Hektický duel pro Oceláře, v nájezdech rozhodl Luka!

11.12.2015 · Daniel Ježek
Duel sedmadvacátého kola mezi Oceláři a Chomutovem se proměnil ve velmi napínavý souboj. Oceláři dvěma trefami Kopeckého šli do vedení, Chomutov dokázal otočit vývoj na svou stranu. Plíhal čtrnáct vteřin pře koncem srovnal, Luka v nájezdech zařídil výhru.
27.kolo, pátek 11.12.2015
Chomutov
4:3sn
Třetiny: 1:0, 1:3, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl, Roth), 60. Dravecký (Adamský, Kopecký), rozh. nájezd Luka – 24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (Růžička, Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta). Rozhodčí: Čech, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2, navíc Červenka (CHM) 10 min OT + DKÚ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 989. Střely na branku: 39:24. Zblokované střely: 18:13. Hity: 28:18. Vhazování: 47:36. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas (A), Roth, M. Doudera, Hrabal, Slovák – Adamský, Plíhal, Rákos – Dravecký, Kopecký, Irgl – Žejdl, Polanský (C), Jašek – Matuš, Káňa, Luka.
Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka (C), Růžička, Květoň – Sklenář, Račuk, Chlouba – Hřebejk, Dušek (A), Veselý.

Domácí do zápasu vstoupili aktivněji, než jejich soupeř. Oceláři od úvodních minut bušili do chomutovských vrat, odměnou jim byla první branka duelu. Vladimír Dravecký vybojoval za hostující brankou kotouč pro Tomáše Kopeckého, který si vybruslil před Kopřivu a zasunul kotouč mezi jeho betony.

Chomutovští se do první větší šance dostali po uplynutí poloviny první periody v přesilové hře po faulu Irgla. Oceláři se místy dostávali pod velký tlak, Hrubec ale všechny chomutovské střely dokázal zneškodnit. Nejbezpečnější šanci nerovnovážného stavu hráčů na ledě však měli domácí, jmenovitě Doudera s Rákosem. Ti se po chybě Červenky dostali do přečíslení dvou proti nikomu, první jmenovaný ale vše řešil individuálně a na Kopřivu si nepřišel.

Piráti mohli srovnat v minutě sedmnácté, kotouč se po Tomicově ráně odrazil od břevna pozorný Hrubec jej pak ukryl v lapačce. Ke slovu se tak opět přihlásili Slezané, a to přesilovkou v úvodu druhé části. Luka sice napálil jen tyč Kopřivovy brány, za dalších čtyřicet vteřin už Oceláři slavili. Irgl posouval kotouč před branku, tam se k němu dostal Tomáš Kopecký, který si jej stáhl na forhend a zavěsil pod horní tyč – 2:0.

Hosté ale složit zbraně nehodlali. Za dvě minuty tečoval Štěpán Hřebejk Ruttovu střelu mimo Hrubcův dosah, po dalších dvou minutách už bylo srovnáno. Vondrka s Růžičkou rozebrali třineckou obranu, David Květoň pálil z bezprostřední blízkosti do odkryté klece – 2:2.

Piráti byli aktivnějším týmem také v dalším průběhu hry, dvojnásobnou početní výhodu ale zužitkoval nedokázali. To však hostující tým nemuselo mrzet, neboť v třiatřicáté minutě šel do vedení. Červenka zpoza brány namazal na modré stojícímu Michalu Vondrkovi, jenž odrazem o horní tyč poslal kotouč za Hrubcova záda – 2:3.

Oceláři se ale s nepříznivým stavem nehodlali smířit a ještě do druhé přestávky mohli srovnat. Rákosovo nahození se od Červenkových bruslí odrazil směrem na branku, kousek černý pryže ale nakonec doskákal mimo tři tyče. Úvod poslední periody se poté nesl v duchu velkého tlaku domácího týmu, Polanský, Luka, Žejdl, Hrabal ani Doudera ale Kopřivu překonat nedokázali.

Další velkou příležitost ke srovnání měl v čtyřiapadesáté minutě Zbyněk Irgl, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefil branku. Za další minutu se před Kopřivu natlačil Adamský, ani on ale na hostujícího brankáře vyzrát nedokázal.

Oceláři se ještě v závěrečných minutách hry pokoušeli o srovnání stavu, překonat Kopřivu potřetí už se jim ale nepovedlo. Hráči s dráčkem na hrudi se v závěrečných dvou minutách pokusili o srovnání při hře bez brankáře, to se jim nakonec povedlo čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou. Ve skrumáži před Kopřivovou brankou se nejlépe orientoval Vladimír Dravecký, kterému sice střela nesedla, kotouč se ale od bruslí Tomáše Plíhala odrazil mezi betony hostujícího brankáře.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, WERK ARENA tak viděla samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži byli lepší hráči Třince, Vladimír Luka dvěma trefami zařídil domácím bonusový bod. Oceláři - Chomutov 4:3 sn.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Musím poděkovat celému týmu, dnes podal výkon, ve kterém ukázal srdíčko a chuť vyhrát. Průběh utkání nebyl lehký, dalo by se říct, že z chvíli pohodového výsledku 2:0 během pár minut jsme opět ukázali, že stále máme problémy odehrát systémovou hru po celý zápas. V závěrečné třetině jsme za tou remízou šli a zasloužili si jí. Nájezdy jsou dovednost, dnes štěstí stálo na naší straně. Doufejme, že to bude odraz k lepším výkonům."

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): "Z výsledku jsem zklamaný, k výhře jsme měli opravdu blízko. Musím ale uznat, že Třinec v odvedl dobrou práci, naši hráči byli místy pod velkým tlakem. Tým musím pochválit za třetí třetinu, tu jsme sehráli poměrně dobře a nepouštěli domácí do tolika šancí, jako v předchozím průběhu. Z výsledku jsem zklamaný, čtrnáct vteřin před koncem si nesmíme dovolit inkasovat. Nájezdy se pak obrátily proti nám, to bylo jasné. Když takhle selžete, tak to je špatně. Třinci gratuluji, vložil do toho hodně úsilí."