Pohodlná výhra v Litvínově

19.02.2019 · Daniel Ježek
Oceláři po třech domácích nezdarech zavítali do Litvínova, kde si v pohodovém stylu došli k vítězství 5:0. O osudu duelu rozhodla již první dvacetiminutovka, kdy se hráči s drakem na prsou dostali do tříbrankového vedení. Premiérovou trefu v extralize vsítil Adam Raška, Martin Růžička zase přeskočil metu 200 vstřelených branek v Třinci. Šimon Hrubec vychytal páté čisté konto v sezoně.
46.kolo, úterý 19.2.2019
Litvínov
0:5
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 0:3, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 8. A. Raška (Marcinko, D. Musil), 9. Martin Růžička (P. Vrána), 10. Gernát, 23. Svačina (D. Musil, Hrubec), 54. Martin Růžička (P. Vrána). Rozhodčí: Pešina, Horák – Špůr, Ganger. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 167. Střely na branku: 27:31. Zblokované střely: 13:13. Hity: 22:13. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 0:5.
HC Verva Litvínov: Janus (23. Petrásek) – L. Doudera, Ščotka, Trončinský, Březák, Graborenko, Šesták, Strejček – Petružálek (A), M. Hanzl, Trávníček(C) – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Jurčík – Helt, Svoboda, M. Havelka.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – A. Raška.

Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji hráči Ocelářů. Slezané si od úvodního vhazování vytvářeli velký tlak, v šesté minutě ale Trávníčkova zaváhání nedokázal z dobré pozice využít Martin Růžička. První trefu tak nabídla až minutě osmá, kdy Tomáš Marcinko našel rozjetého Adama Rašku, třinecký mladík si v šanci počínal velmi zkušeně a po bekhendové kličce zasunul kotouč za ležícího Januse.

Vedoucí branka Ocelářům pomohla k ještě větší aktivitě. Hned v následující minutě se v přečíslení po dobré přihrávce Petra Vrány prosadil Martin Růžička, který tak zaokrouhlil počet vstřelených branek za Oceláře na číslo 200. Hned v další minutě se Slezané dostali do dalšího přečíslení, útočící obránce Martin Gernát vzal vše na sebe a střelou na bližší tyč potřetí překonal litvínovského brankáře.

Další branku mohli hráči s drakem na prsou přidat v přesilovce ze šestnácté minuty, velmi dobrou střelu Arona Chmielewského z prostoru mezi kruhy ale zastavila branková konstrukce. Oceláře to však mrzet nemuselo, necelé tři minuty po změně stran totiž zásluhou Vladimíra Svačiny vsítili čtvrtý gól. Třinecký útočník si podél levého mantinelu nabruslil do kruhu pro vhazování a přesnou střelou vyhnal brankáře Januse na střídačku.

Další průběh utkání poznamenalo několik vyloučení na obou stranách, mnoho brankových šancí ale k vidění nebylo. Za zmínku stojí snad jen příležitost domácího Jurčíka ze závěru prostřední dvacetiminutovky, kdy již překonaného Šimona Hrubce na brankové čáře zastoupil Petr Vrána, který odpálil kotouč do bezpečí.

Svěřenci trenérského tria Varaďa – Zadina – Raszka tak do poslední periody vstupovali se čtyřbrankovým náskokem, v úvodních deseti minutách si toto vedení bez obtíží hlídali a nepouštěli domácí hokejisty do žádných velkých šancí. Ve čtyřiapadesáté minutě pak Petr Vrána po krásné individuální akci zpoza litvínovské branky předložil kotouč nehlídanému Martinu Růžičkovi, a ten jej bez problémů uklidil za přesunujícího se Petráska.

Hned vzápětí mohl vedení domácích navýšit Ondřej Kovařčík, ten ale v přečíslení tří proti jednomu napálil jen beton brankáře Vervy. Domácí mohli vsítit čestnou trefu ve dvojnásobné početní výhodě. To by ale v brance nesměl kouzlit Šimon Hrubec. Třinecký gólman nejprve fantasticky vytěsnil dorážku Mikúše, o chvíli později pak u své pravé tyče vyrazil další pokud domácích. Oceláři si tak došli k pohodlné výhře 5:0.

Milan Razým (HC Verva Litvínov): "Dnes to bylo utkání jednoho týmu, my jsem snad do něj ani nenastoupili. Před dvěma dny jsme celý zápas prohrávali, dotahovali a kluci o to bojovali. Nechci nějak dnes snižovat výkon hostů, kteří byli jednoznačně lepší, ale nedovedu si to vysvětlit, jak jsme dnes do zápasu vstoupili. My jsme udělali všechno obráceně, než jak jsme si řekli. Dělali jsme přesně to, čeho jsme se chtěli vyvarovat. Nedělám to, abych pomlouvat hráče, radši to nebudu hodnotit vůbec. Jen nezbývá než se omluvit našim fanouškům. Já se prvně v životě stydím za to, co jsme předvedli."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych hráčů poděkovat za odvedený výkon, který byl samozřejmě podpořený první brankou. V posledních utkáních jsme rychle inkasovali a to nás ve hře sráželo. Dnes si kluci výkonem zasloužili vyhrát. Vytvořili jsme si spoustu dalších příležitostí, které zůstaly bez odezvy. Po těžkých utkáních, ve kterých jsme padli, je to pro nás další dobrý krok směrem kupředu. Věříme, že to hráčům také pomůže a získají zase sebevědomí, které bylo nalomené a v některých fázích minulých utkání nám chybělo."