Oceláři v generálce na ostrý start sezóny porazili slovenského mistra

25.08.2022 · Vojtěch Kasal, foto: Lukáš Filipec
Třinečtí Oceláři i bratislavský Slovan odehráli svůj závěrečný přípravný zápas, pro oba týmy se jednalo o generálku před ostrým startem sezóny – Třinec i Slovan příští týden vstoupí do nového ročníku Champions Hockey League. Zápas nabídl svižný hokej, ale pouze tři branky. Ve druhé třetině otevřel skóre obránce Ročák, posléze vedení domácích navýšil Kurovský. Ve třetí části hry hosté už pouze zdramatizovali gólem Haščáka.
přát., čtvrtek 25.8.2022
Slovan Bratislava
2:1
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1  Branky a nahrávky: 28. Ročák (Hrehorčák, Čukste), 31. Kurovský (Voženílek) – 46. Haščák (Fominykh). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, Čukste, M. Adámek, Jeřábek, Zahradníček, Ročák – Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Kurovský, Voženílek, Chmielewski – Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák.
HC Slovan Bratislava: Coreau – Valach, Ackered, Maier, Beňo, Gachulinec, Sersen, Golian – Fominykh, Rapuzzi, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Zigo, Minárik, Matoušek – Lukošík, Kytnár, Török – Kukumberg.

Třinečtí Oceláři se v generálce na Ligu Mistrů představili v domácím prostředí proti Slovanu. Bratislavský celek přijel do Třince se zvýšeným sebevědomím, když v neděli dokázal zdolat tým Lukko Rauma vysoko 6:2. V souboji českého a slovenského mistra na sebe navíc narazili i bronzoví medailisté z poslední olympiády. Na straně Ocelářů to byli útočníci Roman, Daňo a Hudáček, spolu s obráncem Martinem Marinčinem. V týmu slovenského šampiona pak olympioniky reprezentoval Samuel Takáč, který vloni prožil životní sezónu, a to jak na mezinárodní, tak na domácí scéně. Proti svému bývalému týmu dnes nastoupila i předsezónní posila Libor Hudáček, nebo na lavičce Ocelářů bývalý trenér Slovanu Vladimír Országh.

Třinec vstoupil do zápasu aktivněji, už ve druhé minutě zahrozil Marko Daňo, následně pálil hned po buly Chmielewski, Coreau ale situaci zvládl. Poté si Daňo vynutil faul na svou osobu a s ním i trestné střílení. V souboji jeden na jednoho však neuspěl. V šesté minutě o sobě dal vědět i Slovan, obránce Valach poprvé ohrozil Kacetlovu klec, třinecký brankář puk za svá záda nepustil. Velké momenty na obou stranách byly k vidění v 16. minutě. Nejprve přečíslení hostí dva na jednoho nechalo vyniknout Kacetla, na druhé straně pak zase v akci domácích příliš vysoko zakončoval Miloš Roman. Zhruba dvě minuty před koncem první třetiny dvakrát vypálil Chmielewski, ale ani jedna z jeho střel se neuchytila.

Na startu druhé části se povedenou střelou prezentoval Adámek po nahrávce Martina Růžičky. V následujících minutách zkusil překvapit střelou z první Daniel Voženílek, Coreau se musel mít na pozoru také před nahozením obránce Doudery. Slovan ale také hrozil, šance měli Török a Kytnár. Obrovskou možnost dostal v páté minutě druhé třetiny Martin Růžička, kdy se ocitl úplně sám před brankářem soupeře. Ani třinecká „27“ ale nerozhodný stav nezměnila. Toho se fanoušci ve WERK ARÉNĚ dočkali až ve 28. minutě, kdy nahození Čuksteho tečoval Hrehorčák a odražený kotouč zužitkoval ve svůj premiérový gól v A týmu Marek Ročák. Ve 29. minutě se snažil o vyrovnání Haščák, Kacetl si však povyjel a situaci zvládl.

Přesně v polovině zápasu vypálil z první Samuel Takáč a Kacetl musel znovu ukázat své umění. O chvíli později šel Třinec již do dvoubrankového vedení, když to Daniel Kurovský vzal na sebe a svižnou střelou nedal bývalému brankáři Detroitu šanci. Slovenský mistr dostal svou šanci o malý moment později, kdy byl za hákování na 2 minuty vyloučen Patrik Hrehorčák, hosté ale přesilovku nezužitkovali. Ve 35. minutě Třinec zamkl svého soupeře v obranném pásmu a velký tlak nakonec vyústil ve faul na Růžičku. Oceláři dále válcovali svého soupeře, úžasné hokejové myšlení ukázal v přesilovce Andrej Nestrašil, poté co chytře našel Hudáčka, ale slovenský střelec netrefil hostující branku. V samém závěru druhé třetiny zatrnulo pro změnu domácím, neboť Juraj Valach napálil tyč.

Na začátku třetí třetiny hýřil aktivitou Dravecký, který připravil příležitosti pro Ročáka s Lysczarczykem. Coreau jim odolal a zvládl situaci i po velkém náporu Nestrašilovy formace během páté minuty třetí třetiny. Hosté se dočkali brankové radosti až ve 46. minutě, kdy Kacetlovo kouzlo odčaroval po krásné individuální akci Marcel Haščák. Třinec se nevzdal a snažil se dostat zpět do sedla, další neúspěšnou střelu si následně připsal Hudáček, o minutu později své zkušenosti v ofenzivě předvedl Jeřábek při nabídce Kurovskému.

V 52. minutě ukázal svůj rychlý beton Ondřej Kacetl proti střele Matouška, o dvě minuty později pak chybělo trochu štěstí hostujícímu Pecararovi. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, až emoce vygradovaly po zákroku Zahradníčka na Harrise. Vzniklá strkanice pak byla odměněna dvouminutovým trestem pro obě strany. Situaci zkomplikoval vyloučením v předposlední minutě normální hrací doby Jeřábek, hosté však Kacetlovu klec ostřelovali marně. Třinec si tak na závěr přípravy připisuje těsné vítězství.