Oceláři opět vítězně, Mannheim hattrickem skolil Martin Růžička!

27.08.2017 · Daniel Ježek
Oceláři v nedělním odpoledni sehráli druhý duel hokejové Ligy mistrů, ve WERK ARENĚ tentokráte přivítali německý Adler Mannheim. Tři tisícovky diváků sledovaly střelecký koncert Martina Růžičky, který hattrickem zajistil Ocelářům další tři body. Čistým kontem se navíc blýskl Šimon Hrubec.
2.kolo, neděle 27.8.2017
Mannheim
3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Polanský), 33. Martin Růžička (Roth, Irgl), 47. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí: Staňo (SVK), Šír – Gebauer, Lederer (všichni CZE). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 998. Střely na branku: 28:31. Zblokované střely: 8:18. Vhazování: 35:41. Průběh utkání: 3:0.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, Musil, Doudera, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina (TS), Cienciala, Hrňa – O. Kovařčík.
Adler Mannheim: Endras (Pickard) – Akdag, Carle, Johnson, Larkin, Colaiacovo, Reul, N. Goc, Hungerecker – Sparre, Adam, Kolarik – Wolf, Festerling, MacMurchy – Plachta, Raedeke (TS), Setoguchi – McGrath, Ullmann (A), Kink (C).

Oceláři také do druhého utkání hokejové Ligy mistrů vstoupili velmi aktivně, již po čtyřiadvaceti vteřinách měl na holi dobrou příležitost Marcinko. Slovenský útočník ale mířil vedle. Za tři minuty se už příznivci domácího celku radovali, Jiří Polanský v přečíslení našel Martina Růžičku, snajpr Ocelářů se nemýlil.

Adler mohl srovnat krok v páté minutě, kdy si zahrál přesilovku, ta ale skončila po půlminutě faulem Adama. Při hře ve čtyřech na obou stranách na Hrubce útočili Sparre s Carlem, druhý jmenovaný ale v přečíslení jen promáchl. Mannheim pokračoval v aktivní hře i v dalších minutách, Festerling s Adamem ale Hrubce nepřekonali.

Oceláři se do hry vrátili v patnácté minutě, kdy jim hosté darovali přesilovou hru. Hráči s drakem na hrudi ale nemohli najít cestu k Endrasově brance. Po změně stran to byl opět Adler, který zahrozil. Hrubec musel likvidovat únik Festerlinga, brankář Ocelářů zůstal i nadále stoprocentní.

Další minuty druhé dvacetiminutovky patřily Mannheimu, který si zahrál hned tři početní výhody. Žádná ale branku nepřinesla, radoval se naopak soupeř. Petružálek s Ciencialou ještě své přečílení k dokonalosti nedotáhli, únik Martina Růžičky z třiatřicáté minuty už znamenal druhý přesný zásah. Růžička propálil Endrase střelou k levé tyči.

Hra po druhé brance Ocelářů nabídla zcela opačný obrázek, než minuty předcházející. Oceláři převzali iniciativu, Adler nebyl schopen vyprodukovat žádnou kloudnou kombinaci. Od větší ztráty Mannheim držel brankář Endras, který si připsal několik důležitých zákroků. V poslední minutě periody hosté přeci jen mohli snížit své manko, Adam ale pálil jen do oblouku branky.

Mannheim vstoupil lépe také do závěrečné části hry, hned v jejím úvodu si vybojoval početní výhodu. Tu ale zbytečným faulem ukončil Wolf, Oceláři trestali. Byl to opět Martin Růžička, který z téměř nulového úhlu potřetí propálil Endrase, a zkompletoval tak hattrick.

Na třetí branku Martina Růžičky mohli němečtí hráči odpovědět hned v následující minutě, Wolf ale opět nevyzrál na skvělého Hrubce. Ve dvaapadesáté minutě pak Jank zablokoval dvě tvrdé rány Colaiaca, Endras na druhé straně pak vychytal Draveckého. Za další tři minuty mohl náskok Ocelářů navýšit Irgl, v úniku ale neuspěl.

Tři minuty před koncem mohli hráči s drakem na hrudi přidat další branku ve dvojnásobné početní výhodě. Přesilovka trvala minutu a tři vteřiny, Slezané měli několik šancí. V té největší ležícího Endrase nepřehodil Michal Kovařčík. Utkání tak skončilo výhrou Ocelářů 3:0, Šimon Hrubec si připsal čisté konto.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Mannheim hrál velmi dobře, my naštěstí ještě lépe. Připomínalo mi to zápas play-off, myslím, že je velmi brzo hrát hokej na této úrovní. Kluci dnes skvěle blokovali střely před brankou, Mannheim ukázal velkou chuť, jeho hráči byli lepší s kotoučem. Měli hodně šancí, náš brankář ale dnes podal famózní výkon."

Sean Simpson (Adler Mannheim): "Chtěl bych soupeři pogratulovat k výhře. Nemyslím si, že bychom dnes hráli nějak špatně. Soupeřův brankář ale dnes podal vynikající výkon, naše speciální týmy navíc nehrály moc dobře. Celkově jsme ale dobře bruslili a s nasazením hráčů nejsem nespokojený. Bohužel jsme prohráli. Na konec srpna to dnes byl parádní hokej, střetly se dva velmi dobré týmy."