Oceláři po úvodní přetahované nestačili na Fribourg-Gottéron

27.08.2021 · Jakub Kotajny
Třinečtí hokejisté na ledě švýcarského Fribourgu-Gottéron drželi s domácími krok jen úvodních jednadvacet minut hry. Po brankách Vrány s Kundrátkem sice na kostce pod stropem BCF Areny svítil smírný stav 2:2, třetí celek švýcarské základní části loňské sezóny tamní nejvyšší hokejové ligy však ve zbytku měření sil vzal iniciativu do svých rukou a výsledek 6:2 znamená úvodní body do kapsy Fribourgu.
1.kolo, pátek 27.8.2021
Fribourg-Gottéron
6:2
BCF Arena
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Bykov (Sutter, Gunderson), 14. Mottet (Sprunger, DiDomenico), 22. Sprunger (Bykov, DiDomenico), 30. Marchon (Jörg), 55. Marchon (Bougro), 59. Herren (Diaz, Bougro) – 7. Vrána (Kundrátek), 21. Kundrátek (Růžička). Rozhodčí: Hebeisen, Borga – Fuchs, Schlegel (SUI).. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:18.
Berra (Hughes) – Gunderson, Sutter, Diaz, Furrer, Kamerzin, Dufner, Jecker – Brodin, Desharnais (A), Mottet – Sprunger (C, TS), Bykov, DiDomenico – Herren, Walser, Schmid – Rossi, Bougro, Jörg – Marchon.
Kacetl (Mazanec) – Kundrátek, Musil, Zahradníček, Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Růžička, Vrána (C, TS), Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Kofroň, M. Kovařčík, Hrehorčák – Ramik, Peterek, Kurovský.

Gólový výčet zápasu mohl hned ve druhé minutě otevřít domácí Daniel Brodin, jehož střela z mezikruží ale pouze prověřila pevnost břevna Kacetlovy klece a skóre se tak měnilo až o čtyři minuty později. Po několika srdnatých pokusech Fribourgu se k teči Sutterova nahození zpoza levého kruhu dostal, na brankovišti clonící, Andrei Bykov, jenž změnou směru letícího kotouče zmařil jakékoliv šance Ondřeje Kacetla v brance Třince a rozvlnil síť za jeho zády. Odpověď Ocelářů přišla záhy, po třiaosmdesáti sekundách hry do toho ve středním pásmu šlápl Petr Vrána a po krátké výměně kotouče s Tomášem Kundrátkem v předbrankovém prostoru se kapitán hostujícího celku obsadil i do role střelce úvodní branky Slezanů, když nasměroval kotouč do odhalené části Berrovy klece. Smírný stav na zimním stadionu největšího města kantonu Fribourg vydržel asi sedm minut, v čase 13:28 se po vyloučení Musila dostal k odraženému kotouči Kyllian Mottet, jenž z levého kruhu neměl větší potíž trefit touš do prázdné branky a po úvodní siréně tedy do útrob Frigbourské BCF Areny třinecká ekipa odcházela s těsným jednobrankovým mankem.

Do druhé třetiny ale Oceláři vletěli doslova raketově, Martin Růžička zpoza klece domácích našel hůl osamoceného Tomáše Kundrátka v pravém kruhu a třinecký defenzor se z tohoto prostoru nemýlil. Rychlé uhašení gólové radosti však přišlo o necelou minutu později, domácí se dostali do akce dva na jednoho, ve které se Bykův pokus odrazil od zadního mantinelu přímo na čepel kapitána Juliena Sprungera, který bez většího otálení dorazil touš do naprosto odkryté klece. Pro Třinec mohlo být ještě hůř v čase 23:32, David Desharnais ale Jaroměřského chybu v rozehrávce potrestat nedokázal. Třinec mohl znovu srovnat v polovině osmadvacáté minuty, ani pokusy Petra Vrány a později Jakuba Matyáše na rozchytaného Berryho recept nenašly a ke gólovému žezlu se tak vrátili domácí. Třicátá minuta znamenala akci domácích, při kteté Jörg v souboji u mantinelu dokázal přetlačit Kundrátka a z levého rohu našel mezi kruhy připraveného Nathana Marchona, který neměl s gólovým zakončením žádný problém. Další třetina s výsledkem 2:1 ve prospěch domácích barev znamenala pro Třinec hned dvoubrankovou ztrátu a svěřence Václava Varadi tak do poslední dvacetiminutovky čekal nelehký úkol.

Kontaktní branka Ocelářů mohla být na světě v padesáté minutě, Peterkův pokus z mezikruží ale Berra i přes problémy s vizí dokázal vytlačit na brankovou konstrukci a když se gólové šance zřekl i Michal Ramik, ke slovu se přihlásili opět hráči Fribourgu.Nathan Marchon byl včas na správném místě a po Bourgově forčekingu Kacetlovy rozehrávky zpoza třinecké klece jen usměrnil kotouč do klece, jež zela prázdnotou. Na konečný stav 6:2 ještě na začátku devětapadesáté minuty upravoval Yannick Herren, který přesnou střelou zpoza pravého kruhu prostřelil kotouč až za záda Kacetla.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec):„Domácí ukázali svou sílu, byli lepším týmem. Ve druhé třetině jsme se nadechovali, srovnali jsme na 2:2, bohužel jsme následně dostali gól a Fribourg zaslouženě vyhrál dnešní zápas. Musíme se připravit na Leksand, kde chceme předvést jiný hokej a lepší výkon.“