Oceláři vezou domů také výhru z Kladna

29.09.2022 · Vojtěch Kasal, foto: Antonín Vydra
Druhá výhra v řadě, Oceláři stoupají tabulkou! Tým trenéra Zdeňka Motáka zvládl první venkovní trip sezony a ze zastávek v Brně a na Kladně veze plný počet bodů, vítězství 2:1 nad Rytíři řídil gólem a asistencí Daniel Voženílek.
6., čtvrtek 29.9.2022
Kladno
1:2
ČEZ stadion
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Filip) – 34. Voženílek (M. Růžička, Marcinko), 50. Chmielewski (Voženílek). Rozhodčí: Tomáš Micka, Jakub Šindel - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 532. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Bow– Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Veber, Babka – Procházka, Plekanec, Kubík – Beran, Klepiš, Brodecki – Zikmund, Filip, Melka – Indrák, Bláha.
Mazanec – M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Zahradníček, Jaroměřský, Havránek – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký, Doktor.

Druhým venkovním zápasem v řadě pokračoval program letošní sezony Ocelářům také v 6. kole. Po úterním vítězství v Brně zamířil Třinec na led kladenských Rytířů, musel se zde však obejít bez služeb obránce Marinčina, který rozšířil družinu zraněných. Premiéra v dresu s drakem na hrudi tak čekala dvě posily z partnerského Frýdku-Místku, obránce Štěpána Havránka a útočníka Jakuba Doktora. V cestě za dalšími body nicméně stála velká forma domácího Kladna, které zatím ve všech předchozích zápasech bodovalo, a navíc vyšlo vítězně z posledních tří utkání.

První výraznější šanci měl ve 3. minutě Jeřábek, avšak jeho prudké nahození kladenský brankář zkrotil. Ve 4. minutě pak vyzkoušel Mazance skrytou střelou domácí Kubík. Bezbrankový stav nezměnil ani v 5. minutě Marcinko se svou dvojitou dorážkou na hraně brankoviště, o minutu později pak zase s rychlou kličkovanou neuspěl Indrák.

V 9. minutě si Mazanec poradil s tvrdou ránou příklepem od obránce Dotchina, poté jej prověřil i další domácí zadák Cibulskis. Kladno si od 11. minuty vyzkoušelo přesilovku, Kubík ale pálil z první pouze do tyčky. Třinečtí o sobě dali vědět v 16. minutě, vyloučení vybojoval Roman a Landon Bow se musel blýsknout proti střele Růžičky. Oceláři si však v 17. minutě nepohlídali soupeře a ve vlastním oslabení pláchl Filip, jenž bleskově přihrál volnému Jakubu Klepišovi a domácí šli do vedení. V 19. minutě pak zkusil přisadit Beran, ale Mazanec zůstal jistý.

Hned v úvodu druhé části ujížděl sám na branku Plekanec, klička mu však vůbec nevyšla. Ve 23. minutě dostal prostor za domácím brankářem Daňo, bekhendem ale stav utkání nesrovnal. O pár chvil později předvedl Mazanec svůj rychlý beton proti střele švihem Ondřeje Bláhy. Rytíři zůstávali i nadále při chuti, další střelu si připsal Procházka v minutě 24. Fantastický zákrok předvedl ve 29. minutě Mazanec, když s ledovým klidem zvládl přečíslení kladenských dva na jednoho.

V polovině zápasu pálil po vyhraném vhazování Nestrašil, Bow však ukázal svou lapačku, stejně jako při následné střele Hudáčka ve 32. minutě. Tomu samému hráči navíc za okamžik vzala první gólovou radost v třineckém dresu také tyč. Jenže ve 34. minutě již nic z toho nestačilo na skvěle zvládnutou kličku Daniela Voženílka, který si v brance povodil Bowa, a poté chladnokrevně zakončil. Vstřelená branka třinecké nabudila, Kladno bylo dlouho zamčeno ve svém pásmu, ale skóre se neměnilo. V poslední minutě druhé části nebezpečně vypálil Jaroměřský, Bow toho příliš neviděl, ale přesto úspěšně zasáhl.

Úřadující mistr nastoupil do třetí části s velkým odhodláním, jeho druhá formace aktivním přístupem vystihla kladenskou rozehrávku a ve 42. minutě vypálil na Bowa Hrehorčák, kanadský gólman situaci zvládl a poradil si i s Romanovou dorážkou. Ve 43. minutě usedl na trestnou lavici Jeřábek a Kladno opět zahrozilo, především ránou Indráka z kruhu pro vhazování. Tah na bránu ukázal ve 47. minutě Filip, ale Adámek mu nedovolil přesněji vystřelit, Mazanec pak pohotově zasáhl proti dorážce Brodeckiho.

Ve znamení třinecké přesilovky se nesla 48. minuta, Nestrašil šikovně vyzkoušel přehled zámořského brankáře. Třinec svůj nápor nevzdal, a tak v 50. minutě stál na brankovišti skvěle připravený Aron Chmielewski, který nechybil. Na dvoubrankový rozdíl mohl zvýšit Martina Růžička v 51. minutě, třinecký kanonýr ale svůj únik nevyužil. Kladno se rvalo o vyrovnání, Plekanec v přesilové hře nastřelil tyč, neuspěl ani Beran. V posledních minutách třetí třetiny se ještě Rytíři pokusili o závěrečný tlak, jenže Oceláři skvěle napadali a Mazanec zamkl svou bránu na deset západů. Třinec tak vyválčil všechny tři body.

Vladimír Országh (HC Oceláři Třinec): “Půlka zápasu nebyla z naší strany dobrá. Ale dokázali jsme najít cestu jak vyhrát. Stále máme daleko k ideálu, který bychom chtěli hrát. Dnes jsou to pro nás důležité body, nejenom do tabulky, ale hlavně psychicky.”