Skvělý obrat! Oceláři zdolali Litvínov!

14.09.2021 · Daniel Ježek
Ve třetím kole Oceláři narazili na litvínovskou Vervu, tedy tým, který v úvodních dvou kolech dokázal zvítězit. Zápas se pro Slezany nevyvíjel dobře, hráči s drakem na prsou museli dvakrát stahovat dvoubrankové manko. Nakonec po skvělém obratu zvítězili v prodloužení. Vítěznou trefu zapsal Martin Růžička.
3.kolo, úterý 14.9.2021
Litvínov
4:3p
Třetiny: 0:2, 2:1, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 33. Marcinko (Hrehorčák, Miloš Roman), 40. Daňo (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Marcinko (Martin Růžička, Marinčin), 64. Martin Růžička (Marcinko) – 8. F. Lukeš (Pospíšil, Jarůšek), 20. Estephan (P. Zdráhal, Kudrna), 39. Kudrna (Stříteský, Estephan). Rozhodčí: Pešina, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 569. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely: 21:16. Hity: 11:5. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), A. Nestrašil – Daňo, Marcinko, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák.
HC VERVA Litvínov: Zajíček – Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Strejček, O. Baláž – F. Lukeš (A), V. Hübl (C), Pospíšil – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Jícha, Straka (A) – Zygmunt, M. Havelka, L. Stehlík.

V úvodních minutách zápasu se oba soupeři oťukávali, větší šance byly k vidění až od čtvrté minuty. Hosté hráli svou první přesilovou hru po prohřešku brankáře Kacetla, který zahrál kotouč za brankou mimo vymezený lichoběžník. V dobré příležitosti stála dvojice Pospíšil – Jarůšek. Oba litvínovští útočníci si ale vylámali zuby na gólmanovi Ocelářů. Hráče s drakem na prsou v první desetiminutovce brzdili prohřešky proti pravidlům, v šesté minutě na trestnou lavici usedl obránce Jaroměřský a Verva trestala. Kudrna nejprve v obrovské šanci minul branku, další akce Františka Lukeše již znamenala branku. Hostující forvard z levého kruhu trefil horní růžek třinecké branky.

Litvínovští byli aktivnější i v dalším průběhu první periody. V desáté minutě nebezpečně pálil Stehlík, kotouč ale mířil mimo. Třinečtí se do hry dostali v patnácté minutě, kdy fauloval Estephan. Svěřenci trenéra Václava Varadi ale nabídnutou příležitost nevyužili, naopak Litvínov po ubráněném oslabení skóroval podruhé. Jedenáct vteřin před první sirénou se v přečíslení dvou proti jednomu prosadil Giorgio Estephan, kterému do jízdy ideálně naservíroval puk Zdráhal. Estephan pálil mezi Kacetlovy betony.

Prostřední dvacetiminutovka ve svých úvodních minutách mnoho hokejové krásy nenabídla. Oba soupeři se marně snažili o dobytí útočného pásma, na větší šanci si WERK ARENA musela počkat do osmadvacáté minuty. Byli to opět hosté, kteří mohli udeřit potřetí. Stehlík v útočeném pásmu přebruslil třinecké obránce, jeho zakončení ale nakonec nebylo přesné a Kacetl nemusel zasahovat. Za další tři minuty se do úniku natlačil Petr Straka, kterému na poslední chvíli ve skórování zabránil Kundrátek.

Když se utkání překlopilo do své druhé poloviny, na střeleckou listinu se poprvé zapsali domácí hokejisté. Miloš Roman s Patrikem Hrehorčákem získali kotouč v rohu kluziště, druhý jmenovaný pak přesnou žabkou našel volného Tomáše Marcinka, který z první propálil brankáře Zajíčka. Oceláři následně dostali šanci ke srovnání, když Hrehorčáka fauloval Balinskis. Třinečtí drželi kotouč v útočném pásmu, do sítě jej ale nedostali. Necelé dvě minuty před koncem nejprve velkou šanci nevyužil Adámek, hosté následně znovu odskočili do dvoubrankového náskoku, když Andrej Kudrna využil početní výhodu po faulu Ondřeje Kovařčíka. Třinečtí ale neskládali zbraně a v samotném závěru periody snížili. Útočný výpad první formace k dokonalosti dovedl Marko Daňo. Časomíra ukazovala čas 39:51.

Do závěrečné periody vstoupili lépe Oceláři, kteří hned v úvodní minutě této části hry mohli srovnat, Vrána ale po Růžičkově pasu branku netrefil. Aktivita Slezanů pokračovala, po faulu Zygmunta hráli Třinečtí další přesilovku. V ní nejprve mohli udeřit hosté, kdy se do velkých šancí dostal Petr Straka. Kacetl ale udržel Oceláře nad vodou. Domácí se následně dostali do útočného pásma, Tomáš Marcinko na hranici brankoviště úspěšně tečoval střelu Martina Růžičky. Začínalo se tak od nuly.

Minutu po srovnání na trestnou lavici usedl Kundrátek, do největší šance se ale dostal domácí Hrehorčák, který pláchl hostující obraně. Hrehorčák sice neuspěl, vybojoval ale alespoň trest pro soupeře. Chvíli na to pronikajícího Michala Kovařčíka fauloval Balinskis a Oceláři hráli ve čtyřech proti třem, následně i devětašedesát vteřin v pěti proti třem. Dvojnásobnou výhodu ale Slezané využít nedokázali. Třineckým se následně nepovedlo využít ani další přesilovku pět minut před koncem třetí třetiny, neujaly se ani další velké šance domácího celku. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase nejprve zahrozili Nestrašil s Růžičkou, na druhé straně pak ve velké šanci stáli Hübl s Lukešem. Oba gólmani ale byli stoprocentní. V šedesáté třetí minutě Lukeš fauloval Hrehorčáka, domácí kouč si vzal oddechový čas a vyslal na led čtveřici svých nejlepších hokejistů. Přesilovku krásnou střelou ze zápěstí využil Martin Růžička, Oceláři tak po senzačním obratu získali dva body.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Hosté na nás vletěli, měli jsme problémy s jejich pohybem a v první třetině jsme se nebyli schopni dostat do nějaké kloudné šance. To, že jsme prohrávali 0:2, nám ukázalo, že musíme přidat a ve druhé i třetině jsme je tlačili. Šli jsme si za góly a všechny byly hodně upracované. Ceníme si, jak tým zabral. Čtyřicet minut odvedl práci, jakou bychom si představovali celý zápas. Věříme, že si z toho kluci vezmou ponaučení, ale vydolovali dva body proti soupeři, který hrál velmi dobře. Dva body jsou proto hodně dobré.“

Vladimír Orságh (HC Verva Litvínov): „Před zápasem bychom bod z Třince brali, a i když hráli domácí velmi dobře, tak si myslím, že jsme ho ztratili. Zlomové okamžiky byly gól do šatny ve druhé třetině, kdy jsme ztratili dvougólové vedení, a znovu naše nedisciplinovanost. Skoro třetinu jsme hráli v oslabení a dát tak kvalitnímu mužstvu tolik šancí v přesilovkách se nevyplácí, proto má Třinec o bod více. Ale na druhu stranu chci kluky i pochválit, tento zápas stejně jako i předchozí dva zvládl velmi slušně a šest bodů ze tří utkání je slušná vizitka."