Mladý výběr zvládl utkání se Skalicí

15.08.2009 · Tomáš Vacho
Třinečtí Oceláři zvítězili nad Skalicí v posledním utkání Rona Cupu, k čemuž výrazným podílem přispěli Roman Tomas a Petr Kanko.
turnaj, sobota 15.8.2009
Skalica
3:6
Třetiny: 1:2, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky: 3. Višňovský (Kutálek) , 29. Šátek (Škadra, Kutálek), 49. Kostourek (Školiak, Pašek) - 1. Kanko (Polanský), 10. Tomas (Martynek, Polanský), 38. Steber, 40. Kanko (Kútny, Ostřížek) , 55. Tomas (Polanský), 59. Ostřížek (Lušňák). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.
Falter - Beňa, Gula - Škadra, Jendek - Škápik, Šnábel - E.Novák, Zálešák, Hartmann - Školiak, Kostourek, Pašek - Kutálek, F.Novák, Šátek - Jarolín, Višňovský
Hamerlík - Hrabal, Malec - Sekeráš, Andersons - Bobček, Kania - Tomas, Polanský, Martynek - Kútny, Kanko, Ostřížek - Lušňák, Hulva, Steber

Utkání začala aktivně obě mužstva - již ve dvaapadesáté sekundě natřikrát propasíroval puk za Falterova záda třinecký Petr Kanko, domácím se gólový účet podařilo otevřít hned vzápětí. Na začátku třetí minuty totiž Hamerlíka přízemní střelou mezi betony překonal Tibor Višňovský. Skalica si od vyrovnávací branky několikrát vytvořila tlak, zejména díky třem přesilovkám, během kterých dokonce hrála sedmnáct sekund ve dvojnásobné přesile. Navzdory tomu se v desáté minutě podruhé ujali vedení hosté, když Roman Tomas střelou z pravého křídla nad ležícího Faltera dokončil útočný výpad spoluhráčů Martynka a Polanského. O dvě minuty později u toho byl opět Tomas, když namazal do šance Martynkovi, proti kterému se krásným zákrokem betonem prezentoval domácí gólman. Zvolněné tempo v závěru první třetiny již nepřineslo žádnou změnu stavu, za zmínku stojí pouze tygří skok Hamerlíka proti šanci Kostourka.

Dvaadvacátá minuta – Jendek školácky namazal Sekerášovi, který se v nečekané šanci rozhodl ještě přihrát, čímž slibnou příležitost zahodil. V devětadvacáté minutě se opět měnilo skóre, Skalica využila přesilovku zásluhou Michala Šátka, který dorážkou dokončil pokus Kutálka. Třinec se o minutu později mohl opět ujmout vedení, tyčku ale nastřelil nejprve Tomas, ihned poté i Polanský. Úvod druhé poloviny utkání probíhal ve znamení neproměněných tutovek na obou stranách. Ve třiatřicáté minutě nejprve spálil velkou šanci skalický Pašek, když osamocen v ideální pozici neprostřelil brankáře hostů. Po chvíli na druhé straně tváří v tvář Falterovi neuspěl Roman Tomas. Poslední šanci domácích ve druhé třetině zlikvidoval pozorný Hamerlík, když vyrazil prudkou střelu Paška z levého kruhu. Závěr prostřední části zápasu patřil Třinci – nejprve důrazný Jan Steber nadvakrát propasíroval puk za brankovou čáru, chvíli před zazněním sirény se taktéž z dorážky radoval Petr Kanko, který takto dotáhl předešlou akci Kútneho – 2:4.

Od čtyřicáté minuty byl průběh utkání poměrně vyrovnaný, Třinec ale do útočného pásma pronikal častěji než soupeř. V osmačtyřicáté minutě dostali domácí příležitost přesilové hry za faul Martynka, kterou náležitě využili – puk pod břevno po předchozí náramné kombinaci po ose Kostourek – Pašek – Školiak zavěsil právě Kostourek, který celou akci založil. Dva domácí hráči se ve čtyřiapadesáté minutě utkání nechali v krátkém časovém intervalu vyloučit, čehož využil Roman Tomas a vstřelil svůj druhý gól v utkání. Konec utkání měl jednoznačný scénář – hostující Ostřížek ještě přidal šestou branku Ocelářů a Třinec se tak mohl radovat ze svého závěrečného vítězství v turnaji.