Krasojízda čísla 87, Oceláři srazili Zlín

11.08.2020 · Daniel Ježek
Hráči s drakem na prsou v úterý absolvovali třetí duel letního turnaje Generali Česká Cup. Oceláři na svém ledě přivítali Zlín, po vítězství 5:2 si do tabulky zapsali další tři body. Hattrickem se na výhře podílel Michal Kovařčík.
Generali Česká, 3.k., úterý 11.8.2020
5:2
Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Hrňa (M. Stránský, Vrána), 15. Dravecký (Kofroň), 16. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Musil), 46. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Doudera), 52. M. Kovařčík (Gernát) – 1. Herman (Fořt, Gazda), 31. Fořt (Ondráček, Gazda). Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: L. Daneček – M. Doudera, Gernát, F. Haman, D. Musil, Hrachovský, Jaroměřský, Zahradníček – Kurovský, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, Marcinko (A), M. Kovařčík – D. Kofroň, J. Mikúš, Dravecký (C) – Hrňa.
PSG Berani Zlín: Kořének – Gazda, Žižka (C), D. Nosek (A), Dluhoš, Řezníček, Matyáš Hamrlík – Ondráček, Fořt, Herman – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Dobiáš, Fryšara, Z. Okál (A) – Dufek, Karafiát, Václavek.

Třetí kolo letního turnaje Generali Česká Cup začalo pěkně zhurta. Již po třiceti vteřinách viděli diváci přítomní ve WERK ARENĚ první přesnou trefu, hostující tým do vedení poslal Jakub Herman, který za bezmocného Danečka dorazil střelu Fořta. Oceláři mohli odpovědět za pět minut, spolupráce bratří Kovařčíků ale skončila střelou mladšího Michala nad zlínskou branku. Třinečtí následně zahrávali dvě přesilové hry, prosadili se ale až při druhé příležitosti. Ještě před vypršením první desetiminutovky dostal do prostoru mezi kruhy nabito Erik Hrňa, útočník domácích vymetl pavučinky v levém horním rohu Kořénkovy branky.

Hosté mohli reagovat hned vzápětí, kdy chybnou Hrachovského rozehrávku zachytil Fořt. Daneček byl připraven. Ke slovu se tak opět přihlásili Oceláři. Ve čtrnácté minutě ještě Kurovský v úniku neuspěl, poté ale hráči s drakem na prsou dvakrát udeřili v rozmezí pouhých čtrnácti vteřin. Do vedení poslal domácí hokejisty kapitán Vladimír Dravecký, jehož střela ze zápěstí propadla Kořénkovi až do sítě. Následně zafungovala bratrská spolupráce s úspěšným zakončovatelem Michalem Kovařčíkem.

Berani mohli manko stáhnout v přesilovce ze závěrečných minut periody, Gazdova bomba ale těsně minula třineckou branku. Hosté se pak v početní výhodě neprosadili ani po změně stran. Po úspěšně zvládnutém oslabení se do tempa dostali opět hráči v černých dresech, kteří místy hodně mačkali svého soupeře. Na Kořénkovu branku létal jeden kotouč za druhým, nikdo z Třineckých ale přesně nemířil.

V polovině základní hrací doby se Zlín dostal do další přesilovky, tuto již ševci zužitkovali. Tomáš Fořt před Danečkem šikovně tečoval střelu Ondráčka, třinecký maskovaný muž byl bez šance. Další průběh prostřední dvacetiminutovky ovlivnilo několik prohřešků proti pravidlům na obou stranách barikády. Domácí chvíli hráli ve třech proti čtyřem, nerovnovážný stav na ledě panoval šest minut. Další přesnou trefu si ale oba celky schovaly až do třetiny závěrečné.

Čekalo se nakonec necelých šest minut. Oceláři nejprve přečkali atak Zlína, v protiakci pak Douderovu střelu hosté srazili ke zcela nehlídanému Michalu Kovařčíkovi, který z ostrého úhlu usměrnil kotouč za záda zlínského gólmana. Oceláři následně kontrolovali své dvoubrankové vedení a nepouštěli Zlín do větších šancí. Naopak v padesáté minutě mohl náskok domácích navýšit Vrána, po akci na levém křídle ale centr elitní formace neuspěl.

Hned v další minutě už Slezané slavili pátou branku. Michal Kovařčík si na útočné modré vzal kotouč do své moci, z bránících hráčů si udělal tréninkové kužely a po bekhendové kličce dovršil hattrick. Razítko na třineckou výhru pak mohl v předposlední minutě přidat Stránský, Hrňovu přihrávku před prázdnou branku ale hosté zablokovali. Oceláři tak v turnaji Generali Česká Cup zůstávají stoprocentní a s devíti body vedou tabulku skupiny D.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "V prvním střídání jsme inkasovali, ale trefa soupeře nás nakopla a poté jsme odehráli velmi dobrý zápas. Měli jsme dobrý pohyb, což platí o útočné i obranné třetině. Do poloviny zápasu jsme dominovali, ale trochu nás rozhodila série vyloučení ve druhé části, lehce jsme vypadli z role, vypadli jsme z tempa. Zlín po druhém gólu ožil, ale od stavu 4:2 jsme znovu měli hru pod kontrolou. Odehráli jsme slušný zápas. Převládá pocit spokojenosti."

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): "V první třetině jsme byli pod tlakem, góly šly rychle za sebou. Poté se naše hra zlepšila, ve druhé třetině jsme se dostali až na kontaktní gól. Nakonec konečný výsledek je nepříznivý, ale hra nebyla špatná. Měli jsme řadu příležitostí, neproměnili jsme přesilovku do třech. Nastoupila řada mladíků, dobře chytal mladý gólman Michal Kořének. Každopádně bereme výsledek jako přípravný zápas. Zápas nám ukázal další věci, na kterých musíme v tréninku ještě zapracovat."