Konečně výhra - Oceláři kontra Slavia 5:2!

22.11.2013 · Martin Stebel
Třineckým hokejistům se povedlo rázně ukončit nepříznivou sérii porážek a v pátečním podvečeru před televizními kamerami dokázali zdolat pražskou Slavii poměrem 5:2. Na cenném triumfu měl zásadní podíl dvoubrankový Martin Adamský. Po jedné trefě přidali Jakub Orsava, David Květoň a taky nestárnoucí matador Jan Peterek.
23., pátek 22.11.2013
Slavia Praha
5:2
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Adamský (Martin Růžička), 20. Adamský (Hrabal, Martin Růžička), 36. Orsava (Polanský, Adamský), 46. Peterek (Květoň), 57. Květoň (Peterek, Hrubec) – 36. V. Růžička (Kolařík, Žejdl), 46. Klhůfek Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Jindra, Skopal Diváci: 3955 Vyloučení: 5:3 V oslabení: 2:0 Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2 Střely na branku: 42:28
Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa. Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rufer, Peterek, Květoň – Rákos, Marek Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.
Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec (C), Holub, Kolařík, Wharton, Knot, Beňovič – Tomica, Bednář, Skokan – Sklenář, V. Růžička, Žejdl – Poletín, Vrdlovec, Krenželok – Doležal, Klhůfek, Stránský. Trenér: Vladimír Růžička.

Střetnutí 23. kola Tipsport extraligy nabídlo duel dvou týmů, kterým se momentálně příliš nedaří. Z úvodu stojí za zmínku příležitost hostujícího Bednáře, který se snažil prosadit z otočky, ale kvalitním defenzivním zákrokem se prezentoval Martin Lojek. Slavia hrozila i v dalším průběhu, kdy Skokan předal touš Sklenářovi, který jeho nabídku před brankou jen jemně tečoval, třinecký gólman však pohotově zasáhl betony. Slezané poprvé vážněji vystrčili růžky začátkem šesté minuty. Bonk projel po pravém křídle až před bránu a tam se snažil dostrkat puk za Furcha. Gólman hostí jeho snahu zmařil a kotouč vyrazil.

Obecenstvo ve Werk aréně poprvé zvedalo ruce nad hlavu na konci deváté minuty. Chybujícího Šticha obral ve vlastním oslabení na modré čáře o puk Martin Růžička a přiklepl jej pro Martina Adamského, jenž projel po levém křídle zcela sám a s přehledem zavěsil – 1:0! V dalším průběhu třetiny měli Oceláři více ze hry, ale gólové vyjádření přišlo až v poslední minutě. Domácí podruhé v dnešním utkání udeřili ve vlastním oslabení! Vyhozený kotouč zpracoval rukavicí Martin Adamský, tentokrát se projel pro změnu po pravém křídle, nic zbytečně nevymýšlel a tvrdým projektilem propálil Furcha – 2:0!

Prostřední dějství odstartovala příležitost třineckého mladíka Marka Růžičky, který svižně projel až do útočného pásma, ale jeho rána byla zablokována. Slavia byla blízko kontaktní brance v sedmadvacáté minutě, kdy Petr Kadlec přihrál rozjetému Bednářovi, ten elegantně projel mezi všemi Slezany a jeho bekhendové zakončení zastavoval Hrubec špičkou betonu! Domácí se mohli prosadit v polovině utkání. Adamského ránu od mantinelu vyrazil Furch betony jen před sebe a Orsava se snažil zamést kotouč do sítě z otočky. Zakončení mu však nesedlo podle představ a trefil jen gólmana Slavie.

Sešívaní se přece jen dočkali v šestatřicáté minutě, kdy zasypali Hrubce sprškou střel, až se jedna z nich ujala. Kolaříkovu ránu třinecký brankář pouze vyrazil a dorážející Vladimír Růžička už síť rozvlnil – 2:1! Radost hostů však měla jepičí život, Oceláři kontrovali krátce poté, kdy se do výborné pozice dostal Polanský, který optimálně přihrál puk volnému Jakubu Orsavovi, jenž se z první trefil přesně za Furchova záda – 3:1!

Začátek poslední části byl ve znamení převahy hostů, jenže v zakončení scházel klid a preciznost. Ve 46. minutě to už bylo o tři góly. Brejk Slezanů byl pro hosty z Prahy smrtící. Květoň s Peterkem ujížděli sami proti jedinému slávistovi. Květoň poslal přesnou žabičku na hůl Jana Peterka a ostřílený rutinér v pohodě zvýšil na 4:1! Slavisté však sympaticky nesložili zbraně a ještě ve stejné minutě snížili. Třinecký Krejčí při rozehrávce podklouzl a ztratil puk. Ten se dostal k Pavlu Klhůfkovi, který neměl s přesným zakončením do Hrubcovy branky větší obtíže – 4:2!

Hosté i poté byli značně nebezpeční a Šimon Hrubec rozhodně nudou netrpěl. Definitivním hřebíkem do slavistické rakvičky byl zásah Davida Květoně, který se šikovně obtočil kolem Poletína a z pravého křídla precizně zamířil do horní části brány. Dominik Furch neměl nejmenší nárok – 5:2! Oceláři tak k velké radosti bouřlivého publika získali druhý letošní skalp nebezpečné Slavie.

Jiří Kalous (Třinec): "Tentokrát to byl z naší strany mnohem bojovnější výkon než v posledních zápasech. Další rozdíl byl v tom, že jsme proměnili téměř všechny šance, které jsme si vytvořili. Důležité byly dva góly Adamského v oslabení a hrubky slavistické obrany, které jsme dokázali trestat."

Ondřej Weissmann (Slavia): "Důvody naší prohry bych shrnul do tří bodů. Zaprvé dva góly, které jsme si nechali dát od Adamského při naší přesilovce. Zadruhé další naše hrubky v obraně, Třinec dal čtyři góly z brejků do otevřené obrany. A zatřetí proměňování šancí. My jsme ty naše nevyužili, Třinec naopak proměnil skoro všechno, co si vypracoval."