Oceláři mají první vítězství, Mladou Boleslav roznesli 2:7!

25.09.2011 · Daniel Ježek
Nelichotivá série je konečně prolomena! Oceláři se ve čtvrtém kole představili na ledě Mladé Boleslavi a poprvé dokázali získat tři body. Utkání rozhodla šestibranková salva z třetí třetiny! Dva góly Třince vsítil Jiří Polanský, premiérovou branku v extralize zaznamenal Rostislav Marosz.
5.kolo, neděle 25.9.2011
Ml. Boleslav
2:7
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:6  Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 12. Bonk (Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb, Polanský), 56. Marosz (Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (MBL) 10 mit OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3330. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.
Hübl - Čutta, Marušák, Žabka, Chaloupka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Balaštík, Výborný, Tomas - Vrbata, Jiránek, Tománek - Bahenský, Loskot, Plodek - Mikulík, Hrdel, Lenc
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison, od 41. Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák - McGregor

Úvodní minuty utkání se nesly v duchu technických prohřešků obou celků, jenom ofsajd si oba týmy zopakovaly v průběhu počátečních minut nejméně sedmkrát. Tradičně hned v úvodu zahrozil agilní první útok Boleslavi. Na rozehrávky Výborného si najížděli hráči jak na běžícím páse, bezúspěšně. Domácí byli v první třetině lepším celkem, hosty nechali vystřelit na Hübla jen čtyřikrát. I tak málo stačilo Radku Bonkovi, aby v přesilové hře z pozice falešného beka nechytatelnou bombou otevřel brankový účet zápasu.

Boleslavské hokejisty inkasovaná branka psychicky nesložila a byli nadále lepším týmem. Nadvakrát v dobré šanci neuspěl šikovně a přímo do branky si najíždějící Plodek. Nicméně vyrovnat se už do sirény boleslavským nepodařilo a s jednobrankovým vedením odcházeli do kabiny spokojenější hosté.

Středočeši hned na začátku druhého dějství dokázali navázat na povedenou nátlakovou hru z předchozí třetiny a od úvodního buly zatlačili Třinec v obranném pásmu. Nejprve pouze za cenu faulu zastavil Balaštíka před brankou Zíb. V následující přesilové hře se už domácí radovali ze vstřelené branky. Na modré napřáhl Martin Rýgl a podobně jako třinecký kapitán vymetl horní růžek Hamerlíkovi branky.

Třinečtí zareagovali na vyrovnání zvýšením aktivity a hned jich bylo plné hřiště. Nejméně třikrát ohrozil tvrdou střelou Hübla hostující Zíb, z minisouboje ale vyšel s čistým kontem boleslavský brankář. Zhruba v polovině zápasu se do obrovské šance dostal Jaroslav Balaštík. Třinečtí obránci se srazili na modré a boleslavská šestadevadesátka se řítila v oslabení osamocena na Hamerlíka. Balaštík nic nevýmyšlel a zkoušel hostujícího brankáře prostřelit, což se mu ale po hbitém zásahu třineckého brankáře nepodařilo.

Výrazněji ohrozit Hübla v boleslavské brance se povedlo až Radku Bonkovi, který se marně natahoval po vyražené střele. Rýgl ale flexibilně zareagoval na vzniklou situaci a puk na poslední chvíli uklidil z jeho dosahu.

Domácí tahali i nadále za delší konec a navzdory oslabením zatlačovali Třinec do defenzívy. Nejprve to byl opět dirigent boleslavského útoku Výborný, jenž našel na vzdálenější tyči Tomase. Slovenský rychlík ale složitou přihrávku netrefil přesně. Necelou minuty před koncem domácí svou herní převahu zužitkovali. Faulovaný Vrbata posunul puk do mezikruží na volného Zbyňka Hrdela, který mocně napřáhl a nedal třineckému brankáři šanci.

Na počátku závěrečného dějství dostali hosté nabídku dvou přesilových her, z nichž tu druhou dokázali využít. Nutno podotknout, že po parádní akci. Bonk posunul na Zíba, který našel v ideální pozici Jiřího Polanského, pro něhož už nebyl problém poslat puk do poloodkryté branky. Třinečtí dokázali, že jim není cizí ani hra v oslabení. Marušák chyboval na modré a na konci třineckého ťukesu stál Martin Adamský, který už jen přizdvihl puk z Hüblova dosahu.

Obrovskou šanci na vyrovnání měli Boleslavští osm a půl minuty před koncem. Současně byli vyloučeni dva hráči Třince a domácím tak byla nabídnuta dvouminutová přesilová hra pěti proti třem. V ní si domácí vytvořili místy až destruktivní tlak, boleslavským ale nejméně třikrát chyběli po šermovačkách na brankovišti centimetry.

Využít takovéto výhody je povinnost, proto přišel po zásluze trest. Květoň se protáhl kolem mantinelu, před brankou našel volného Rostislava Marosze. Třinecký útočník v pohodě uklidil pod Hübla. O chvíli později dostali stejnou možnost dlouhé přesilovky hosté a předvedli, jak se s ní nakládá. Jiří Polanský jen doklepával do prázdné branky vyražený kotouč.

A pro Boleslav mělo být ještě hůř. Oblouček Davida Květoně si od zad nešťastně srazil do branky sám Hübl, následně dokonal debakl boleslavských hokejistů jako mazák Jan Peterek. Zkušený útočník se parádně obtočil kolem branky a zasunul puk mezi nohy už značně zdeptaného brankáře Bruslařského klubu. Mladá Boleslav – Třinec 2:7.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): Výsledek je pro nás velmi krutý. Po druhé třetině jsme věřili, že po vstřelení branky do šatny to mužstvo nabudí. Ve třetí třetině ale přišlo zbytečné vyloučení, které soupeř využil a navíc jsme sami nevyužili přesilovku pěti proti třem. Po čtvrté brance se mužstvo úplně rozložilo, což by se ale profíkům nemělo stát a fanoušci by si zasloužili velkou omluvu.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Konečný výsledek neodpovídá dění na ledě. Po většinu utkání šlo o vyrovnané střetnutí. My jsme po dlouhé cestě byli v první třetině nerozehraní, ale paradoxně jsme jí vyhráli. V druhé jsme hráli lépe a naopak v ní zvítězili domácí. Do třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na hráče, kterým jsme věřili, že by mohli dotáhnout zápas k vítězství a to se nám vyplatilo. Hodně nám navíc pomohla nevyužitá dvojnásobná přesilovka domácích.