Proti Plzni za dva body, v nájezdech rozhodl Polanský!

28.02.2016 · Daniel Ježek
V jubilejním padesátém kole Tipsport extraligy do WERK ARENY dorazila třetí Plzeň. Hráči s dráčkem na hrudi se zásluhou Zbyňka Irgla ujali vedení, hostům se ale povedlo otočit vývoj na svou stranu. Rychlý výpad Radima Matuše znamenal srovnání stavu, o vítězi se nakonec rozhodovalo v nájezdech. O vítězi a majiteli druhého bodu rozhodl Jiří Polanský.
50.kolo, neděle 28.2.2016
Plzeň
3:2sn
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0   Branky a nahrávky: 4. Irgl (Kopecký, M. Doudera), 30. Matuš (Kopecký, Hrabal), rozh. nájezd Polanský – 8. Johnson (Kratěna), 26. Kadlec (Svoboda, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Čech – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4 722. Střely na branku: 38:18. Zblokované střely: 15:10. Hity: 22:15. Vhazování: 34:30. Průběh utkání: .
Hamerlík – Galvas, M. Doudera, Jank, Nosek, Hrabal, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Tybor, Kopecký (A), Irgl (C) – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Rufer – Růžička, M. Kovařčík, Matuš.
Machovský – Kvasnička, Jeřábek (A), Sklenička, Kadlec (A), Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna (C) – Svoboda, Lev, Hrňa – Poletín, Preisinger, Hollweg.

Utkání mezi devátými Oceláři a třetí Plzní začalo pěkně zhurta. Hráči s dráčkem na hrudi se ve třetí minutě dostali do početní výhody, tu ukončili po třiadvaceti vteřinách úvodní trefou duelu. Tomáš Kopecký vybídl rozjetého Zbyňka Irgla, třinecký kapitán přebruslil bránícího Skleničku a bekhendem poslal kotouč mezi Machovského betony.

Odpověď Škodovky ale na sebe nenechala dlouho čekat, od gólu Ocelářů uplynuly jen čtyři minuty. Plzni se povedlo využít krátkodobé nepozornosti domácích u svého brankáře, Nicholas Johnson natřikrát dotlačil volný kotouč za Hamerlíkova záda.

Veselo mohlo ve WERK ARENĚ být opět v minutě třinácté, Dravecký s Noskem ale nedokázali napasovat Plíhalovo nahození do hostující klece. Minutu a půl před první sirénou se Slezané dostali do své druhé početní výhody, hned po deseti vteřinách ale zahrozili hosté. Bližňák ujel Jankovi, třineckého brankáře ale v sólu překonat nedokázal.

Také druhá dvacetiminutovka začala v rychlím tempu. Hned ve druhé minutě prostřední části mohl domácím vrátit vedení Rufer, po Polanského přiťuknutí ale nedokázal trefit bránu. Radovali se tak hosté. Indiáni hráli po faulu Adamského v přesilovce, Hamerlík nedokázal zastavit dělovku Petra Kadlece.

Ani hráčům s dráčkem na hrudi netrvala odpověď nijak dlouho. Uplynuly opět další čtyři minuty, když Oceláři srovnávali. Tomáš Kopecký se do hry připojil po návratu z trestné lavice, přenechal kotouč rozjetému Radimu Matušovi, který přebruslil všechny protihráče a po dlouhé kličce srovnal krok.

V dalších minutách druhé třetiny byli aktivnější domácí hokejisté, pokusy Tybora, Draveckého ani Svačiny ale přesné nebyly. Plzeň se ke slovu výrazněji přihlásila patnáct vteřin před druhou přestávkou, Hamerlík vyrazil Jeřábkovu ránu, osamocený Kubalík ale nedosáhl na letící puk. Také poslední perioda tak začínala za nerozhodného stavu.

Ten mohl na stranu Plzně přehoupnout Kracík, s samostatném úniku si ale na Hamerlíka nepřišel. Na druhé straně pak mohli Oceláři využít chyby Machovského v rozehrávce, Rufer ale z úhlu nedokázal trefit odkrytou branku. Další průběh poslední přinesl spíše souboj o každý kousek ledu, než atraktivní podívanou. Soupeři se do šancí dostávali sporadicky, oba celky nad vodou drželi gólmani.

Sedm minut před vypršením šedesáté minuty se ve velké příležitosti ocitl Johnson, Hamerlík vytasil pohotový zákrok betonem. Neujala se ani Hrňova teč Bližňákovy střely, ani pokusy Adamského s Polanským. Nerozhodný stav se nepovedlo již nikomu zlomit, pokračovalo se tedy prodloužením.

To Oceláři začali v početní výhodě po faulu Skleničky. Slezané drželi kotouč v blízkosti Machovského klece, vsítit vítěznou branku ale nedokázali. Stejně jako v pátečním duelu se Spartou tak došlo na samostatné nájezdy.

V nájezdech se na straně domácích povedlo v první sérii proměnit Irglovi, za hosty v poslední třetí sérii srovnával Kratěna. Hostující útočník svůj druhý nájezd neproměnil, neprosadil se ani Irgl. Hrňa mezírku mezi Hamerlíkovými betony nenašel, Jiří Polanský Machovského překonal a zajistil Ocelářům druhý bod. Třinec - Plzeň 3:2 sn.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, v první třetině jsme byli lepší a zasloužili si více, než pouze jednu vstřelenou branku. Bohužel jsme udělali drobnou chybu, po které padl vyrovnávající gól. Od druhé třetiny se hra trochu srovnala, chvilkami to bylo čekání na šance. Jsme rádi, že se i nám povedlo srovnat, ve třetí třetině už to z naší strany bylo trochu nervózní. Těší nás, že jsme duel doklepali ke dvěma bodům, v nájezdech jsme konečně byli úspěšní."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "V první třetině jsme měli problémy s pohybem, domácí dobře bruslili a my ztráceli puky ve středním pásmu. Od druhé třetiny jsme se zvedli, zlepšili se, povedlo se nám otočit. Výsledek 2:2 po dvou třetinách pro nás byl výborný, protože kdy jsme tady daly víc než jednu branku, to už si nepamatuji. Hru jsme stáhli na tři lajny a snažili se dát vítěznou branku. Škoda je především šance, kdy jsme ve dvou jeli sami na bránu. Bohužel. V nájezdech vyhráli domácí, bod je pro nás dobrý."