Oceláři opět vítězí! V Praze porazili Slavii 3:2!

28.02.2014 · Daniel Ježek
Oceláři v devětačtyřicátém kole zavítali na led pražské O2 arény, kde se postavili Slavii. Hráči s dráčkem na prsou dokázali dotáhnout vyrovnaný duel k tříbodovému vítězství a prodloužili tak svou sérii výher na číslo sedm! Dvěma brankami se blýskl nejproduktivnější Ocelář, Martin Růžička.
49., pátek 28.2.2014
Slavia Praha
2:3
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 18. Kadlec, 38. Štich (Bednář) – 18. Hrňa (Orsava, Peterek), 19. Růžička (Roth, Polanský), 32. Růžička (Adamský, Nosek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3180. Střely na branku: 25:29. Zblokované střely: 3:1. Hity: 13:6. Vhazování: 35:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Furch (32. Svoboda) – Štich, Kadlec, Wharton, Holub, Kolařík, Valach, Knot – Bednář, Žejdl, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Krenželok, Jelínek, J. Doležal – Stránský, Klhůfek, Poletín
Hamerlík – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Marek Růžička

Prvním minutám zápasu byla opatrnost vlastní. Tradičně ofenzivně laděný Třinec hrál opatrně, stejně tak domácí Slavia. První horkou chvilku si nakonec užili hosté. Po Bednářově "voleji" z levého kruhu nepříjemně dorážel Tomica a před prázdnou brankou dva další slávisté. Skákavý puk ale netrefili.

V polovině třetiny se při dvouminutovém trestu domácího Krenželoka dostal do stoprocentní šance pohotový Adamský. O něco rychlejší byl ale slávistický brankář Furch, který ho vychytal, když proti dorážce do prázdné branky vystrčil svůj beton (!). V závěru třetiny se už zdálo, že do přestávky branka nepadne. Omyl - padly tři. Nejprve se po jestřábí přihrávce Orsavy před brankou prosadil Ocelář Erik Hrňa (0:1), třicet vteřin nato odpověděl svou tvrdou a přesnou střelou od modré kapitán sešívaných Petr Kadlec (1:1). O chvíli později přichystal pražskému publiku další šok Martin Růžička, který bekhendem za Furcha dorazil Rothovu zbloudilou střelu od modré (1:2). Všechny tři branky padly po buly v obranných pásmech a vešly se do 72 vteřin.

Na příležitost k vyrovnání domácí nečekali dlouho. Zkraje prostřední části Třinec faulem pomohl Slavii k přesilovce. Sešívaní ji však doslova promrhali. Největší šanci na úspěšný zásah v ní měl paradoxně třinecký Adamský, jenž nebezpečně zakončoval z úniku 2 na 1. Později Pražan Jelínek neuhlídal svou hůl a dostal čtyřminutový trest. Slávisté byli při svém oslabení hodně zatažení a soupeři libovolně kombinovali. Nakonec Furch špatně utěsnil prostor u tyče, kudy prošla střela Martina Růžička. Druhý gól třineckého střelce vyhnal Furcha na střídačku - brankoviště Slavie obsadil Adam Svoboda. Útočné snahy domácích pak působily dost neškodně. Brankáře Ocelářů Hamerlíka ale v 38. minutě překvapilo nahození Davida Šticha, jež skončilo v bráně (2:3).

Z třetí třetiny uplynulo sotva pět minut a Slavia přišla o pevný článek svých obranných řad. Veterán Pavel Kolařík po tvrdém střetu v utkání dohrál. Chvíli nato mohl náskok Třince navýšit obránce Trončinský, Svoboda ale jeho blafák vystihl. Do podobného úniku se dostal i hostující obránce Roth, jehož zakončení sešívaní překazili jen za cenu trestného střílení. V něm se ale brankář Svoboda opět vytáhl a bekhendovou kličku bývalého slávisty Rotha vykryl.

Zhruba kolem 50. minuty Slavia přidala na otáčkách a dostávala se do nadějných příležitostí. Pět minut před koncem dokonce hrála v převaze 5 proti 3, ale větší část své přesilovky strávila ve snaze rozehrát ze svého pásma. V závěru soupeře přitlačila, s jistotou chytající brankář Hamerlík už jí ale vyrovnat nedovolil.

Vladimír Růžička (Slavia Praha): Třinec ukázal svoji kvalitu, my jsme tam měli bojovnost, ale všechno je to o gólech. Začali jsme hrát dobře za stavu 1:3, výkon se zvedl. Ale Třinec dobře bránil a sázel na to, že to udrží. Nám už se nepodařilo dát třetí branku. Dnešní utkání nám potvrdilo, že se poslední zápasy strašně nadřeme na gól.

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Jediný rozdíl vidím v tom, že se nám z šancí, které si vytvořily oba týmy, podařilo vstřelit o jednu branku více a díky tomu jsme vyhráli. Jinak to byl naprosto vyrovnaný zápas, těžký, urputný a bojovný z obou stran. I divák si přišel na své.