Mise splněna, porážka vrácena – Vítkovice také odjíždějí bez vstřelené branky

28.12.2015 · Tomáš Vacho
Poslední domácí zápas roku, šlágr 31. kola Tipsport extraligy, moravskoslezské derby mezi Třincem a rivalem z Vítkovic. To jsou parametry, které dnes vyprodaly Werk Arénu. Nažhavení diváci byli svědky jednoznačného výsledku 3:0, průběh utkání však tak jednoznačný nebyl a Oceláři si výhru vybojovali poctivým výkonem!
31.kolo, pondělí 28.12.2015
3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Kopecký (Polanský), 38. Žejdl (Irgl, Dravecký), 45. Plíhal (Adamský, Nosek). Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Roman Mrkva – Milan Jindra, Michal Zíka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 18:27.
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Hrabal, Slovák, L. Doudera, Klesla – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Polanský, Svačina – Adamský, Plíhal, Kopecký – Tybor, Jašek, Rufer
Dolejš – Kudělka, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Kovář, Štich, Štencel – Kucsera, Kolouch, Vandas – Němec, Burger, Zdráhal – Káňa, Strapáč, Hovorka – Húževka, Jáchym, Tomi

Domácí tým do zápasu vstoupil aktivněji, však také měl soupeři co vracet – při posledním měření sil utrpěl drtivou porážku. Skóre tak otevřel již v páté minutě Tomáš Kopecký, jehož velmi přesná střela propadla Dolejšovi mezi betony.

Pak se ale počáteční emoce uklidnily a ze strany domácích již nebyly k vidění další podobně nebezpečné ofenzivní výpady.

Vítkovice se naopak dlouho nemohly dostat do zakončení, byť k dispozici dostaly dvě přesilové hry a v útočném pásmu trávily více než dostatek času. Výjimku tvoří střelecké pokusy Čerešňáka a Němce, s těmi si však Hrubec lehce poradil.

Druhá perioda již nabídla více zajímavých momentů. Hosté mohli srovnat stav na jejím začátku, když Vadas vystihnul rozehrávku Rotha. Ve skvělé pozici tváří v tvář Hrubcovi však bekhendovým pokusem nechal znovu vyniknout brankáře Třince.

V osmadvacáté minutě se do puku na modré čáře opřel Galvas, kotouč se odrazil a ten pak na bránu vyslal ještě Sýkora, Dolejš však byl pozorný a puk vyrazil do dostatečné vzdálenosti od brány.

Ve třiatřicáté minutě měli hosté další šanci na srovnání stavu, ale Kolouch v dobré pozici nedokázal zužitkovat Kucserovu pěknou přihrávku, jeho střela totiž znovu trefila pouze skvěle postaveného Hrubce.

Vítkovice byly v této fázi hry dravější, paradoxně se však z další branky radovali domácí. Stalo se tak na konci osmatřicáté minuty, kdy Irgl nabídnul Lukáši Žejdlovi puk mezi kruhy, odkud se již třinecká osmasedmdesátka nemohla mýlit.

Na začátku poslední periody vedli Oceláři již o tři branky. Nosek chtěl přihrát Adamskému, ten se však odrazem nakonec dostal až k Tomáši Plíhalovi, který individuální akcí překonal Dolejše.

Pověstnou jiskru naděje mohl pro hostující celek vykřesat v sedmačtyřicáté minutě Kudělka, jeho dobrý pokus z mezikruží však ukryl stále skvěle chytající Hrubec.

Žádné další komplikace již Třinec nedopustil a v poklidu si tak dokráčel pro výhru za plný počet bodů, která znamená odplatu za poslední nevydařené měření sil na vítkovickém ledě.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Celý tým, od brankáře až po posledního útočníka, podal výborný výkon. Hráli jsme svoji hru, přesně to, co po hráčích chceme, a to je především dobrá defenzivní hra, protože kluci útočit nezapomněli. Chtěli jsme hrát na rychlé brejky, to se nám také dařilo. První a druhou třetinu trochu ovlivnily oslabení, nám se ale pak naštěstí povedlo využít přesilovku. Za třetí třetinu musím každého hráče pochválit za týmový výkon.“

Ladislav Svozil (HC Vítkovice Steel): „Do Třince jsme jeli povzbuzeni domácí výhrou a především pěti brankami, protože v posledních kolech jsme moc gólů nedávali. To se ukázalo i dnes. Domácí hodně změnili svou hru, nejsou tak aktivní, jak kdysi. Teď si vytvoří tlak, pak se ale okamžitě stáhnou do středního pásma, nám se nepovedlo najít recept jak se dostat do brankových příležitostí. Měli jsme šest přesilovek, ani jednu jsme ale nevyužili, a proto jsme nemohli vyhrát. Třinec se šťastnou střelou přes obránce dostal do vedení, to pak potvrdil v přesilovce. Na tu jsme se připravovali, naši hráči to sice přečetli, ale byli u puku o krok později. Za stavu 0:2 už jsme hráli v křeči, domácí dobře bránili a čekali na brejky. Utkání vyhráli zaslouženě.“