Oceláři si proti Dukle připisují tři body do tabulky

21.01.2018 · Michal Samiec
První třetina, v níž Oceláři přejeli Duklu svou ofenzivní silou a vytvořili si tříbrankové vedení, rozhodla o osudu zápasu proti Jihlavě. Hosté ve zbývajících čtyřiceti minutách úspěšně vzdorovali a vydali mnoho energie, aby se dostali zpátky do hry, ale nepodařilo se jim to. Tři body zůstaly pod Javorovým.
42.kolo, neděle 21.1.2018
Jihlava
4:1
Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Chmielewski, Linhart), 5. Adamský (Krajíček), 17. Adamský (L. Kovář, Svačina), 58. Cienciala (O. Kovařčík) – 32. Dostálek (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 597. Střely na branku: 38:21. Zblokované střely: 4:17. Hity: 7:15. Vhazování: 31:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Chmielewski, Roman Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.
HC Dukla Jihlava: Volden (21. Kořenář) – Suchánek, D. Kajínek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, de la Rose, Váňa – Dostálek, A. Zeman, Čachotský – Jiránek, J. Skořepa, Hamill – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš, R. Hubáček, T. Kubalík.

Druhé utkání Ocelářů s jihlavskou Duklou, které se v této sezóně odehrálo pod Javorovým, začalo zhurta – hned po 47 sekundách otevřel skóre Vladimír Dravecký, který poslal puk za Voldena pod jeho vyrážečkou. Třinečtí dál pokračovali v útočném snažení, velkou šanci měl hned ve druhé minutě Adamský, jenž se zjevil sám před jihlavským brankářem po rychlém ťukesu s Polanským. Čas třinecké třiaosmdesátky měl teprve přijít. Na konci páté minuty měl totiž hodně prostoru v mezikruží Krajíček, poslal tvrdou ránu na Voldena. Jeho střela byla sice nepřesná, ale od tvrzeného skla se dostala k na levém křídle stojícímu Martinu Adamskému. Ten neváhal a poslal touš na Polanského operujícího před brankou a ke všeobecnému překvapení akce skončila gólem a to patrně bez Polanského teči.

Následovala jediná pasáž se zvýšenou aktivitou Dukly, šikovnou tečí mohl snížit Kubalík a o pár desítek sekund později dostali hosté první přesilovku při menším trestu pro třineckou střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě. Nejnebezpečněji se jevila bomba Čachotského hned po pár okamžicích po úvodním buly přesilovky, Hrubec střelu vytáhl vlastní hlavou. Poté přišly na řadu zase šance Ocelářů. Volný mezi kruhy byl Vlach, následně pálil z kruhu Doudera, úplně sám před Voldenem byl Rákos, ale při rychlém ťukesu s Růžičkou a Marcinkem mu puk přeskočil hůl. Na konci sedmnácté minuty se již Oceláři dočkali. Velkou herní i střeleckou převahu v první třetině korunoval třetím gólem a svým druhým v zápase Martin Adamský, který do prázdné brány dorazil zblokovanou střelu Kováře.

V první polovině druhé dvacetiminutovky mohli diváci ve Werk areně sledovat největší koncentraci šancí mezi třetí a čtvrtou minutou. Celou pasáž zahájil Hamill, který se natahoval po křížné přihrávce od levého mantinelu od Jiránka, ale Hrubec jeho šanci zneškodnil. Prakticky vzápětí se na třinecké útočné straně zrodila šance Ondřeje Kovařčíka, kterému přihrával v akci dvou na jednoho Cienciala, ale první jmenovaný nestačil zakončit. Cienciala byl v ústřední roli i dalších dvou šancí, když nejprve sám z mezikruží přestřelil a následně opět v akci dvou na jednoho přihrával Hrňovi, jehož projektil minul svatyni brankáře Kořenáře, který od začátku druhé třetiny vystřídal v brance Dukly Voldena.

V polovině normální hrací doby dostali šanci na korekci skóre hosté z Jihlavy, když byl vyloučen Kovář. Dukle se z této přesilovky podařilo skórovat, když Suchánkovo nahození od modré tečoval mimo dosah Šimona Hrubce Vlastimil Dostálek a hosté tak třineckému brankáři vstřelili první gól v normální hrací době v letošní jedenácté třetině vzájemných zápasů. Třinečtí po inkasované brance opět přidali v aktivitě, velkou šanci měl v patnácté minutě druhého dějství Chmielewski, který dostal puk na brankoviště, obtočil se, aby zakončoval po ruce, ale minul Kořenářovu branku. Korekci skóre nedokonal v oslabení hostující Skořepa, který dorážel Hrubcem vyraženou střelu, a ani Ondřej Kovařčík, který byl v samostatném úniku vytlačen do bekhendu a ten si hostující gólman pohlídal.

Úvodní pasáž třetí hrací doby patřila hráčům Dukly. Bylo to způsobeno i tím, že v prvních šesti minutách si vybojovali hned dvě přesilové hry. Hosté si v nich vypracovali několik dobrých pozic, z nichž nebyli daleko od snížení skóre utkání. Šikovnou tečí se prezentoval Jiránek, nebezpečně z mezikruží pálil Anděl, na konci rychlého ťukesu po nečekaném odrazu puku byl Hamill, Hrubec vytěsnil betonem možná ani nevěděl jak. Třinečtí si v mezihře mezi přesilovkami Dukly vytvořili šanci, když Polanský byl mezi kruhy na konci rychlého sledu přihrávek. Ve vlastním oslabení pak unikla dvojice Adamský – Cienciala, první jmenovaný to zkusil přímou střelou, Kořenář byl ale na místě. V závěrečné desetiminutovce normální hrací doby byla aktivita především na holích Jihlavských, kterým stále chyběly dvě branky ke srovnání nepříznivého manka. Oceláři se soustředili již především na bránění výsledku a do útoku se tlačili s opatrností. Definitivní pečeť dostal výsledek utkání necelé tři minuty před koncem, když se po levém křídle hbitě prodral do útočného pásma Ondřej Kovařčík a naservíroval puk Davidu Ciencialovi, který prostřelil Kořenáře. Brankář reprezentační dvacítky v barvách Dukly tak za dvě třetiny v Třinci inkasoval jedinkrát. Konečný účet – Třinec versus Jihlava 4:1.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Dnes jsme v úvodu prezentovali výborný hokej, skoro vše nám tam napadalo. Za první třetinu chci hráčům poděkovat. Od druhé části to bylo jako den a noc, zřejmě jsme mysleli, že to půjde samo. Třetí třetina se nesla v duchu té druhé, bylo to hodně upracované, uklidnila nás až branka na 4:1. Tým chválím jen za první třetinu, potom to už bylo slabší."

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "Do utkání jsme vstoupili jako "nazdárci" a domácí toho využili. Dostali jsme tvrdou lekci z produktivity, první část jsme nezvládli. Poté jsme si vše v kabině vyříkali a druhou a třetí část jsme odehráli mnohem lépe, ale bohužel rozhodl nepovedený začátek. Tak zkušený tým, jakým je Třinec, si utkání v pohodě pohlídal."