Oceláři vítězí ve Zlíně a upevňují si první místo v tabulce

23.02.2021 · Michal Samiec
Oceláři vítězí popáté v řadě a podvanácté z posledních třinácti utkání. Ve Zlíně se radovali z nejtěsnější výhry, góly hostujícího týmu stříleli Ondřej Kovařčík, Stránský a rozdílovou branku dal ve třetí části Rodewald.
5.kolo, úterý 23.2.2021
2:3
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 27. Šlahař (Honejsek), 59. Václavek (Karafiát, Dobiáš) – 5. D. Kofroň (O. Kovařčík), 37. M. Stránský (M. Doudera, Martin Růžička), 51. Rodewald (Zahradníček). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:3, navíc M. Novotný (Zlín) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 14:39. Střely mimo: 4:11. Zblokované střely: 13:18. Hity: 8:5. Vhazování: 37:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
PSG Berani Zlín: Huf – Žižka, D. Řezníček, Ferenc, M. Novotný, D. Nosek, Suhrada, Matyáš Hamrlík – Vopelka, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Sebera – Ondráček, P. Sedláček, Chludil – Dobiáš, Karafiát, Václavek.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek, Freibergs – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Kurovský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, D. Kofroň – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák – Jonáš Peterek.

Oceláři vstoupili do utkání ve Zlíně s několika změnami oproti poslednímu duelu v Liberci. V brance tentokrát dostal přednost Kacetl, v obraně se představil Zahradníček místo Musila a v útočných formacích se na úkor Hrni a Chmielewského objevili Kofroň s Peterkem. Třinečtí měli v první třetině zápasu na Zimním stadionu Luďka Čajky výraznou herní převahu, kterou dokázali zúročit jedním gólem. Ten vstřelil v páté minutě David Kofroň po spolupráci s Ondřejem Kovařčíkem.

Třinečtí měli v následujícím průběhu první třetiny ještě několik dobrých příležitostí navýšit vedení, ale další gól do Hufovy sítě nepadl. Oceláři se neprosadili ani v dvojnásobné početní výhodě v polovině úvodní dvacetiminutovky, když byl v krátkém sledu vyloučen nejprve Hamrlík a následně Novotný. A následně nepadla branka ani z šance Gernáta nebo po tečované střele Adámka, gól nedal ani z dobré střelecké pozice Hrehorčák.

Ve druhé třetině se vyrovnala hra a později i skóre. Oceláři v prvních minutách druhé části hry neměli takovou herní převahu jako v první dvacetiminutovce, vyrovnávací branka přišla po šesti a půl minutách. Honejskovu střelu lehce usměrnil za Kacetlova záda Jakub Šlahař. Hned po vstřelené brance mohli Berani dokonce skóre otočit, nevyužili však svou první početní výhodu, kterou jim svým faulem nabídl Marcinko. Naopak největší šanci této dvouminutovky měl Kundrátek, kterého skvěle uvolnil do gólové šance Vrána.

Následně Huf pochytal Ocelářům další velké šance – gól mohl vstřelit v dobré pozici v předbrankovém prostoru opět Kundrátek, dorážkou se neprosadil Dravecký. Oceláři pak přežili druhé oslabení, tuto početní výhodu sehráli Berani velmi nebezpečně. Třinečtí se po skončeném oslabení prezentovali tlakem na druhé straně, po uvolnění na levém kruhu se prosadil zblízka Matěj Stránský. Hosté mohli odskočit dokonce do dvoubrankového vedení, ale po Marcinkově střele se kotouč prokutálel pod Hufem mimo tři tyče.

Oceláři začali třetí třetinu podobně, jako odehráli druhou polovinu prostřední hrací doby – tedy útočnou aktivitou. V první minutě byl ve výborné střelecké pozici Růžička, ale ideální přihrávku Stránského v brankovou radost nepřetavil. Třinečtí pak nevyužili přesilovku po vyloučení Novotného, hosté demonstrovali, že v dnešním utkání jim v přesilovkách chyběla potřebná jiskra a moment překvapení. Na začátku páté minuty byl vyloučen Kundrátek, ale domácí přesilovku nevyužili, naopak její konec poznamenalo vyloučení Ference. Na druhé straně ani Třinec si nepomohl gólem z této hokejové standardky vylepšit pozici pro další minuty.

Gól padl až o další tři minuty později. Jack Rodewald demonstroval, že hraje momentálně ve výborné formě. Projel ze středního pásma jako nůž máslem, obelstil zlínskou obranu i brankáře Hufa. Šest minut před závěrečnou sirénou třetí třetiny první třinecký útok zamkl na chvíli Berany v jejich pásmu a dobrou pozici pro završení šedesátibodové hranice kanadských bodů měl Růžička po přihrávce Vrány, bohužel pro nejproduktivnějšího hráče ligy přišla přihrávka na opačnou stranu, než drží hůl. Devadesát sekund před koncem třetí třetiny Oceláři propadli ve vlastním pásmu a závěr utkání ještě zamotala branka Jana Václavka. Hosté v posledních sekundách třetí třetiny již žádná další dramata před Kacetlem nepřipustili. Měřeno sledovanými statistikami nakonec po výkonu, kdy se prezentovali výraznou převahou nad soupeřem, vítězí ve Zlíně v poměru tři ku dvěma.

Autor foto: Jiří Zaňát

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Na střely nás soupeř přestřílel, ale odehráli jsme to se ctí a jsme spokojení. Těsně před zápasem nám vypadli dva hráči - Köhler a Dufek, takže jsme se báli, jak to bude vypadat, ale nakonec to nebylo špatné. I když jsme prohráli, jsme spokojení. Rozsah zranění u těch dvou teď neznáme."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Chtěli jsme vyhrát za tři body, což se nám povedlo. Střídaly se tam lepší i slabší okamžiky, ale když jsme začali hrát hru, kterou umíme, tak jsme si vypracovali spoustu šancí. Škoda, že jsme soupeři více neodskočili, ale bylo to alespoň o dva góly, což stačilo. Jsme moc rádi za tři body."