Nebylo dáno skórovat, body bere Zlín

13.08.2020 · Michal Samiec
Třineckým hokejistům dnes v Baťově městě pšenka nekvetla. Po bezbrankové první třetině určila ráz utkání tvrdá sedmiminutovka na začátku druhé části, kdy hostující defenziva třikrát inkasovala. Ocelářům se nepodařilo vstřelit ani jednu branku a poprvé jsou v letním poháru bez bodového zisku.
Generali Česká, 4.k., čtvrtek 13.8.2020
Zlín
4:0
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:0, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 21. Z. Okál (Šlahař), 25. Dufek (Honejsek, Köhler), 27. Dobiáš (Gazda, Šlahař), 60. Šlahař (Köhler, Ondráček). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 15:36. Diváci: 567. Průběh utkání: 4:0.
PSG Berani Zlín: Huf – Gazda, Žižka, D. Nosek, Dluhoš, Řezníček, Matyáš Hamrlík, Suhrada – Ondráček, Fořt, Václavek – Šlahař, Honejsek, Z. Okál – Dufek, Fryšara, Köhler – Dobiáš, Karafiát, Sebera.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Hrachovský, Jaroměřský, F. Haman, Galviņš, M. Adámek, Zahradníček, Husák – Martin Růžička, Marcinko, Chmielewski – O. Kovařčík, Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský, R. Veselý, D. Kofroň.

V úvodních minutách prvního odvetného zápasu, tedy čtvrtého kola skupiny D Generali Česká Cupu, ve kterém se Oceláři představili na ledě zlínského Zimního stadionu Luďka Čajky, byli aktivnější domácí hráči. Již na konci druhé minuty dostali domácí hokejisté možnost hrát přesilovku po vyloučení Ondřeje Kovařčíka. Zlín sice početní výhodu nevyužil, ale díky ní se dostal do tempa a následujících několik minut měl více ze hry. Třinečtí se dostali do zápasu podobným způsobem – díky přesilovce. Ani hosté svou početní výhodu po vyloučení Fryšary nevyužili, ale svěřence trenéra Varadi tato pasáž první třetiny nakopla a až do první sirény byli lepším týmem na ledě. Umocnil to další trest pro domácí, když pět minut před koncem první části hry šel za katr Köhler. V této přesilovce se zrodila asi největší šance Ocelářů v první třetině, když po rychlé kombinaci a křížné přihrávce nebezpečně pálil Chmielewski. Gól v první dvacetiminutovce však nepadl.

Výčet šancí druhé třetiny zahájíme hned po několika sekundách u šance Martina Růžičky. Ani vyhlášený třinecký snajpr se gólově neprosadil a udeřilo na druhé straně. Rychlý protiútok Zlína zakončil přesnou střelou Zdeněk Okál. Oceláři pak přes značný tlak nevyužili další přesilovku a prakticky okamžitě poté, co pokračovala hra v plném počtu na obou stranách, zaskočil střelou ihned po buly Štěpánka Jan Dufek. Zlínské dvě branky v rychlém sledu nakoply, poté, co se nechal vyloučit Zahradníček, přidali ještě třetí gól. Bombu od modré obránce Gazdy, který ve dvojzápase Zlína s Třincem v rámci letošního letního poháru byl velmi vidět, lehce nadzvedl Vojtěch Dobiáš a Štěpánek byl potřetí bezmocný. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny byly k vidění další dvě přesilovky. Třinečtí pokračovali v neproměňování šancí poté, co hráli ve výhodě jednoho muže v poli po vyloučení Ondráčka. Svou šanci v početní výhodě nevyužili při dvouminutovém trestu ani domácí, když seděl na trestné Jaroměřský. Zlínské, kteří si do závěrečné dvacetiminutovky přenesli tříbrankový náskok, však nevyužitá přesilovka tolik trápit nemusela.

Třinečtí hokejisté vstoupili do třetí třetiny s vůlí ještě výsledek překlopit na svou stranu. Dvacet minut je v hokeji dost, vždyť domácí vtěsnali své tři góly do necelých sedmi minut. Oceláři ale dál – stejně jako v předchozích čtyřiceti minutách – naráželi na výborného brankáře Hufa, vlastní neproměňování šancí a v některých případech i na hrst smůly. Nezměnilo se to ani po dalším faulu Ondráčka deset minut před koncem třetí třetiny, ani další přesilovku Třinečtí nevyužili. Šance poslední naděje přišla po vyloučení Okála v pětapadesáté minutě. Oceláři především ve druhé části přesilovky a po jejím skončení Zlín zamkli před Hufem, ale snižující branka nepřišla. A to ani po nadějné individuální akci Chmielewského. Zlínští mířili za třemi body a v posledních desítkách sekund pohlídali i čisté konto pro mladého brankáře Hufa. Oceláři se neprosadili ani jednou, naopak půlminutku před koncem dal na končených čtyři nula Jakub Šlahař.

Použité foto: Zlin Press Jiří Zaňát