Kádr mladíků potrápil mistrovské Košice

14.08.2009 · Adam Sušovský
Pouze pět hráčů (Duba, Seman, Lojek, Růžička a Kohn) vypomohlo v dnešním zápase s Košicemi výběru třineckých mladíků na trenčínském Rona cupu. Po včerejším překvapivém vítězství nad domácí Duklou Oceláři dlouho trápili mistrovské Košice, na vítězství to ale nestačilo.
turnaj, pátek 14.8.2009
Košice
3:2
Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Faith (Hoglund, Tabaček), 11.Huna (Gron), 44. Huna (Deyl) - 3. Kohn (Seman, Růžička), 24. Růžička (Kohn). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Halász - Gajdoš, Tabaček, Mertel, Deyl, Sýkora, Pichnarčík - Hoglund, Faith, Bartoš - Huna, Gron, Jenčík - Kmiť, Húževka, Miklík - Gmitter, Baláž, Šimurda
Duba - Bobček, Sekeráš , Lojek, Seman, Andersons, Kania, Dóczy - Mičulka, Ostřížek, Fiala - Růžička, Marosz, Kohn - Kanko, Kútny, Hulva - Steber, Lušnák, Kaďorek - Orsava

Do zápasu vstoupili Oceláři pravou nohou a už ve 3. minutě vedli 1:0, když Ladislav Kohn ve vlastním oslabení prostřelil přesunujícího se Halásze. O necelé dvě minuty později však slovenský tým vyrovnal, když početní výhodu stihl přesným zásahem ukončit slabou střelou Faith - 1:1.

V 9. minutě mohl znovu strhnout vedení na stranu Ocelářů Růžička, ale ani natřikrát výborného gólmana nepřekonal. Zákonitě tedy přišel trest, když se i Košice radovaly ve vlastním oslabení. Huna elegantně přebral v otočce na modré čáře pas Grona a z úniku poslal puk pod vyrážečku Duby - 2:1.

Konec první části vyšperkovala mela před brankářem Košic. Nejprve si vyměnili názory střelci úvodních branek Kohn s Faithem, o pár sekund později byli za hrubost a napadení vyloučeni hned tři hráči Košic, kteří si vyšlápli na Petra Kanka.

Oceláři vyrovnali v minutě čtyřiadvacáté. Velmi aktivní Martin Růžička se z první opřel do pasu Kohna a poslal puk pod lapačku brankáře - 2:2. Na konci třetiny mohli jít Třinečtí do vedení, ale Hulva v samostatném úniku napálil černý nesmysl pouze do tyče.

Do třetí třetiny vstoupily aktivněji Košice, ale v závaru před bránou Duby se nikomu z nich nepodařilo puk procpat za záda gólmana. Přesto se ale "domácí" radovali z gólu, když o dvě minuty později vymetl šibenici Dubovy brány Huna - 3:2.

Jednobrankovou ztrátu se už Ocelářům dohnat do konce zápasu nepovedlo ani přes snahu na konci zápasu, kdy se do dobré střelecké pozice dostal Kanko a Sekeráš. Oceláři podlehli ve svém druhém vystoupení na Rona cupu Košicím 2:3. Za výsledek se však omlazená sestava stydět rozhodně nemusí.