Oceláři ukončili vítěznou sérii Karlových Varů a získali důležité tři body

02.11.2018 · Michal Samiec
Třinečtí se poprvé od prosince 2016 utkali na domácím ledě s Karlovými Vary. Ty přijely do Třince ve výborné náladě, protože vyhrály šestkrát v řadě. Série Energie pod Javorovým ale skončila. Rozhodla o tom kratičká půl minuty dlouhá pasáž v první třetině, kdy se dvakrát trefil Werek v přesilovce. Hosté už jen snížili, Třinec vyhrál nejtěsnějším rozdílem.
16.kolo, pátek 2.11.2018
Karlovy Vary
2:1
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 7. Werek, 8. Werek – 23. Balán (Plutnar, Kohout). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 614. Střely na branku: 37:16. Střely mimo: 9:4. Zblokované střely: 7:17. Hity: 16:6. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galviņš, Matyáš, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Roman Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout.

Úvodní třetina prvního utkání mezi Třincem a Karlovými Vary, které se ve Werk areně odehrálo jednak v této sezóně a jednak poprvé od prosince 2016, nabídla celkem pět vyloučení a dvě branky. V polovině šesté minuty měl jít za katr hostující kapitán Skuhravý, ale při výhodě domácích se dopustil druhého faulu a místo jednoho menšího trestu dostal hned dva. Třineckým se přesilovka bůhvíjak nezdařila, ale po zadovce Polanského zpoza branky, která byla ztečovaná přes branku k úplně volnému Ethanu Werekovi, se ujali vedení. Werekova střela se do branky dostala odrazem o tyče a Novotného záda. Třinečtí využili i druhou přesilovkovou pasáž a byl to opět Ethan Werek! Ten vypálil z levého křídla, Novotný jeho střelu vyrazil, ale před brankou operující obránce Rohan si puk nešťastně srazil za vlastní záda.

V polovině desáté minuty pokračovala pasáž Ocelářů v přesilových hrách. Vyloučen byl Gríger a ani tady moc nechybělo, aby Třinec v početní výhodě skóroval. Růžičkův pas skrz obranné pásmo Energie nepřetavil ve třetí gól sjíždějící obránce Matyáš. Třinečtí pak nevyužili ještě část čtvrté přesilovky, následně dostali šanci hrát proti čtyřem soupeřům i Energetici. Drtivý tlak nepředvedli, ale jedna ošemetná situace vznikla – Šenkeříkovi rána z první od modré nesedla, ale o to větší starosti domácím nadělala. Flek nebyl daleko od toho, aby zasunul za rozhozeného Hrubce. Po první třetině tak vedli Oceláři 2:0.

Druhá třetina utkání mezi Oceláři Třinec a Energií Karlovy Vary nepřinesla úchvatný hokej, ale zdramatizování zápasu. Optickou převahu a větší počet dobrých střeleckých pozic nebo gólových šancí měli sice domácí hokejisté, ale jediný gól padl do Hrubcovy branky. Již ve třetí minutě sice Karlovarští nevyužili akci dvou na jednoho, ale vyražený puk dostal za bezmocného třineckého brankáře z druhé vlny dojíždějící Stanislav Balán. Hned o patnáct sekund později se v mezikruží zjevil zcela volný Flek, ale tentokrát se Hrubec překonat nenechal. V dalším průběhu diváci viděli hned pět vyloučení, ale přesilovky se na obou stranách konaly bez využití. To před závěrečnou kompletní dvacetiminutovkou přineslo nejtěsnější možný stav.

Třetí třetina utkání už žádný gól nepřinesla. Hosté se snažili o útočnou produkci, měli několik velice nebezpečných akcí a závarů. Na konci čtvrté minuty závěrečné třetiny měl dobrou šanci Kohout. Rychlou akci dva na jednoho se rozhodl zakončit sám, ale buď s přispěním třineckého brankáře, nebo přímou střelou pouze orazítkoval zadní skla. Velký tlak měli hráči Karlových Varů zhruba čtyři minuty před koncem. Vše odstartovala šance Grígera, který měl trochu místa na pravém křídle a jeho štiplavou ránu odrazil Hrubec jen nad sebe. Následoval několik desítek sekund dlouhý závar a mimo jiné bomba Podlipnika od modré do chumlu těl před brankou.

Jak se ve třetí části hry hosté prezentovali aktivní hrou a snahou se zápasem něco udělat, závěr se jim nepovedl. Poslední minutu zahájili s pukem na holi, dostali se do útočného pásma a odvolali brankáře. Po vhazování před Hrubcem se už ale vůbec nedostali do zakončení, naopak Třinečtí několikrát vyhodili puk mimo svou třetinu a uhájili nejtěsnější náskok. Šnůra výher Karlovarských se tak přetrhla po šestém korálku, Oceláři si připisují na své konto další tři body a celkově sedmou výhru za tři body s tímto soupeřem v řadě.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Věděli jsme o dlouhé sérii výher Energie. Tušili jsme, že nás čeká soupeř, který si věří a je v pohodě. V úvodní přesilovce se k nám přiklonilo štěstí. Z naší strany to byl docela kostrbatý výkon, věděli jsme, že soupeř umí hrát agresivně. Měli jsme dnes několik velmi dobrých pasáží, bylo tam ale dost momentů, kdy nám to docela drhlo. Jsme rádi, že se zápas povedlo dotáhnout do vítězného konce."

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Do kolen nás srazila vlastní nedisciplinovanost. Udělali jsme mnoho technických faulů a mužstvo kvalit Třince to umí potrestat. Ve hře pět na pět jsme ale odvedli dobrý výkon a pokud bychom zlepšili disciplínu, mohli jsme tady na body pomýšlet."