Oceláři se ze Zlína vracejí s prázdnou

20.11.2012 · Daniel Ježek
V rámci třiadvacátého kola se Oceláři představili na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky, kde se postavili zlínským Beranům. Jako první se prosadili domácí, Slezané pak ale dvěma trefami otočili skóre. Nakonec to Třineckým nebylo nic platné, jelikož Zlínští třemi brankami ve třetí periodě rozhodli o majiteli tří bodů. Zlín - Třinec 4:2.
23.kolo, úterý 20.11.2012
4:2
Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 36. Matějíček (Holík), 52. Veselý (Čajánek), 60. Čech (Veselý, Linhart) - 11. Květoň (Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola - Lacina, Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (ZLN) 10 min OT. Využití: 2:1. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Sedláček (Horčička) - Hamrlík, Horák, Linhart, Matějíček, Řezníček, Šenkeřík, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Čajánek, Čech, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Okál, Ondráček, Veselý
Hamerlík (Hrubec) - Galvas, Hrabal, Klesla, Klouček, Lojek, Ovčačík, Roth, Zíb - Adamský, Hrňa, Klimenta, Květoň, Orsava, Peterek, Podešva, Polanský, Rákos, Růžička, Varaďa, Zagrapan

První třetina souboje mezi Zlínem a Třincem přinesla neurovnaný hokej. Rozhodčí vylučovali hráče na obou stranách a pouze polovinu úvodní části se hrálo v plném počtu hráčů na obou stanách. Na začátku utkání dvakrát v krátkém sledu odešel na trestnou lavici Galvas. Při prvním přesilovce se Čajánek snažil uvolnit Veselého, který však minul odkrytou bránu. Druhé vyloučení Galvase již domácí potrestali. Česelý z úhlu nahrál najíždějícímu Čajánkovi a zlínský kapitán kotouč usměrnil do sítě. V 6. minutě si vytvořil Třinec při hře čtyři na čtyři šance, ale Peterek, Květoň a Zagrapan je neproměnili. Na začátku 9. minuty ujel Okál, ale třinecký bek Ovčačík zlínského forvarda podrazil. Rozhodčí nařídíli trestné střílení, jenže Okál nájezd provedl ležerně a brankář Hamerlík puk snadno chytl do lapačky. Na druhé straně se vyznamenal Sedláček, neboť zneškodnil tutovku Adamského z prostoru levého kruhu. V 11. minutě využil početní výhodu i Třinec. Za katr odešel Šenkeřík a Oceláři předvedli ukázkovou kombinaci. Růžička adresoval přihrávku na zcela volného Květoně, jemuž stačilo nastavit pouze hůl. Nerozhodný stav do první sirény se nezměnil, i když Berani měli další přesilovku a v závěru nebezpečně pálili Balaštík a Čajánek.

Zatímco na začátku druhé části se domácí ubránili v oslabení, Třinec vzápětí udeřil. Zagrapan zůstal osamocený v levém kruhu a tvrdou střelou překonal Sedláčka. Hosté pak nevyužili dvě přesilovky, nicméně kotrolovali těsný náskok. Domácí se ještě zastřelovali, v 29. minutě Tesaříkovu ránu tečoval neúspěšně Honejsek a v 34. minutě jel v oslabení sám na Hamerlíka Čajánek, ale neuspěl. Nevoli domácího publika byl vyloučen Melenovský, který navíc ještě vyfasoval za protesty osobní trest. Hra byla řadou vyloučení rozkouskovaná. Třinec hrál 23 vteřin krátkou přesilovku pět na tři, ale Berani hráli pozorně v defenzívě a ubránili se bez újmy. V samotném závěru druhé třetině jestě nebezpečně vystřelil při přečíslení Holík, ale Hamerlík jeho střelu betonem vyrazil.

Trenér Vlach zredukoval do třetí třetiny sestavu na tři řady. Domácí byli aktivní a Třinec na začátku závěrečného dějství podržel brankář Hamerlík. Nejdříve betonem vykopl Rezníčkovu střelu, poté si poradil i s příležitostí Holíka. Berani měli při vyloučení Veselého paradoxně kotouč častěji na svých holích a v oslabení zahrozil Linhart. Zlín se dočkal kýženého vyrovnání v 46. minutě. Holík vyhrál buly a Matějíček střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí vyrovnání povzbudilo a Oceláři brzdili zlínský tlak jen fauly. Zatímco sekání Klimenta zůstalo ještě nepotrestáno, prohřešek Zíba byl potrestán za pouhých jedenát vteřin. Čajánek přihrával na Veselého, ale hosté si neštastně srazili puk do vlastní branky. Zlínští poté pozorně bránili těsný náskok a mohli vedení ještě navýšit, ale Balaštík neproměnil nařízené trestné střílení za hákování Klesly. V závěru ještě Holík trefil tyčku, ale definitivní pojistku pro domácí výhru přidal Čech při power play hostů. Tým PSG ukončil černou sérii šesti proher a po půldruhém měsíci na domácím ledě konečně vyhrál. Na druhé straně Třinec vyšel již pošesté za sebou na cizím ledě bez bodu.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Vstup do utkání jsme měli dobrý i díky vedoucímu gólu. Pak se zápas vyrovnal herně i gólově. Rozhodla až poslední třetina, kdy jsme hru stáhli na tři pětky. Vytvořili si tlak a i se štěstím vyrovnali. Utkání bylo vyrovnané a možná v náš prospěch rozhodlo i trochu štěstí.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Do zápasu jsme vstoupili špatně, neboť jsme už v páté minutě měli tři vyloučené hráče a navíc inkasovali. Pak jsme v přesilovce vyrovnali, když Martin Růžička pěknou přihrávkou našel Davida Květoně. Do druhé třetiny jsme udělali drobné změny v obraně, do hry nastoupil Tomáš Klouček a podařilo se nám otočit skóre. Ve třetí třetině jsme chtěli zablokovat hru, což se nám nepodařilo. Mohli jsme v přesilovce odskočit, ale to nám nevyšlo. Hráli jsme pak několik oslabení, která nás stála spoustu sil a v nichž Zlín vyrovnal. Vzápětí jsme inkasovali třetí gól a pak už nebylo v našich silách, abychom si vytvořili tlak.