Festival zahozených šancí za bod

19.01.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři podruhé za sebou prohráli, tentokrát si však mohli započítat do tabulky alespoň bod. V zápase proti Mladé Boleslavi dlouho hledali recept na reprezentačního gólmana Marka Schwarze. Trefy Kohna, Pospíšila a Cartelliho zajistily Ocelářům po šedesáti minutách remízu, v samostatných nájezdech byli úspěnější Středočeši.
42.kolo, úterý 19.1.2010
Ml. Boleslav
3:4sn
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:3, 0:0, 2:0 – 0:0  Branky a nahrávky: 12. Kohn (Zíb, Tomas), 45. Pospíšil (Květoň, Kohn), 51. Cartelli (Květoň, Kohn) - 6. Fabuš (Macho), 15. Sýkora (Pabiška, Vrbata), 18. Macho (Kracík), rozhodující nájezd Gajovský. Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:12, navíc Bahenský 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 2 838. Střely na branku: 53:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3 – 3:4.  2838
Hamerlík (21. Duba) - Seman, Platil, Malec, Cartelli, Hrabal, Zíb, Výtisk, Lojek - Martynek, Bonk, Polák - Květoň, Peterek, Pospíšil - Tomas, Polanský, Kohn - Kanko, Hampl, Marosz.
Schwarz – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Žabka – Pabiška, Král, Sup – Nouza, T. Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – D. Vrbata.

Úvodní třetina přinesla zprvu hokejovou oťukávanou a opatrný start obou soupeřů. Nebezpečnějším týmem byla přesto Mladá Boleslav a právem se už v 6. minutě radovala z úvodní branky. S Machovým pokusem si sice Hamerlík ještě poradil, s následnou důraznou dorážkou Petera Fabuše si už ovšem rady nevěděl - 0:1.

Do první větší šance Ocelářů se dostal Radek Bonk, z těsné blízkosti ale bránu netrefil. Radost na straně bílých tak přišla až ve 12. minutě. Zíb nabil mezi kruhy Ladislavu Kohnovi, který zavřel oči, opřel se do puku a rozvlnil síť u pravé tyče Schwarzovy brány - 1:1.

Hosté hned vzápětí postrašili Králem, který se zkoušel marně obtočit kolem brány. V přesilovce z 15. minuty už ovšem udeřili. Pabiška našel křižnou přihrávkou na pravém kruhu Tomáše Sýkoru, který z první zabíjel - 1:2.

Hůř z pohledu domácích mohlo být hned v následující minutě. V přesilovce Ocelářů totiž našel skulinku na modré Pabiška a uháněl zcela sám na Hamerlíka. Při pokusu o bekhendové zakončení se mu ovšem postavil puk na hranu a vysoko přestřelil. Přesto se hosté dvoubrankového vedení dočkali. Michal Macho si vyjel mezi kruhy, nabil si o brusle Kohna a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3.

Druhou třetinu začali znovu aktivněji hosté. Král sám před brankou přestřelil, Nouza pak z pravého kruhu dělovkou minul. Poté už přebrali taktovku zápasu Oceláři. Proti jejich snaze byl však muž v masce - Marek Schwarz. Hostující gólman ve druhé třetině pochytal všech 18 střel domácích, přičemž vytáhl ze svého rukávu celou škálu brankářských dovedností. Od rychlé lapačky proti střele Hrabala, po skvělý beton vystavený zakončení Pospíšila i rychlého přesunutí směrem ke koncovce Martynka. Jednou ho zachránila i tyč po pumelici z hole Bonka.

Ve stejném duchu se nesla i třetí třetina. Oceláři na svého soupeře hned od začátku vlétli a brzy byli odměnění kontaktní brankou. Když si do tandemu na zadovku Květoně najel Tomáš Pospíšil, s ničím se nepáral a poslal puk rovnou do sítě - 2:3.

Zápasu nechyběla bojovnost, ale ani přespříliš tvrdá hra. Časté a někdy zbytečné fauly hostů posadily Oceláře na koně a vývoj trestů daroval domácím téměř minutovou přesilovku 4 na 3. V té se Ocelářům povedlo roztočit kolotoč, nabít na modrou Mario Cartellimu, který pak dokonal celé dílo ránou nad levý beton brankáře – 3:3.

V tuto chvíli nápor Ocelářů gradoval, hosté ovšem dokázali velmi rychle zvednout hlavy a další zmatky ve své obraně dobrou prací ve střední třetině nedovolili. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se hrálo pouze v pásmu před Schwarzem. Většina střeleckých pokusů Třince ovšem mířila do středu brány nebo úplně mimo. O osudu druhého bodu proto rozhodly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl po nádherné kličce Nikola Gajovský – 3:4. Druhý bod tedy putuje do středních Čech.

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Je třeba ocenit kluky, protože jsme dohrávali na pár hráčů, abychom to vyrovnali. Hamerlíka jsme vystřídali sami, hráči mu při těch gólech vůbec nepomohli a bylo otázkou jak by se cítil. Nedohrál Kohn, který má tržnou ránu na nártu."

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "První dvě třetiny jsme hráli dobře. Domácí jsme vyvedli z míry, neměli takový tlak. Škoda poslední třetiny, kdy jsme v určitých momentech ztráceli přehled ve hře. Z toho pramenila i vyloučení a domácí ukázali, že jsou v přesilovkách silní. My jsme chtěli bod a máme dva. Proto jsme spokojeni."