovky. Paradoxně se mohli radovat Slezané, Hrehorčák ale nedokázal vyzrát na Sedláčka.

Rozhodnutí přišlo šedesát sedm vteřin před koncem. Kacetl při olomouckém přečíslení dvou proti jednomu vyrazil střelu Pláška pouze před sebe, k volnému kotouči se nejrychleji dostal Jakub Navrátil, který doklepl puk do odkryté části branky. Třinec se v závěru navíc nedostal k žádnému tlaku a musel zkousnout prohru 2:3.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): "Z naší strany to byl, hlavně v první třetině, takový utahaný výkon. Prvních deset minut jsme hráli špatně. Postupně jsme se zlepšili a byl to vyrovnaný zápas. Možná ve druhé třetině jsme si vytvořili dost střeleckých i brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili. Za stavu 2:1 bychom si neměli nechat minimálně bod utéct. Hostům gratuluju, ještě si zápas rozebereme."

Jan Tomajko (HC Olomouc): "Viděli jsme minulé utkání Třince s Hradcem, ve kterém výborně vstoupil do zápasu, a proto jsme se připravovali na začátek. Myslím si, že jsme ho zvládli velice dobře. Celý zápas jsme dobře bruslili, byli jsme dobří v soubojích a hodně jsme si pomohli, že jsme využili hned první přesilovku. To nás uklidnilo. Sice jsme inkasovali na 1:1, ale pořád jsme hráli dobře. Třinec nám odskočil na 2:1 po chybě, kdy jsme je pustili do samostatného nájezdu. Ale pokračovali jsme v dobrém výkonu a využili jsme dvě příležitosti, které se nám naskytly. Jsme rádi za tři body, protože tady se moc nevyhrává."