Oceláři si v Žilině s chutí zastříleli a těší se na extraligu

31.08.2012 · Adam Sušovský
Parádním výkonem v poslední třetině udělali Oceláři tečku za letní přípravou. V generálce na start extraligy zdolali Žilinu přesvědčivě 7:2, když jasné vítězství pečetili čtyřmi slepenými góly v závěru utkání.
přát., pátek 31.8.2012
Žilina
2:7
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:5  Branky a nahrávky: 31. Valášek Matej, 39. Varga Tibor (Sekáč Miroslav, Troliga Tomáš) - 28. Polanský Jiří, 35. Bonk Radek (Růžička Martin), 43. Polanský Jiří, 55. Bonk Radek (Varaďa Václav), 57. Rákos Daniel (Ctirad Ovčačík), 58. Adamský Martin (Roth Vladimír), 59. Zagrapan Marek. Rozhodčí: Ľ. Jakubec – Holienka, Farkaš. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:7.
Laco – Brcko, Rúfus, Dlouhý, Staňo, Sekáč, Niník, Buček – Kokavec, Troliga, Varga, Važan, Škoda, Krajči, Drevenák, Valášek, Lažo, Jarab, Horanský, Drábek.
Hamerlík – Zíb, Hrabal, Galvas, Roth, Klouček, Lojek, Ovčačík, Kania – Varaďa, Bonk, Ružička, Adamský, Peterek, Kvetoň, Rákos, Polanský, Klimenta, Orsava, Zagrapan, Rufer.

Oceláři zakončili letní přípravu jasným vítězstím 7:2 v Žilině a mohou vyhlížet první extraligové boje. Těšit je může fakt, že obávaná útočná vozba Varaďa - Bonk - Ružíčka je zpět a neztratila nic ze své mistrovské formy. Svými výkony potěšila i nová sehraná dvojice Polanský - Rákos.

Ukázalo se to i v Žilině. Dvěma góly se blýskl Bonk s Polanským, další zásahy přidali útočník Adamský a navrátilec Zagrapan a letní posila Rákos.

O osudu utkání rozhodla poslední třetina, do které Oceláři vlétli po hlavě a bruslařsky slabší celek jasně přehráli. Výsledkem byly čtyři góly v závěrečné pětiminutovce, které definitivně zlomily odpor dvě třetiny vzdorující Žiliny.

Domácí Vlci moc práce Hamerlíkovi v bráně nepřipravili, přesto po čtyřiceti minutách dokázali s favoritem držet krok. Na branky Polanského i Bonka totiž dokázali vždy bleskurychle odpovědět.

Kvalitativní rozdíl mezi oběma soupeři se proto projevil až v závěru zápasu. Třinečtí tak jako v předešlých letních zápasech ukázali, že mají v koncovkách duelu sil na rozdávání a vyrovnaný zápas proměnili v jasnou exhibici. Postupně se trefili ještě jednou Polanský s Bonkem a tečku za skvělým výkonem přidali v minutových intervalech Rákos, Adamský a Zagrapan.

Třinec zvítězil v Žilině 7:2 a s bilancí tří výher a tří remíz v přípravě vyhlíží ke startu extraligy. Poprvé se v nejvyšší soutěži představí 14. září na domácím ledě v souboji dvou posledních mistrů s Pardubicemi.