Jágrova družina odjíždí z Třince s prázdnou

12.11.2012 · Tomáš Vacho
Vyprodaná Werk Aréna byla dnes svědkem parádní podívané, ve které domácí Oceláři zdolali po nervydrásajícím souboji rivala z Kladna výsledkem 4:3. O tři body se postaral dvěma góly Květoň, jedním zásahem přispěli Růžička s Varaďou.
21.kolo, pondělí 12.11.2012
Kladno
4:3
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 12. Růžička (Galvas, Peterek), 17. Květoň, 29. Květoň (Polanský, Zagrapan), 35. Varaďa (Růžička M., Zíb) - 4. Jágr (Židlický), 46. Dragoun (Kuchler), 48. Dragoun (Kuchler, Majeský). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Hrabal, Galvas, Roth, Ovčačík, Klesla, Klouček, Lojek - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, Květoň - Rákos, Polanský, Orsava - Adamský, Podešva, Klimenta
Chábera (Cigánek) - Židlický, Kameš, Růžička D., Majeský, Piskáček, Procházka - Tlustý, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Patera, Bicek - Kuchler, Dragoun, Kuchejda - Eberle, Melka, Lukáč

Hosté z Kladna na soupeře vlétli hned od začátku a to také přineslo rychlé otevření skóre. Ve čtvrté minutě se o to postaral kdo jiný než Jaromír Jágr, který převzal puk ve středním pásmu, „udělal“ si tři protihráče a zavěsil pod břevno.

Hosté byli až do dvanácté minuty lepším celkem a Oceláři se dlouho nemohli prosadit. Zlom přišel v čase 11:32, kdy se do puku na modré čáře opřel Lukáš Galvas, kterou Chábera ještě stačil vyrazit, pohotovou dorážku Martina Růžičky však už nikoliv.

Vyrovnané skóre přineslo výrazné oživení projevu domácích, kteří si již dokázali vytvořit i souvislejší tlak. V patnácté minutě si Chábera málem srazil Růžičkovu prudkou příhru do vlastní branky, chvíli na to se musel kladenský strážce otáčet proti pokusům Klesly a Růžičky, který zastavila až gólmanova maska.

Tlak Ocelářů vyústil v obrat skóre v sedmnácté minutě, kdy Plekanec hrubou chybou dopomohl Davidu Květoňovi k šanci, ve které se třinecký forward nemýlil.

V samém závěru první periody mohl zařídit domácí kapitán Bonk dvoubrankové vedení, ale tomu v dobré pozici přeskočil puk přes hokejku.

Po první přestávce byla k vidění nejprve dobrá dorážka Bonka po Hrabalové střele, která ale skončila pouze na tyči.

Hosté byli blízko vyrovnání ve dvaadvacáté minutě, když se v šanci ocitnul David Růžička, jehož nepovedená střela se proměnila v dokonale promyšlenou „narážečku“ o mantinel. Celou situaci se štěstím vyřešil Hamerlík.

V polovině utkání se domácím přece jen podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Prudká rána Davida Květoně se jako v biliáru odrazila od obou tyčí a zapadla za brankovou čáru.

A když se v pětatřicáté minutě po nenápadné střele od modré čáry prosadil i Václav Varaďa, vše nasvědčovalo tomu, že Oceláři mají vše pevně v rukou.

Jenže proti Třinci dnes hrálo hvězdami nabité Kladno, a tak přišla série šancí Rytířů. Ještě v pětatřicáté minutě málem odpověděl Jan Hlaváč, když se jeho pokus s pomocí domácího obránce nebezpečně dostal do brankoviště a Hamerlík ho s vypětím všech sil zpacifikoval.

V devětatřicáté minutě se po chybě domácí obrany ocitnul tváří v tvář gólmanovi Jiří Tlustý, ale střelu mezi betony Hamerlík očekával.

Skvělé nasazení a dobré šance si Rytíři přenesli i do poslední periody a pro Oceláře nastaly těžké časy. Základní kámen úspěchu v šestačtyřicáté minutě položil Michal Dragoun, který stál ve správný čas na správném místě a dorazil Kuchlerovu střelu.

Za další minutu se do dobré pozice prodral Jiří Bicek, ale střelu mezi betony Hamerlík pokryl. A když v sedmačtyřicáté minutě neuznali sudí na základě videa vstřelenou branku, přišla minuta osmačtyřicátá, ve které se hostujícímu celku podařilo srovnat na rozdíl jediné branky. Postaral se o to znovu Michal Dragoun, který přesnou ranou pod horní tyč nedal šanci Hamerlíkovi.

V padesáté minutě hráli domácí v oslabení a stálo při nich obrovské štěstí. Židlický totiž nejprve vyslal prudkou střelu, kterou někdo z klubka hráčů před bránou tečoval a následně se k dorážce dostal Plekanec, který trefil pouze tyč Hamerlíkovy brány.

Ve dvaapadesáté minutě měli domácí opět štěstí, když po Plekancově ráně vypadnul Hamerlíkovi puk, jenže poblíže nebyl nikdo z kladenských na dorážku.

Ve třiapadesáté minutě se do obré šance dostala dvojice Plekanec – Tlustý, ale střela druhého jmenovaného nezamířil dobře a kotouč letěl nad bránu.

Kladno ještě v závěru zkusilo hru bez brankáře, ale domácí již další kapitulaci nepřipustili a za mohutného aplausu vyprodané třinecké Werk Areény došli ke tříbodovému vítězství.

Josef Turek (Třinec): Nerozehráli jsme utkání dobře. Vzadu jsme trošku ustupovali a dostali branku. Pak jsme se ale naštěstí vzchopili a otočili na 2:1. Pořád jsme si říkali, že hru nemůžeme otevřít. Podařilo se nám ještě odskočit na 4:1. Do třetí třetiny jsme počítali s obrovským tlakem Kladna, ale řekli jsme si, že hru nebudeme úplně zavírat. Kladno se přiblížilo na jeden gól, ale přestáli jsme klíčovou přesilovku Kladna, kdy nás podržel výborně chytající Hamerlík. Moc si toho ceníme, že jsme porazili takový tým jako Kladno.

Petr Tatíček (Kladno): Začali jsme docela dobře a šli jsme do vedení. Ale pak jsme hráli zbytečně ustrašeně a soupeř zaslouženě otočil. Ve druhé třetině jsme se rozjeli, byli jsme důraznější a vyrovnali jsme hru. Paradoxně jsme ji 0:2 prohráli, protože jsme zklamali v koncovce. Myslím, že ve třetí třetině jsme soupeře výrazně přehráli a přestříleli, ale v závěru jsme neměli štěstí. Bod jsme si dnes zasloužili.