S Hradcem jako na horské dráze, bod navíc nakonec zůstal doma

05.01.2016 · Tomáš Vacho
Dohrávka třiatřicátého kola Tisport extraligy mezi Oceláři a Mountfieldem Hradec Králové byla dlouho bezbranková, pytel s brankami se roztrhnul až ve druhé třetině. K vidění bylo dvanáct branek, zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější tým Ocelářů, protože jediným úspěšným exekutorem byl Zbyněk Irgl.
33.kolo, úterý 5.1.2016
Mountfield HK
7:6sn
Třetiny: 0:0, 3:3, 3:3 - 0:0  Branky a nahrávky: 26. Nosek (Irgl, Dravecký), 28. Dravecký (Linhart, Irgl), 39. Sýkora (Hossa, Roth), 44. Sýkora (Galvas, Plíhal), 58. Nosek (Dravecký, Linhart), 60. M. Doudera (Sýkora, Dravecký), rozh. náj. Irgl – 22. Ihnačák, 29. Dej (Bednář), 31. Kudrna (Knotek, Pilař), 42. Ihnačák (Červený), 57. Červený (Honejsek), 59. Honejsek (Vašíček, Ihnačák). Rozhodčí: Pavel Hodek, Robin Šír – Jiří Gebauer, Vít Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4446. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6.
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, M. Doudera, Slovák, Hrabal, Klesla – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Polanský, Hossa – Adamský, Plíhal, Kopecký – Svačina, Jašek, Tybor
Svoboda – Jank, Pláněk, Čáp, Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Kukumberg, Bednář – Šimánek, Knotek, Kudrna – Červený, Ihnačák, Honejsek – Kopta, Nedvídek, Köhler

Úvod utkání nebyl zrovna atraktivní, však v první třetině také nepadla žádná branka. Za vypíchnutí z první dvacetiminutovky tak stojí pouze Bednářovy přesilovkové pokusy ze dvanácté, respektive čtrnácté minuty, proti kterým musel zasahovat Hrubec. Třinec si v této pasáži vyloženou gólovou příležitost nevytvořil.

Druhá třetina však sebou přinesla gólové hody. Skóre otevřel v její druhé minutě hostující Brian Ihnačák, který zužitkoval a dorazil Červeného předchozí střelecký pokus. Oceláři odpověděli o čtyři minuty později – Irgl při kličce ztratil puk, ale ten šťastně doklouzal k volnému Davidu Noskovi, který se střelou z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Do vedení se domácí mužstvo dostalo v osmadvacáté minutě, kdy Vladimír Dravecký zužitkoval nešťastný odraz o hůl hostujícího Dietze. Jenže za další minutu bylo znovu vyrovnáno. Rastislav Dej totiž jen tak plácnul do puku na modré čáře a ten se díky černé práci Kukumberga došoural až za nic nevidícího Hrubce.

Divoký vývoj pokračoval i v jednatřicáté minutě, Hradci se podařilo znovu strhnout vedení na svou stranu. Knotek, který byl stínován Linhartem v pádu, posunul kotouč mezi kruhy dobře najetému Jaroslavu Kudrnovi a ten propálil Hrubce.

Hra se pak mírně zklidnila, ale v závěru prostřední dvacetiminutovky nabídli hosté soupeři přesilovou hru, kterou Třinec dokázal využít a opět vyrovnat. První branku ve třineckém dresu si totiž připsal Ján Sýkora, který stál na konci poměrně šťastné kombinace, kdy se k němu puk odrazil od mantinelu za bránou.

Probuzená produktivita pokračovala i v poslední třetině. Irglova šikovná nahrávka na Draveckého sice ještě brankou neskončila, hosté se však radovali již počtvrté. Brian Ihnačák stál na konci vydařené akce 2 na 1, ve které zužitkoval přihrávku Červeného.

Za chvíli však bylo znovu vyrovnáno, Galvas nahodil puk od modré čáry, jeho trajektorii změnil Ján Sýkora a překvapil tak Svobodu, který na puk již nedosáhnul. Ani v závěru zápasu tempo nepolevovalo, ba naopak. V pětapadesáté minutě mohl vedení znovu strhnout na svou stranu Tybor, ale zakončení se mu v tutové šanci nevydařilo.

Od sedmapadesáté do devětapadesáté minuty pak byly k vidění další tři branky. Nejprve se prosadil Rudolf Červený, přesně za minutu odpověděl David Nosek, aby za dalších čtyřiatřicet sekund mohl Antonín Honejsek znovu získat hradecké vedení.

Půl minuty před koncem se Třinec rozhodnul hrát bez brankáře a osm sekund před koncem vstřelil vyrovnávající branku. Sýkora zpoza brány našel Milana Douderu, který odmítnul, že by domácí byli dnes bez bodu.

V prodloužení se hned v prvních okamžicích dostal do vynikající šance Kukumberg, ale zakončení nedopadlo dle jeho představ. Stejnou příležitost měl chvíli poté i Pilař, zakončení již bylo dobré, jenže rychle se přesunující Hrubec byl lepší. Třinec žádnou brankovou příležitost v prodloužení neměl a tak zápas dospěl do samostatných nájezdů.

V nich se jako jediný úspěšný exekutor prezentoval Zbyněk Irgl čímž zajistil svému mužstvu bod navíc.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): “Je to takový novoroční dárek pro diváky, kteří viděli spoustu branek. Nás těší fakt, že jsme to za nepříznivého stavu nezabalili a hráli do poslední vteřiny. To se nám vyplatilo. Ukázali jsme srdíčko, samozřejmě ale musíme více zapracovat na defenzivě, protože dnes těch přečíslení směrem na nás bylo velmi mnoho.“

Tomáš Martinec (Mountfield HK): “Pro diváky to musel být nádherný zápas, padlo třináct branek. Vzhledem k průběhu zápasu bohužel domů odjíždíme zklamaní, vyrovnávací branku jsme dostali chviličku před koncem při domácí power play. Co se útoku týče, tak jsme zápas odehráli výborně. Branky padly po nádherných akcích, venku jsme vsítili šest gólů. Bohužel jsme ale v obraně udělali spoustu chyb a Třinec se svým kvalitním týmem nás potrestal.“