S Kometou za dva body, výhru zařídil junior Matěj

26.12.2021 · Daniel Ježek
Na Štěpána Oceláři ve WERK ARENĚ přivítali brněnskou Kometu. Hráči s drakem na prsou vstoupili do utkání s kombinovanou sestavou, když chybělo hned osm hráčů základní sestavy. Třinečtí ale potvrdili, že jsou na čele tabulky právem, když zvítězili 3:2 po nájezdech. Vítězný samostatný nájezd zařídil junior Pavel Matěj.
35.kolo, neděle 26.12.2021
Kometa Brno
3:2sn
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 14. Marcinko (M. Doudera, O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (Dravecký), rozh. náj. Matěj – 5. Zaťovič, 33. Tansey (Krištof, Vincour). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezená kapacita). Střely na branku: 29:27. Zblokované střely: 18:16. Hity: 14:15. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Hrehorčák, Marcinko, O. Kovařčík – O. Šedivý, Jobánek, Dravecký (A) – Christov, Matěj, Kofroň – Ramik.
HC Kometa Brno: J. Sedláček – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Tansey – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, T. Šoustal.

Do utkání o něco lépe vstoupili hráči brněnské Komety, kteří se v polovině páté minuty dostali do vedení. Oceláři před brankovou šancí hostujícího celku drželi útočné pásmo, Kundrátek ale v kontroverzním momentu ztratil kotouč a Jihomoravané dokázali využít přečíslení tří proti jednomu, kdy Peter Mueller poslal kotouč do brankoviště, kde jej za Kacetla usměrnil Martin Zaťovič. Třinecký bek navíc následně inkasoval dvě trestné minuty za nesportovní chování, Kometa ale své vedení navýšit nedokázala. V osmé minutě mohl skóre srovnat Ondřej Kovařčík, Sedláček ale byl proti.

Od desáté minuty hráli Oceláři v přesilové hře, Martin Růžička ale z mezikruží hostujícího brankáře nepřekonal. Nejlepší extraligová přesilovka se pak mohla předvést ještě jednou, když ve třinácté minutě fauloval Horký. Hráči s drakem na prsou se tentokráte radovali, Tomáš Marcinko dokázal z negativního úhlu propasírovat kotouč přes Sedláčka. Pět minuty před první sirénou si mohli Brňané vzít své vedení zpět, hru Ocelářů v šesti ale potrestat nedokázali. Početní výhodu následně nevyužili ani Třinečtí.

Druhá dvacetiminutovka začala v opatrném tempu, velkých šancí k vidění mnoho nebylo. Rozruch tak přinesla až devětadvacátá minuta, kdy se do obrovské šance dostal Jonáš Jobánek. Třineckého juniora o zakončení obral faul Zaťoviče, Ocleáři následnou přesilovku využít nedokázali.

V třicáté druhé minutě se zase do vyložené šance dostali hosté, Holík z brankové čáry mohl dorážet do odkryté klece. Kacetl ale předvedl fantastický zákrok. Při další šanci Komety už ale musel třinecký brankář lovit kotouč ze své sítě, střelu Kevina Tanseyho mimo dosah brankáře nešťastně tečoval Zahradníček. Třinec mohl srovnat hned vzápětí, Vrána ale z mezikruží Sedláčka nepřekonal. Tři minuty před druhou přestávkou pak Kacetl mimo svou branku vytěsnil pokus Gulašiho.

Závěrečná perioda začala sérií třineckých zakázaných uvolnění, v čtyřicáté šesté minutě pak mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, kdy z levé strany útočného pásma pálil nehlídaný Mueller. Bomba brněnského snajpra se ale zastavila o horní tyč Kacetlovy branky. Americký útočník se do souboje s třineckým brankářem znovu dostal o dvě minuty později, ani tentokráte ale Kacetla neprostřelil.

Kometa byla i nadále aktivnějším týmem, v další velké šanci třineckého brankáře nepřekonal Ďaloga. Oceláři se ve dvaapadesáté minutě dostali k ojedinělé příležitosti, kdy Patrik Hrehorčák sebral hostům kotouč a výstavní střelou do horního růžku srovnal stav zápasu. V dalších minutách třetiny měli více ze hry domácí Oceláři, Třinečtí ale nedokázali překonat pozorného Sedláčka. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Hra ve třech na obou stranách nabídla několik šancí. Za Oceláře mohl rozhodnout Marinčin, na druhé straně pak v úniku Zaťovič, ani jeden ale soupeřova brankáře nepřekonal. Třinečtí byli v dalších minutách prodloužení aktivnější a častěji se dostávali k zakončení, Kofroň, Růžička ani Kundrátek ale nemířili přesně. Rozhodovaly tak nájezdy. Prvních pět sérií vítěze nenabídlo, v šesté sérii se neprosadil Mueller, naopak devatenáctiletý Pavel Matěj proměnil i svůj druhý nájezd a zařídil Ocelářům dva body.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Jsme rádi za vítězství, ale musím říct, že v dnešním utkání jsme, až na výjimky, tahali za kratší konec. Hodně hráčů nám vypadlo kvůli nemoci, korekce, které jsme udělali, byly znát na naší hře. Jsem rád, že bereme dva body ze zápasu proti týmu, který v poslední době hraje velice dobře a sbírá body kde se dá. Toho si vážíme, kéž bychom takhle pokračovali do konce roku minimálně“.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): „Bylo to vyrovnané utkání, šance byly na obou stranách. Ve třetí třetině jsme měli velkou šanci utéct do vedení 3:1, to se ale nestalo. Třinec vyrovnal, bod z ledu lídra tabulky je pro nás vynikající. Doufám, že takhle budeme pokračovat.“