První derby pro Třinec, Oceláři vymazali Vítkovice 3:0!

14.08.2018 · Martin Stebel
Úvodní prázdninové derby zvládli Oceláři na podtrženou jedničku! Svěřenci Václava Varadi na ledě Ostravar arény ukázali velkou sílu a díky preciznímu výkonu všech formací dokázali domácí celek zdolat poměrem 3:0. Hráči zpod Javorového si rovnoměrně rozdělili góly na jednotlivé třetiny. Premiérové vítězství v nové sadě dresů pro přípravné období navíc podpořil bezchybným výkonem a čistým kontem Peter Hamerlík.
příprava, úterý 14.8.2018
0:3
OSTRAVAR ARÉNA
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 4. Viedenský (Krajíček), 24. Matyáš (Dravecký, Chmielewski), 46. Bukarts (Marcinko, Růžička) Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:6, Zahradníček 2+10 osobní trest, vražení na hrazení Využití: 0:1 Diváci: 2870

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Hrbas, Baranka, Šidlík, De La Rose, Výtisk, Trška – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Stránský Š., Zdráhal – Olesz, Mahbod, Szturc – Žiak.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Loubal) – Krajíček, Adámek, Smetana, Matyáš, Zahradníček, Haman, Bartko – Bukarts, Marcinko, Růžička – Chmielewski, Viedenský, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Hladonik.

Znovu na tři formace a tentokrát s Hamerlíkem v brance. Tak vstoupili do tradičního krajského derby hokejisté Třince. Od začátku utkání hráči v červených dresech diktovali tempo hry. Pořádné zmatky udělali v pásmu nejprve Adamský s Polanským, následně se Dolejš musel hodně otáčet po ostré střele od modré, kterou vyslal Filip Haman.

Tohle varování domácím nestačilo a brzy se tak skóre změnilo. Začátkem čtvrté minuty potáhl po levé straně puk do útočné zóny Chmielewski, který nechal vystřelit Krajíčka. Vyražený kotouč důsledně sledoval Marek Viedenský, jenž hned během prvního startu za Oceláře zaznamenal premiérovou trefu.

Třinečtí byli i nadále značně hladoví a neustále zaměstnávali vítkovického gólmana. Hodně vidět byl například znovu Chmielewski, který se objevil v úniku, ale svou možnost nevyřešil optimálně. Ostravané si souvislejší tlak vytvořili až v závěru první části, kdy se hosté dopouštěli faulů a Ridera hrála několik přesilovek. Peter Hamerlík ale veškeré pokusy i s notnou dávkou štěstí zlikvidoval.

Stejně jako v první části, také v prostředním dějství Oceláři udeřili ve čtvrté minutě. Ve vítkovické sítí skončila tvrdá rána téměř od modré čáry, kterou vyslal Jakub Matyáš. Teprve po druhé inkasované brance domácí tým výrazněji ožil a dokázal si vytvořit nadějné možnosti. Na druhé straně hrací plochy zahrozil velmi aktivní Aron Chmielewski, který vystihl špatnou rozehrávku, ale nakonec jen otřel puk o boční síťku.

Těsně po polovině základní hrací doby mohlo být sníženo. Z velké dálky pálil Roman Szturc, ale jeho projektil zastavila branková konstrukce. V závěru druhé třetiny se hra hodně kouskovala a byla značně neučesaná. Na vině byly časté fauly na obou stranách, z čehož rezultoval nerovnovážný stav hráčů na ledě.

Začátek poslední části byl ve znamení vítkovické převahy, ta ovšem měla spíš jen symbolický charakter. Za zmínku stojí hlavně střela z levého křídla Patrika Zdráhala, kterou zastavila tyč. Skóre se tak změnilo na druhé straně ledové plochy. První formace udělala před Dolejšem pořádný závar a ve skrumáži se nejlépe zorientoval Roberts Bukarts, který duchapřítomně uklidil puk do sítě.

Po třetí inkasované brance aktivita Vítkovic opadla. Byly sice k vidění občasné snahy o korekci skóre, ale omlazená obrana Ocelářů na čele se spolehlivým Hamerlíkem pracovala výborně. Sečteno, podtrženo: Vítkovice - Oceláři nula ku třem.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Odehráli jsme velmi dobré utkání. Od začátku jsme byli lepším týmem, i když hlavně ve druhé třetině nás domácí hodně zlobili především v přesilovkách, bylo tam pár tyček, které jsme přestáli. Ve třetí části se nám podařil třetí gól a poté jsme si už zápas pohlídali. Mám slova chvály pro Petera Hamerlíka, který nás v několika případech podržel. Když beru v potaz, že tohle bylo pro některé kluky první utkání, byl to velmi dobrý kolektivní výkon."