Na úvod přípravy prohra s Minskem

30.07.2015 · Daniel Ježek
Oceláři vyjeli ke svému prvnímu přípravnému duelu, soupeřem jim byl běloruský Minsk. Hosté se jako první ujali vedení, to pak kontrolovali až do závěrečné sirény. Slezané sice trefami Polanského s Adamským pokaždé snížili brankové manko, srovnat se jim ale nepovedlo. Třinec - Minsk 2:4.
přát., čtvrtek 30.7.2015
Minsk
2:4
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:2  Branky a nahrávky: 43. Polanský (TS), 53. Adamský (Dravecký, Polanský) – 12. Bailen (Michaljov), 28. Drozd (Linglet), 51. Matěruchin (Usenko, Znacharenko), 56. Vesce (Badun). Rozhodčí: Petr Přikryl, Zdeněk Kubičík – Vladan Bojda, Tomáš Mikler. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2907. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Šimboch – Linhart, Nosek, L. Doudera, Hrabal, Foltýn, Adámek – Adamský (A), Polanský (C), Dravecký – Rákos, Kreps, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík, Christov – Rufer, Matuš, Cienciala.
Milčakov – Bailen, Lisovec, Badun, Goroško, Znacharenko, Usenko, Ustiněnko – Cheechoo (C), Szczechura (A), Bujnitskij – Vesce, Ellison, Linglet – Pavlovič, Komarov, Meleško (A) – Drozd, Michaljov, Matěruchin – Lopačuk.

Oceláři do prvního přípravného klání nastoupili s hodně omlazenou sestavou. Z reprezentačních důvodů chyběli Hrubec, Svoboda, Milan Doudera a Orsava. Trenéři pak nechali odpočívat gólmana Hamerlíka, beky Kleslu, Galvase, či útočníky Irgla, Klepiše a Plíhala.

Ač se jednalo o přátelské utkání, zápas se hrál ve velkém tempu. Hned v úvodních minutách bylo k vidění několik šancí na obou stranách, brankáři obou celků ale byli vždy úspěšní. Dinamo si v deváté minutě vybojovalo první početní výhodu, tu hosté z Běloruska ale zužitkovat nedokázali.

WERK ARENA tak první branku viděla až v minutě dvanácté. Jako první se na střeleckou listinu zapsal americký forward ve službách Minsku Nick Bailen. Ten dokázal využít přesného pasu z hole Michaljova a střelou k tyči nedal brankáři Šimbochovi šanci.

Druhou polovinu úvodní dvacetiminutovky poznamenalo několik vyloučení na obou stranách. Dinamo mohlo své vedení navýšit v šestnácté minutě, Cheechoo se Szczechurou ale přečíslení dvou proti jednomu nedotáhli k dokonalosti. Oceláři mohli srovnat krok v samotném závěru periody, Kreps s Hrňou ale v přesilovce neuspěli.

Skóre se tak podruhé měnilo až po sedmi minutách hry druhé dvacetiminutovky. Radovali se opět hosté, konkrétně Sergej Drozd. Běloruský útočník si v závěru oslabení sjel na útočnou modrou, střelou švihem nedal Šimbochovi šanci – 0:2. Slezané mohli vzápětí odpovědět, střela Kovařčíka ale byla nepřesná.

Třetí branku do třinecké sítě pak mohl v polovině duelu přidat Ellison, hostující útočník ale z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou branku. Hráči s dráčkem na hrudi pak mohli snížit vedení Minsku, dvě šance se naskytly pro Rákose. V první třinecký forward pálil do vyrážečky hostujícího gólmana, v závěru druhé třetiny pak brankář Milčakov zlikvidoval únik třinecké jednašedesátky.

První branky se tak Slezané dočkali až v závěrečné periodě. Oceláři hráli přesilovku, když se za hostující obranu dostal Jiří Polanský. Ten byl sice nejprve faulován, při trestném střílení ale kličkou do bekhendu překonal Milčakova – 1:2.

Dvoubrankové vedení na stranu Dinama mohl vrátit Lisovec, z mezikruží ale trefil jen Šimbocha. Minsk si tak na svou třetí branku musel počkat až do jednapadesáté minuty. Dinamu se povedlo zatlačit Oceláře do defenzívy, Šimbocha dorážkou Usenkovy střely překonal Alexander Matěruchin.

Třinečtí kontrovali za necelé tři minuty. Vladimír Dravecký našel rozjetého Martina Adamského, který v úniku propálil Milčakova mezi betony. Vyrovnat mohl za pár vteřin Kreps, z mezikruží ale minul. Dinamo si ale další průběh zápasu hlídalo. Šimboch pouze vyrazil Badunovu střelu, zcela nehlídaný Ryan Vesce pak měl jednoduchou práci dopravit kotouč do odkryté branky – 2:4.

Oceláři se ještě v závěru pokusili o korekci stavu, Milčakov si však dokázal poradit s pokusy Noska a Matuše. Slezané tak první přípravný zápas prohráli v poměru 4:2. Další duel Třinecké čeká v úterý 4.8., kdy na svém ledě přivítají Olomouc.