Oceláři v nastavení udolali Zlín

05.11.2010 · Michal Samiec
Během šedesáti minut domácí Hamerlík a zlínský Duba dovolili snajperům soupeře pouze dva góly. Až v prodloužení poté, co jeho mančaft přečkal velkou šanci soka, unikl lišácky Peterek a vymetl pavučiny v Dubově svatyni.
19.kolo, pátek 5.11.2010
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 22. D. Květoň (Polák, Richter), 64. Peterek – 39. Roman Vlach. Rozhodčí: Šindler, Turčan – Charvát, Bejček. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 3906. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hamerlík – Krajíček, Zíb, Richter, Hrabal, Lojek, Hudec – Orsava, Kohn, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Polák – McGregor, Hampl, Varaďa – Hrňa, Polanský, Adamský.
Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, D. Řezníček, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Holík, Balán, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Sivák.

Z běžného utkání na moravsko-slezském pomezí mezi Třincem a Zlínem už úvodní soupiska hostujícího týmu PSG udělala zejména pro domácí fanoušky pikantní souboj. V brance souboru Zdeňka Venery se totiž objevil Tomáš Duba. Brankář, jenž je od léta 2009 smluvně vázán pod Javorovým a nyní hostuje v kádru týmu ze zimního stadionu Luďka Čajky.

První třetina byla hrána ve svižném tempu. Mírně více ze hry měli domácí Třinečtí, kteří zejména v úvodní desetiminutovce dokázali podržet soka v jeho pásmu, nicméně žádnou gólovou akci nevymysleli. Po brance volala akce Adamského s Hrňou, když druhý jmenovaný ve třetí minutě z dobré příležitosti trefil pravou tyč Dubovy svatyně. Hosté mohli skóre otevřít v minutě páté, ale Sýkora přihrávku zpoza branky ve vedoucí gól neproměnil. A když brankou neskončila ani Adamského teč po nahození spoluhráče od modré, skončila první hrací doba bez gólu.

Druhou třetinu začali Třinečtí gólově. Po 97 sekundách hry se po Polákově střele z mezikruží z otočky prosadil David Květoň - 1:0. Hra poté pokračovala oslabením Třince po vyloučení Varadi. Přesilové hře Ševců se však Slezané ubránili a to i poté, co byl za zdržování vyloučen Hrabal a hráli tak ve třech. Chvíli potom, co se vrátil Hrabal na led, měl obrovskou šanci Varaďa. Zpoza branky jej osamoceného před Dubou našel právě Hrabal, ale ani nadvakrát nedokázal svého bývalého parťáka z kabiny překonat. Příležitosti Zlína se omezily prakticky pouze na přesilové situace. A od začátku druhé hrací části do 32. minuty měli hosté tuto příležitost hned čtyřikrát. Ale když se krátce po půlce neprosadil bekhendem ani Důras, zůstalo skóre v podobě 1:0.

Od začátku pětatřicáté minuty měli domácí dobrou příležitost navršit skóre po čtyřminutové vyloučení Vlacha. Oceláři přesilovku sehráli výborně, dlouho mačkali zlínský citrón, ale neprosadili se. Megatutovku spálil z brankoviště Kohn, který přestřelil branku lehajícího Duby. Roman Vlach ale odseděl celý trest, vrátil se na led a hned se prosadil! Najel si do útočného pásma a bekhendem z mezikruží prostřelil Hamerlíka mezi rukou a tělem – 1:1. Domácí brankář inkasoval po dlouhých 149 minutách.

Třetí perioda začala dohrávanou přesilovou hrou Ocelářů, ale využita nebyla. Následovala velmi opatrná pasáž, oba týmy si zřejmě byly vědomy, že případná chyba by mohla být velice tvrdě potrestána. Ve 47. minutě našel Richter na modré našlápnutého Peterka, ten svůj nájezd neproměnil. Následně se po dorážce Poláka zkoumalo video, ale puk brankovou čáru nepřekročil. V 51. minutě jel Květoň s Polákem dva na jednoho, šance ale využita nebyla. V situaci, kdy Zlínští měli o hráče v poli při vyloučení Lojka víc, měl obrovskou šanci Rachůnek – z bekhendu ale trefil pouze tyč slovenského brankáře v barvách Ocelářů.

Ke konci normální hrací doby domácí opět přidali na obrátkách a Zlínské tlačili, chtěli rozhodnout o vlastnictví kompletu bodů. Hostující soubor na čele s brankářem Dubou však odolal a vybojoval na ledě Werk arény alespoň bod. V prodloužení měli obrovskou šanci rozhodnout o vlastníkovi bonusového bodu hosté – unikli ve třech na jediného třineckého hráče, ale šanci nevyužili. Následně se proháčkoval do útočného pásma Jan Peterek a svou typickou kulišárnou po 217 sekundách ukončil prodloužení – konečný stav 2:1.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
"Myslím, že jsme měli více ze hry, více jsme drželi puk na holích. Věděli jsme, že Zlín má dobrou organizovanou obranu a je fakt, že nás do mnoha vyložených šancí nepustil. Ale příležitostí jsme si přesto vytvořili dost. Nevyužili jsme ale žádnou z přesilovek, proto to nakonec skončil v normálním čase remízou. I za gól v prodloužení jsme ale rádi, proti kvalitnímu soupeři to má svoji cenu."

Rostislav Vlach (PSG Zlín):
"Bylo to vyrovnané utkání s výbornými výkony obou gólmanů. My jsme měli trošku štěstí ve druhé třetině při dlouhém čtyřminutovém oslabení, kdy nás Třinec hodně zatlačil, ale jinak bylo utkání vyrovnané. Chtěli jsme zápas dovést až na nájezdy, ale chyba našich dvou hráčů, po které jsme inkasovali, nám to neumožnila. Mužstvo podalo velmi dobrý výkon."