Oceláři na Rona Cupu neporaženi, také třetí duel skončil remízou

18.08.2012 · Daniel Ježek
Také třetí duel Slezanů na ledě arény v Dubnici nad Váhom skončil nerozhodně. Družina trenéra Josefa Turka se utkala s hokejovým klubem Skalice, vítězem celého turnaje. Skóre zápasu se zrodilo již v první třetině, dalších čtyřicet minut už branky nepřineslo. Skalice - Třinec 1:1.
turnaj, sobota 18.8.2012
Skalica
1:1
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 18. Kudrna (Šátek, Kozák) - 10. Klimenta (Polanský). Rozhodčí: Matula - M. Tvrdoň, J. Šťastný. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1. Samostatné nájezdy: 1:2. Proměnili: Konečný - Květoň, Varaďa.
Trenčan - Srnec, Jankovič, Vyrubalík, Barák, Martínek, Trška, Kozák - Višňovský, Stieler, Školiak, Sloboda, Šátek, Holovič, Kutálek, Jurík, Rumpel, Preisinger, Kudrna, Konečný.
Hamerlík - Zíb, Lojek, Klouček, Galvas, Kania, Roth, Hrabal - Peterek, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Rufer, Podešva, Varaďa, Květoň, Rákos, Adamský.

V posledním klání v rámci devatenáctého ročníku Rona Cupu se Oceláři utkali s klubem HK Skalice 36. Týmu ze Slovenska stačila remíza k tomu, aby mohli nad hlavu zvednout pohár Rona. Tak se také stalo, výsledek duelu se zrodil již v prvním dějství.

Do toho vstoupili lépe Oceláři, kteří se od úvodu zápasu tlačili do gólových šancí. V nich se ocitli Peterek, či Klimenta, oba zastavil pozorný brankář Trenčan. Ujala se tak až třetí velká šance Slezanů. Za brankou si dobře počínal Polanský, který našel zcela nehlídaného Tomáše Klimentu, jenž prostřelil brankáře Skalice.

Po úvodní brance utkání se ke slovu dostali také hráči ze západu Slovenska. Skalice si vytvořila několik šancí, všechny ale zastavil bezchybný Hamerlík. Další branku viděli diváci na stadionu v Dubnici nad Váhom až v 18. minutě. Skalice hrála přesilovku, tečovanou střelou se dokázal prosadit Andrej Kudrna, který srovnal na konečných 1:1.

Hra neubírala na tempu ani po přestávce, utkání ale mělo dva krále – oba brankáře. Jak třinecký Peter Hamerlík, tak i Adam Trenčan zastavovali jednu šanci za druhou. Na gólmanech si vyrazili zuby například skalický Školiak, nebo třinečtí Klimenta, Varaďa a v závěru zápasu také Adamský.

Dodatkové samostatné nájezdy zvádli lépe hráči ze Slezska, kteří zásluhou branek Květoně a Varaďi zvítězili v poměru 2:1. Oceláři se ze Slovenska vracejí s bilancí tří remíz, v nájezdech pak družina Josefa Turka dvakrát vyhrála a jednou remizovala. Vítězem Rona Cupu – Memoriálu Pavla Demitry se stal celek HK Skalica 36, s celkovým ziskem sedmi bodů.