Na úvod výhra s trenčínskou Duklou

03.08.2010 · Daniel Ježek
Premiérový zápas přípravného období dopadl pro Oceláře úspěšně. Svěřenci P. Marka a B. Kopřivy zdolali svého slovenského rivala 3:1, když o své výhře rozhodli až v závěrečné dvacetiminutovce.
přát., úterý 3.8.2010
Trenčín
3:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 30. Mc Gregor (Lefebvre, Polanský), 49. Bonk (Polák), 52. Polák (Hampl, Bonk) - 19. Dubec (Paroulek). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 653. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Hamerlík – Hrabal, Vágner, Seman, Cartelli, Zíb, Lojek, Kania, Doczy – Hampl, Květoň, Kohn, Adamský, Peterek, Havel, Bonk, Polák, Varaďa, Lefebvre, Mc Gregor, Polanský
Murín - Fatyka, Chovan, Hlavačka, M. Hruška, Sekeráš, Turoň, Jarábek - Dubec, Filo, Jánoš, L. Klíma, T. Klíma, Kollár, Koložváry, P. Kopecký, Pardavý, Paroulek, Vala, L. Ružička, Čerešňák

V prvním zápase letní přípravy na sezónu 2010/2011 hostili Oceláři trenčínskou Duklu. Pro hosty to byl již druhý zápas letní přípravy, v prvním podlehli výběru slovenské 20 3:4.

Úvodní třetina přinesla vcelku svižný hokej. V úvodu měli šanci hosté, avšak Čerešňák Hamerlíka neprostřelil. Třinečtí se do zápasu dostali pomocí přesilovky, avšak tu nedokázali využít, když Vágner ve slibné šanci trefil pouze boční síť Murínovy svatyně. Poté se šance střídaly na obou stranách. Nejprve se po pasu Polanského dostal před Murína Lefebvre, ale v těžké situaci nedokázal trenčínského gólmana přehodit. Hamerlíkovu pozornost vyzkoušel o pár minut později Fatyka, ale ani on se svou střelou z mezikruží neuspěl. V 19. minutě se v oslabení po chybě třineckého obránce dostal do brejku Paroulek, přihrál Dubcovi a ten přesnou ranou do víka otevřel skóre zápasu. Vyrovnat mohl o necelou minutu později Polák, který se po přihrávce Varadi dostal do slušné příležitosti, byl však zastaven za hranicí pravidel. Následnou přesilovku domácí nevyužili.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí, když se Peterek rozjel z obranného pásma, dostal se až k Murínovi, ale nedokázal zasunout kotouč za hostujícího gólmana. Později měli příležitosti Polák a Doczy, Murín byl v obou případech stoprocentní. V 9. minutě se za hákování poroučel na trestnou lavici Sekeráš. V následné přesilovce vyrovnal po přihrávce Lefebvreho Mc Gregor, který zasunul puk za Murínova záda. Později si oba vyměnili role, když po přihrávce Mc Gregora střílel Lefebvre, avšak trefil pouze boční síť. První větší šanci hostí měl v 17. minutě Pardavý, který protlačil puk za Hamerlíkova záda. Gól padl po odpískání a rozhodčí ho neuznal. O minutu později měli hosté další příležitost, když před bránou dostal hodně prostoru a času Klíma, jeho střelu vyrazil Hamerlík ramenem.

Vstup do závěrečné části zvládli opět lépe domácí, když ve 43. minutě z rohu vybruslil Bonk, jeho střelu však Murín chytil. Tlak domácích se neustále stupňoval a byl korunován gólem v přesilovce, který po střele Lojka vstřelil ránou do víka Bonk. Vzápětí hosté mohli odpověděť, když se na červené čáře uvolnil Klíma, ale Hamerlíka neprostřelil. A tak udeřili opět domácí, jmenovitě Vojtěch Polák, který dorazil střelu vyraženou Murínem. Ke konci třetiny dostali hosté početní výhodu, kterou nedokázali využít.

Další zápas odehrají Oceláří v pátek, když budou hostit znojemské Orly.

Dušan Gregor (Dukla Trenčín):
Bylo to slušné utkání. Máme hodně mladých hráčů, kteří přestože hráli druhý zápas proti kvalitnímu soupeři, zápas zvládli. V závěru se ukázala kvalita. Rozhodl přesilovkový gól, kde chyboval mladý hráč. Pak jsme hru otevřeli a dostali jsme třetí gól. Ale zápas z naší strany nebyl nejhorší a mám ze zápasu dobrý pocit. Třinec je kvalitní mužstvo a jsem rád, že jsme s ním mohli hrát.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec):
Hrálo se v dobrém tempu. Mělo to nasazení a jsme rádi, že jsme vyhráli - Trenčín nemá vůbec špatné mužstvo. Vždy výborně bruslí a myslím, že to pro nás byla dobrá prověrka. Míchali jsme se sestavou, potřebovali jsme vidět nové hráče s kvalitním soupeřem. Máme před sebou ještě hodně práce. Kluci k tomu přistoupili velmi dobře, makali a dobře pracovali.